Розділ: Лікування молочниці у чоловіків

Білі сирнисті виділення у чоловіків

Різного роду виділення з статевих органів характерні як для чоловіків, так і для жінок. Залежно від підстави вони можуть відрізнятися по кольору, консистенції, запаху, частоті появи. І супроводжуватися деякими додатковими проявами. У більшості випадків виділення є нормою, не приносять дискомфорту. А чоловіки, в принципі, рідше звертають увагу на цю особливість організму, поки виділення не набувають специфічні риси, здатні вказувати на інфекційне захворювання, запальний процес. Одним з відносно нешкідливих, при цьому поширених недуг, який зачіпає і чоловіків, є молочниця, що викликається активністю дріжджоподібних грибків. Що необхідно знати про цьому патологічному стані? Варто переживати при наявності характерної симптоматики?

Кандидоз у чоловіків: прояви і можливі фактори для розвитку

За даними медичних статистик випливає, що молочниця більшою мірою зачіпає жінок за рахунок особливостей організму. Проте у чоловіків ця грибкова хвороба також зустрічається, при цьому нерідко вона протікає в латентній формі або ж чоловік буде кандидоносителем, здатних заразити інфекцією іншої людини, але сам не страждаючи від негативної симптоматики. У будь-якому з варіантів медична допомога необхідна, щоб запобігти можливі ускладнення.

По-науковому молочниця носить назву кандидоз. Але в ситуації з чоловічою статтю патологію називають також кандидозний баланопостит, урогенітальний кандидоз. Характерні прояви «підвидів» хвороби схожі, основна різниця виникає через основних місць ураження. Так при баланопоститі «агресивні» грибки збираються на голівці статевого члена, відзначаються на крайньої плоті і під нею. При урогенітальної формі захворювання основним варіантом прояви стають специфічного роду виділення з уретри. Щоб запідозрити у себе грибковий недугу, достатньо виявити навіть один-два ознаки, хоча найчастіше проявляється молочниця комплексної симптоматикою.

Основні прояви захворювання

 1. Утворення нальоту (світлої плівочки) на голівці члена. Також можуть відзначатися на голівці білі густі і липкі висипання, кількість яких поступово стає більше.

 2. Відчуття сильного свербіння і печіння в області статевих органів. Особливо яскраво симптом показує себе у чоловіків у вечірній, нічний час, при сильній спеці, під час носіння щільного спідньої білизни.
 3. Різного роду хворобливі відчуття. Цей симптом проявляється при статевому акті і порушення. Характерний в моменти сечовипускання, якщо грибок більшою мірою зачіпає область уретри. Болючість також може відзначатися в моменти напруження при дефекації.
 4. Поширеними проявами «великого» кандидозу, який локалізується під крайньою плоттю, наголошується на голівці статевого органу, провокує виділення різного типу з уретри, є набряки, почервоніння слизових оболонок. В ряді випадків можуть відзначатися тріщинки, невеликі ранки.
 5. Сухість слизових оболонок, надаючи певний дискомфорт, також вказує на ураження грибковою патологією.
 6. У рідкісних чоловіків діагностується болючість паховій області, в районі лобка, внизу живота. Особливо заявляє вона про себе при сильному напруженні, потугах.

 7. Але найважливішим і типовим проявом молочниці, яке можна розглянути на голівці члена і в районі крайньої плоті, є світлі творожистие виділення, що утворюються поряд з напівпрозорим білястим нальотом на слизових. Вони мають кислуватий запах і важко ліквідуються, особливо з-під крайньої плоті. А після очищення швидко з'являються знову. Специфічним симптомом виступають такого роду виділення в невеликій кількості і з уретри.
 8. Висипання і характерний наліт також можуть відзначатися в області ануса, на всій поверхні статевих органів.

Факторів, які здатні спровокувати початок захворювання, так і його повернення, існує чимало. Однак треба зазначити, що заразитися статевим шляхом кандидозом чоловікам практично неможливо. У більшості випадків патологія діагностується не як заразна інфекція, а як специфічний збій в організмі.

Можливі причини хвороби

 • Різко знижений імунітет через різних факторів.
 • Частий прийом антибіотиків, що діють на весь організм.

 • Погана гігієна.
 • Різні травми статевих органів.
 • Хвороби, які впливають на гормональний фон, сечостатеву систему, ендокринну систему. Досить часто молочниця проявляється на тлі гострих чи хронічних запальних процесів, при яких відзначаються додаткові виділення (гнійні, сірого кольору, нитеподобные з уретри і так далі) і деяка побічна симптоматика.
 • Проходження курсу хіміотерапії, опромінення.
 • ВІЛ-інфекція.

Лікувати або не лікувати?

З-за того, що кандидоз у чоловіків може протікати спочатку в досить легкій формі, представники сильної статі не поспішають звертатися за медичною допомогою. Нерідкі випадки, коли висипання, наліт на голівці, казеозні грудочки під крайньою плоттю і помітні виділення з сечовипускального каналу (уретри) зникають протягом тижня, а додаткових проявів патології не відзначається. Однак при такому варіанті перебігу хвороби молочниця може почати часто рецидивувати, доставляючи час від часу неприємний дискомфорт.

Відмова від лікування провокує перехід грибкової патології в хронічну стадію, позбавитися від подібної форми кандидозу після буває важко. Про затяжному захворюванні прийнято говорити в ті моменти, коли виразна симптоматика відвідує чоловіків не менше 4-х разів за рік. При цьому спровокувати рецидив може практично будь-який фактор, аж до банального переохолодження організму.

Крім затяжної форми своєчасно невилікуваний кандидоз провокує такі ускладнення:

 • через стойко зниженого імунітету можуть відзначатися часті простудні захворювання;
 • поширення суперечка дріжджоподібних грибків відбувається стрімке, кандидоз здатен торкнутися різні внутрішні органи, шкіру, вражаючи поступово весь організм і проникаючи в кров;
 • дана патологія в змозі потягнути за собою ускладнення в особі запальних процесів, приєднання додаткових хворобливих станів, зокрема зачіпають сечостатеву систему;
 • відсутність задоволення під час статевого акту і постійний ризик заразити партнерку, особливо при незахищеному контакті.

Тому лікування навіть прихованої форми інфекції необхідно.

Виявити патологію здатний тільки кваліфікований фахівець. Знадобиться як очний огляд, запис всіх можливих скарг пацієнта, так і здача певних аналізів. На основі загальної картини складається найбільш успішний план лікування.

Терапія при чоловічій формі кандидозу зазвичай не вимагає багато часу і великих фінансових витрат, якщо встигнути «зловити» хворобу на початковому етапі. Найчастіше, щоб пішли виділення та інша симптоматика, досить скористатися місцевим лікуванням. Воно включає в себе застосування лікарських кремів, гелів і мазей, які наносяться на уражені ділянки. Якщо грибкова патологія встигла перейти в затяжну фазу, тоді розумно додатково приймати всередину таблетки, пригнічують активність кандид. Поряд з таким лікуванням пацієнтам може призначатися курс антибіотиків вузького спектру, прийом вітамінно-мінеральних комплексів для зміцнення організму.

Вперше помічаючи у себе висипання на голівці члена або дивне виділення після статевого акту сечовипускання з уретри, не варто закривати на це очі. Дана симптоматика має стати приводом для відвідування лікарського кабінету. Не затягуючи з походом до лікаря і не займаючись самолікуванням можна швидко і ефективно припинити прогресування недуги, позбавляючи себе від подальших рецидивів.

Переглядів: 176