Розділ: Препарати для лікування молочниці

Свічки Бетадин від молочниці

Захворювання яке породжується дріжджовий інфекцією, а саме грибком кадида, сьогодні можна зустріти дуже часто. Кандидоз є хворобою, яка розвивається завдяки зовнішнім чинникам, а також ослабленою імунною системою і, як наслідок, втратою опірності організму хвороботворних бактерій, вірусів, мікробів і грибків.

Практично кожна жінка знає або чула про таку хворобу як кандидоз або молочниця. Це неприємне захворювання, яке доставляє масу проблем для будь-якої людини. Хвороба виникає в будь-якому віці, зустрічається у новонароджених дітей і старих. За статистикою частіше хворіють жінки, це, насамперед, обумовлено будовою її організму, можливими змінами, які відбуваються у зв'язку з статевою зрілістю, вагітністю, пологами і менопаузою. У цей час відбувається повна перебудова організму і якщо захист працює погано, то жінка стає вразливою для інфекційних захворювань і, зокрема, для молочниці.

Численні засоби, пропоновані медициною, здатні вчасно зупинити розвиток хвороби і запобігти небажані, а іноді дуже серйозні наслідки кандидозу у жінок. Лікування завжди призначається індивідуально, після обстеження пацієнта та результатів досліджень на наявність грибкової інфекції.

Серед рекомендованих засобів не останнє місце займає Бетадин від молочниці, що використовується як препарат місцевої дії і призначається в гострому періоді захворювання молочницею у жінок.

Різні форми випуску Бетадіна дають можливість вибрати те, що необхідно в індивідуальному курсі лікування. Найчастіше використовують свічки, але у багатьох випадках застосовуються й інші форми Бетадіна, такі як мазь, розчин або спрей.

В яких випадках застосовується препарат Бетадин

 • при гострій і хронічній формі кандидозу;
 • у разі захворювань бактеріальним вагінозом, генітальним герпесом, трихомоніазом;
 • при наявності інфекції пов'язаної з гарданеллой;
 • при підготовці до операцій, в якості дезинфікуючого засобу;
 • для обробки погано гояться ран, післяопераційних швів.

У випадках лікування молочниці для жінок рекомендується використовувати свічки для місцевого застосування, як найбільш ефективний засіб від кандидозу. Одночасно свічки надають лікувальну дію у разі виявлення супутніх захворювань статевих органів, до яких належать трихомоніаз, герпес, хламідіоз, вагініт. Так само застосовується в цілях профілактики грибкових захворювань після операцій.

Мазь використовується в основному для обробки ранової поверхні, швів, виразок і пролежнів, щоб не дати можливості розмножуватися бактеріям і грибкам в цій області.

Розчин Бетадин використовується для обробки ран від попадання в них хвороботворних мікробів, а також для дезінфекції рук перед операціями або після контакту з інфікованими хворими.

Використання свічок лікуванні молочниці є найефективнішим засобом для жінок, особливо в гострому періоді захворювання. Свічки також застосовуються в комплексі заходів від кандидозу. Дозування призначається індивідуально, тривалість застосування залежить від форми захворювання.

Способи застосування Бетадіна

 1. Свічки призначаються для введення в піхви, при наявності симптомів кандидозу на слизовій або статевих органах. Перед використанням свічки необхідно розмочити в кип'яченій воді, для більш легкого введення. Призначається одна свічка перед сном. Рекомендується на ніч користуватися гігієнічними прокладками для жінок, щоб запобігти витікання вмісту препарату. Якщо форма захворювання є хронічним, то дозування може бути збільшено за узгодженням з лікарем.
 2. Перед тим як використовувати мазь Бетадин, поверхню нанесення повинна бути оброблена антисептиком. Після цього мазь наноситься на уражену ділянку і через деякий час зверху накладається стерильна пов'язка.
 3. Розчином Бетадіна обробляються поверхні заражених областей шкіри або невеликі тріщини і виразки. Використовувати розчин для обробки статевих органів не рекомендується, тому що можуть виникати неприємні відчуття у вигляді печіння. Якщо все ж розчин був нанесений і відчуття не проходять, то цю область слід промити водою. Метою обробки рук перед будь-якими маніпуляціями, зокрема перед введенням свічок в піхву, розчин може застосовуватися як додаткове дезінфікуючий засіб, що перешкоджає проникненню бактерій.

При використанні свічок необхідно знати про побічні ефекти і протипоказання

 1. Важливо відзначити, що Бетадин не використовується при хворобах ендокринної системи, захворюваннях щитовидної залози, зокрема гипертериоза, оскільки в складі Бетадіна знаходиться йод.
 2. Не рекомендується використовувати Бетадин під час вагітності, а також грудного вигодовування. За рекомендацією лікаря і після обстеження майбутньої мами, використання Бетадіна допустимо тільки в першому триместрі, під наглядом спеціаліста.
 3. Дітям до року також не можна застосовувати препарат для лікування кандидозу та подібних інфекційних захворювань. Його склад може негативно впливати на шкірні покриви новонароджених і призвести до подразнень та алергічних реакцій.
 4. Не слід використовувати препарат при захворюваннях сечової системи, складних захворюваннях нирок і надниркових залоз.

 5. Використання свічок та мазі може викликати шкірну алергічну реакцію при чутливості до препаратів йоду, тому попередньо необхідно проконсультуватися з фахівцями про можливі реакції на складові препарату.

При грибкових захворюваннях Бетадин у формі свічок допомагає швидко зняти дратівливі симптоми молочниці, відновити слизову і мікрофлору піхви. Він є єдиним протимікробним засобом яке можна застосовувати на початку вагітності і під час менструального циклу.

Переглядів: 262