Розділ: Народні засоби від молочниці

Чи допомагає господарське мило від молочниці?

господарське мило проти молочниці

Навіть у XXI столітті, коли в кожній аптеці можна знайти з десяток ефективних і недорогих препаратів проти молочниці, багато жінок продовжують боротися з цією напастю бабусиними методами. Один з них – звичайне господарське мило. Коли мова заходить про інтимну гігієну думки жінок на цей рахунок істотно різняться. Все більшу популярність отримують різні антибактеріальні і просто ароматизовані гелі і креми.

Неправильний вибір засобів гігієни – причина кандидозу

Як не дивно, у багатьох випадках саме вони можуть стати каталізатором для розвитку грибкової інфекції. Як відомо, грибок Candida – невід'ємна частина мікрофлори більшості здорових жінок. Спочатку в ній співіснують різні бактерії і грибки, які по суті нейтралізують один одного. Але при знищенні бактерій (які на перевірку виявляються корисними) створюються всі умови для розмноження грибків, і, як наслідок, розвиток кандидозу. Крім того, синтетичні гігієнічні засоби у деяких жінок можуть викликати алергічну реакцію, яка по симптоматиці може бути схожою на зараження кандидозом.

Схожа ситуація спостерігається при використанні ароматизованих щоденних прокладок і тампонів. З одного боку, вони можуть спровокувати алергію. З іншого, при нерегулярній зміні цих засобів гігієни кращого місця для розмноження бактерій і грибків просто не знайти – тепле вологе середовище підходить для них оптимально. Саме тому, коли лікар призначає лікування молочниці, він настійно забороняє використання тампонів під час менструації.

Звичайно, це не привід відмовлятися від щоденного підмивання та використання гігієнічних прокладок. Це означає лише те, що до вибору засобів для інтимної гігієни потрібно підходити акуратно. Багато лікарів рекомендують використовувати для цієї мети дігтярне мило, яке володіє відмінним антисептичним антибактеріальним ефектом – зокрема, його можна використовувати в якості профілактичного засобу проти молочниці 2-3 рази на тиждень.

Лікування з допомогою господарського мила

лікування кандидозу господарським милом

Господарське мило володіє лужним Рн, тому допомагає створити несприятливе середовище для грибків в піхві. Справа в тому, що для розвитку молочниці необхідне кисле середовище, тому регулярні підмивання та спринцювання господарським милом перешкоджають розмноженню грибків, а з часом можуть призвести до руйнування структури їх міцелію. Однак цей процес часто триває занадто довго, щоб назвати таке лікування є ефективним.

У більшості випадків використання цього методу призводить до зникнення симптомів молочниці (свербіжу, печіння, сирнистих виділень з піхви та ін). Після того, як захворювання перестає давати про себе знати, лікування народними методами припиняється, сама ж хвороба залишається не переможеною. Ще раз нагадаємо, що не повністю вилікуваний гострий кандидоз легко переходить в хронічну стадію, провокуючи широкий спектр супутніх захворювань сечостатевої системи.

Також варто нагадати, що симптоми молочниці можуть бути сигналом про серйозні проблеми в організмі: зараження венеричними хворобами, патології ендокринної системи, розвиток онкологічних захворювань і т. д. Так що при появі ознак кандидозу потрібно негайно звертатися до фахівця, а не займатися сумнівним самолікуванням.

Інші народні рецепти

Натуральне господарське мило необхідно натерти на тертці або подрібнити за допомогою ножа і висипати в глибоку ємність. При додаванні кип'яченої, охолодженої до температури тіла води отримуємо білястий розчин, який використовується для спринцювання. Саму процедуру рекомендується проводити у ванній в лежачому положенні за допомогою спринцівки з широкою трубкою, щоб «господарським» розчином можна було промити піхву, не прикладаючи особливих зусиль. Після завершення спринцювання потрібно провести 10-15 хвилин в лежачому положенні, а потім 7-10 разів проспринцювати піхву кип'яченою водою до повного вимивання мильної піни.

Більш доцільним є лікування, в ході якого використовується дігтярне мило. Крім молочниці, завдяки антибактеріальному і протизапальному ефекту, його широко застосовують для боротьби з висипом вугрів, псоріазом, нейродермітом, екземою, лупою та ін.. Крім того дігтярний засіб можна використовувати для загоєння ран, підсушування шкіри і боротьби з грибковими ураженнями. Часто його використовують в лікувальних цілях як засіб інтимної гігієни при появі хворобливих мікротріщин і порізів під час гоління.

Лікування базується на щоденних дворазових підмиваннях. Застосовувати цей спосіб можуть як жінки, так і чоловіки. Немає ніяких протипоказань для того, щоб дігтярне мило як лікування та профілактику молочниці використовували вагітні. Прописувати таке народне лікування можуть навіть професійні медики – на додаток до медикаментозних препаратів. Дігтярне мило володіє вельми характерним різким запахом, що є головним недоліком його застосування. Однак, воно практично миттєво допомагає усунути неприємні відчуття, супутні кандидозу, і сприяє лікуванню захворювання навіть на хронічній стадії.

Переглядів: 108