Розділ: Лікування молочниці у дітей

Вітамін B12 і Ністатин від молочниці у немовлят

молочниця у немовлят

По мірі росту, розвитку і дорослішання людський організм схильний до різних хворобливих станів. Особливо часто хвороби наздоганяють новонароджених дітей, у яких імунна система недосконала. А також дітей з ослабленим імунітетом або тих, які мають вроджені і хронічні патології. До числа захворювань, які зачіпають переважну більшість і немовлят, і старших діточок, медики відносять грибкову інфекцію – кандидоз (молочницю).

Цей патологічний стан, який часто вражає ротову порожнину новонароджених або дітей після року, потребує певного лікування. В іншому випадку є ризик переходу молочниці у хронічну форму, а спори дріжджоподібних грибків (candida) можуть поширитися на весь організм, вражаючи шкіру і слизові оболонки внутрішніх органів. Що необхідно знати про даний стан і який найбільш ефективний лікарський метод боротьби з ним виділяють лікарі-педіатри?

Дитячий кандидоз: про захворювання і варіанти лікування

Молочниця, що виникає у роті, є захворюванням, яке діагностується у багатьох дітей ще на першому році життя. Лікарі схильні вважати, що дана форма грибкової інфекції найчастіше вражає саме немовлят, проте є чимало випадків у лікарській практиці, коли діагноз ставився і малюкам після року. Однією з особливостей молочниці такого типу можна вважати те, що хвороба здатна прогресувати вкрай повільно. Молоді матусі не завжди звертають належну увагу на першу симптоматику, списуючи це на особливості незміцнілого організму новонароджених діток. Щоб лікування патології було ефективним і швидко дало потрібний результат, слід запам'ятати характерні прояви молочниці, які локалізується в роті.

Основна симптоматика, характерна для кандидозу у дітей

білий наліт на язиці дитини

 1. Поступово з'являється сирнистий наліт на піднебінні, внутрішніх сторонах щік, язиці і під ним. Може утворюватися тонка плівка на слизових оболонках, губах. Нерідко у дітей до року в роті спочатку з'являються мінімальні вогнища грибкової патології, що локалізуються в районі мигдалин, піднебіння або в куточках губ, на язиці. Поступово вони збільшуються в розмірах, сам сирнистий наліт стає щільним і може змінити колір з білого на біло-жовтий або біло-сірий.
 2. При видаленні плівочки або характерних білих висипань у новонароджених під ними можуть відкриватися виразки, з'являтися тріщини, які кровоточать і викликають сильний біль.
 3. Поверхня язика, слизових оболонок ротової порожнини виглядає різко почервонілою, болючою і набряклою.
 4. У немовлят іноді спостерігаються перепади температури.
 5. По мірі розвитку грибкової патології дитина може ставати плаксивою, нервовою, неспокійною. Іноді порушується сон.
 6. Через набряк, біль та свербіж малюки відмовляються від їжі і пиття.
 7. Якщо лікування дуже запізнюється, то молочниця вражає всю ротову порожнину, поступово переходячи в горло, стравохід і поширюється на внутрішні органи, шкіру.
 8. Поряд з симптоматикою, наявною в порожнині рота, кандидоз здатний вражати також і статеві органи дитини.

Щоб постаратися максимально убезпечити нещодавно народжених дітей від інфікування агресивними грибками роду кандида, потрібно знати і про ті негативні фактори та причини, через які з'являються симптоми, характерні для молочниці.

Чому розвивається хвороба у немовлят і дітей старшого віку?

нестача вітамінів

 • Нерозвинений або слабкий імунітет.
 • Порушена через яких-небудь причини загальна мікрофлора в організмі. Кисле середовище, присутнє в ротику малюків, сприяє активації кандид.
 • Недотримання гігієнічних норм і стерильності як у пологовому будинку або в поліклініці, так і в домашній обстановці.
 • Нестача вітамінів, потрібних мікроелементів. Відсутність процесу загартовування.
 • Інфікування від хворих членів сім'ї. Нерідко у дітей відзначається кандидоз, що перейшов від матері в момент грудного вигодовування або ще до народження.
 • Наявність додаткових хворобливих станів, виявлених при народженні або які отримали розвиток після.
 • Проведення серйозної медикаментозної терапії антибіотиками. Химеотерапия, опромінення.
 • Рецидивувати молочниця у дитячому віці здатна в ситуаціях, коли лікування не було проведено курсом, поряд з дитиною медичну допомогу не отримувала мама, були відсутні профілактичні заходи, спрямовані на інших членів сім'ї. Навіть у ситуації відсутності характерних ознак молочниці проводити профілактику все одно варто, так як у цього захворювання є приховані форми, а деякі люди є кандидоносіями, навіть не підозрюючи про це.

Виявивши захворювання, поступово усуваючи першопричину, що породила його, необхідно здійснити відповідне лікування, спираючись на рекомендації дитячого лікаря. Намагатися дати відсіч молочниці самостійно не рекомендується.

Без консультації з педіатром патологія може не тільки не вилікуватися, але й перейти в хронічну форму або потягти за собою додаткові негативні наслідки.

Лікування дитячого кандидозу: основні варіанти

 1. Терапія може застосовуватися як місцевого характеру, так і з використанням лікарських препаратів всередину. Або здійснюватися комплексний підхід.
 2. В процесі корекції педіатр призначає лікування медикаментозними засобами, наприклад, Ністатином, нерідко в комплексі з народними методами, до яких відноситься траволікування (при відсутності алергії) і терапія за допомогою соди (якщо немає протипоказань).
 3. Поряд із загальним підходом повинні проводитися заходи, які зміцнюють імунну систему.
 4. Відповідна гігієна, режим дня і харчування малюка також відіграють велику роль, коли здійснюється комплексне лікування грибкової недуги.

ністатин у таблетках

Одним з основних препаратів, які добре зарекомендували себе при лікуванні кандидозу ротової порожнини у малюків, є Ністатин, його рекомендується комбінувати з вітаміном в12. Перед початком терапії слід скласти уявлення про даний лікувальний засіб.

Ліки і вітамін: що потрібно знати до початку терапії

Ністатин відноситься до групи ефективних лікарських препаратів, які швидко позбавляють від проявів кандидозу. При цьому діюча речовина даного засобу впевнено пригнічує і зупиняє ріст чисельності патогенних грибків в організмі. Ністатин застосовується при різних формах молочниці як у дитей, так і у дорослих. Легко позбавляє курсовий прийом препарату від хвороби, що зачепила не тільки ротову порожнину, але і поширилася на статеві органи, інші слизові оболонки в організмі. Однак, Ністатин не має згубного впливу на хвороботворні бактерії, здатні провокувати патологічні стани на тлі грибкової інфекції, при зниженому імунітеті.

Препарат вважається швидкодіючим, блокування активності кандид починається після першого використання. Однак курсове лікування може тривати до 14 діб, воно залежить від важкості стану і наявності активних патогенних факторів.

ністатинова мазь

Випускається Ністатин у формі таблеток, розчину (крапель) і мазі. Для новонароджених рекомендується застосовувати засіб у рідкій формі або у вигляді порошку, одержуваного в домашніх умовах шляхом подрібнення таблетки. Якщо дитина в змозі ковтати пігулки, то за один раз дається чверть таблетки, після чого не рекомендується їсти і пити протягом 30-40 хвилин. Потрапляючи всередину організму, цей лікарський препарат практично не розчиняється і не всмоктується в слизовій кишечника, більша його доза виходить з калом. Але на ефективності засобу це не позначається негативним чином.

Неприємною особливістю препарата є його характерний і досить стійкий гіркий смак. Через що маленькі дітки можуть вередувати при проведенні процедури вдома.

Варто відзначити, що Ністатин має ряд протипоказань і негативних наслідків, які заявляють про себе в індивідуальному порядку. Найчастіше побічні дії проходять самостійно, як тільки переривається курс терапії.

Серед протипоказань зазначається:

 1. індивідуальна непереносимість активної речовини;
 2. вроджені патології ШКТ;
 3. хвороби печінки вродженого або набутого характеру;
 4. для дорослих жінок засіб протипоказаний в період вагітності і грудного вигодовування.

До основних побічних дій препарату належать:

 • можливі алергічні реакції;
 • нудота, розлад травлення, коліки, біль у животі;
 • перепади температури;
 • озноб.

продукти, які містять вітамін B12

Коли потрібно вилікувати хворобу у грудних малюків, рекомендується комбінувати Ністатин з вітаміном в12. Даний вітамін додається до розчину або ж їм розбавляється отриманий з таблетки лікарського засобу порошок. Такий підхід дозволяє зробити сприятливий вплив на дитячий організм, зокрема на його захисну функцію. Але також допустимо розчиняти порошок і звичайною теплою водою.

Як використовувати вітамінний засіб проти грибкової інфекції?

Домашня процедура повинна відбуватися після їжі. Попередньо слід не тільки проконсультуватися з особистим педіатром, але і уважно вивчити супутню інструкцію до препарату. Кількість повторень використання рідкого засобу протягом доби – від 3-х до 6-и разів, підбирається в індивідуальному порядку.

Пропорції суміші:

 • Ністатин – 1 таблетка (250 000 одиниць);
 • вітамін – 1 мл.

Склад добре перемішати, збовтати, щоб всі гранули основного препарату повністю розчинилися.

Спосіб застосування

В отриманій суміші необхідно змочити відріз стерильного бинта, ватяну паличку або шматочок диска. Руки при цьому повинні бути чистими. Потім акуратно протирають вогнища ураження в роті, стирається наліт з язичка і губ, якщо він присутній. Діяти слід вкрай обережно, щоб не травмувати запалені поверхні слизових оболонок. Після завершення процедури руки знову слід ретельно вимити. І простежити за станом дитини. Якщо виникають підозрілі, можливо побічні реакції, застосування засобу має бути призупинено до моменту консультації з лікарем.

Помічаючи у дитини можливу симптоматику кандидозу ротової порожнини чи іншу форму цієї недуги, не варто відкладати відвідування дитячого лікаря. Своєчасно поставлений діагноз з призначеним лікуванням дозволить швидко полегшити стан малюка, а також запобігти переходу грибкової патології в хронічну стадію.

Переглядів: 1836