Розділ: Лікування молочниці у чоловіків

Чи потрібно лікувати молочницю чоловікові і які засоби є для цього

Таке неприємне захворювання як грибок або молочниця зустрічається сьогодні досить часто не тільки у жінок, але і серед чоловічого населення. І, звичайно ж, виникає питання, чи потрібно лікувати молочницю і коли слід звертатися до лікаря, і що необхідно робити при появі подібних симптомів захворювань.

Молочниця є хворобою, що розвивається у випадках активного поширення грибка кандида. Небезпека виникає в той момент, коли зростання грибка викликає ряд симптомів, при яких вести нормальний спосіб життя стає важко. Тому не слід відкладати візит до лікаря, якщо чоловіка починають турбувати явні прояви хвороби.

У жінок розпізнати захворювання набагато простіше, але і ймовірність його виникнення у жінки вище, ніж у чоловіка. Особливо схильні до молочниці дівчата під час вагітності. Якщо діагноз поставлений у жінки, але проводити профілактику кандидозу, а якщо потрібно, то і лікування, слід і чоловікові, навіть якщо основні симптоми у нього не спостерігаються.

Хлопцеві, який має кількох статевих партнерок, слід звернути особливу увагу на своє здоров'я, адже передача грибкової інфекції статевим шляхом не виключається. І звичайно в цьому, і в усіх інших випадках, особливу увагу слід приділяти гігієні та підтримці імунної системи.

Ознаки та симптоми захворювання грибковою інфекцією

 1. Якщо чоловіка починають турбувати незрозумілі симптоми, які в здоровому стані були відсутні, то не слід думати, що вони зникнуть самі собою. Підвищене виділення секрету статевих органів, що супроводжується запахом, різзю або болем при сечовипусканні, це один з перших ознакою порушень, що відбуваються в сечостатевій системі.
 2. Грибок, при його активному розмноженні, може вражати різні органи, зокрема статевий член або крайню плоть чоловіків. Зміна кольору шкіри, запалення, набряк, вже вказує на те, що в організмі почала розвиватися інфекція.

 3. Молодому хлопцеві не завжди хочеться звертатися за консультацією у такій делікатній проблемі, тому дуже часто чоловік намагається уникати візиту до лікаря, на відміну від дівчини, намагаючись обійтися порадами друзів. Не слід забувати про те, що симптоми молочниці або грибкової інфекції, можуть бути дуже схожі з захворюваннями, що передаються від статевих партнерів. Якщо не почати професійне лікування, то наслідки можуть бути дуже важкими. Хвороба переходить в хронічну стадію, симптоми зникають, але інфекція продовжує розвиватися в організмі. Якщо кожен похід в туалет викликає хворобливі відчуття, або виділення не усуваються проведенням гігієнічних процедур, варто задуматися про те, що без візиту до фахівця вже не обійтися.
 4. В силу будови чоловічого організму, молочниця не завжди може бути яскраво вираженою. Бувають випадки, коли хвороба протікає безсимптомно і визначити наявність зараження можна тільки з допомогою діагностики. Якщо жінка проходить курс лікування від кандидозу, то чоловікові теж слід здати аналізи і провести діагностичні процедури, щоб вчасно почати лікування або профілактику захворювання. Грибкова інфекція найчастіше не передається статевим шляхом, але виключати такий шлях зараження не слід. При відсутності своєчасного лікування, грибок може вражати внутрішні органи і поширюватися по всьому організму. У цьому випадку лікувати хворобу доведеться досить довго.

  Серед виникають наслідків молочниці, може бути чоловіче безпліддя і не завжди відразу вдається розпізнати справжню причину, яка призвела до таких наслідків.

 5. Серед симптомів молочниці зустрічається і дискомфорт під час статевого контакту. Роздратовані ділянки починають запалюватися все сильніше, заподіюючи біль, що в свою чергу може призвести до відмови від статевих контактів і поступового розвитку імпотенції. Звичайно, такий розвиток подій зустрічається у чоловіків не часто, але якщо зараження грибком присутній, а лікування не проводиться або переривається до повного одужання, подібні наслідки можливі.
 6. Ознакою захворювання кандидоз може бути і погіршення загального стану чоловіка, підвищення температури, неприємний озноб, втома, дратівливість, поганий сон, головний біль, діарея, здуття живота, всі ці ознаки можуть бути наслідком розмноження грибка в організмі, при відсутності своєчасного лікування. Звичайно, такі ознаки більш характерні для ураження внутрішніх органів, особливо якщо у чоловіків вже існують хронічні захворювання травної, дихальної систем, а також порушений обмін речовин, або поставлений діагноз діабет. Все це є провокуючими факторами для росту грибків і бактерій. Звичайно, у всіх випадках необхідний комплексний підхід до лікування основних захворювань і супутньої грибкової інфекції.

Якщо хвороба почати лікувати відразу після прояву симптомів, то позбутися від неї можна досить швидко.

Але не слід забувати і про профілактичні заходи, які потрібно проводити протягом тривалого часу, щоб уникнути повторного зараження або рецидиву.

Особливу увагу слід приділяти імунній системі, особливо якщо організм чоловіка або жінки схильний до частих захворювань на грип або ГРЗ. Застосування антибіотиків під час лікування подібних захворювань, погано позначається на мікрофлори, яка захищає організм від розмноження грибків і бактерій. Придушення мікроорганізмів антибіотиками, необхідно компенсувати правильним харчуванням, дотриманням дієти і застосуванням засобів відновлюють мікрофлору. Не всі дотримуються подібних правил, а в результаті, у великого відсотка жінок, а також чоловіків, після перенесених вірусних інфекцій, виникає молочниця.

Лікування інфекцій, спричинених грибками

 1. Серед рекомендованих препаратів, від дріжджовий інфекції і виявлених симптомів, існують засоби різної дії. Сучасна медицина пропонує широкий спектр засобів, які допомагають швидко позбутися хвороби, але не завжди можливо уникнути рецидивів, тому що імунітет на подібні захворювання організмом не виробляється. Якщо не дотримуватися всіх рекомендацій, то молочниця може повернутися дуже скоро.
 2. У жінок симптоми завжди більш виражені, тому вони частіше звертаються за консультацією і діагностикою до фахівця. У чоловіків, в силу будови організму, захворювання може протікати навіть без явно виражених симптомів, тому і лікування дуже часто запізнюється.

 3. Основними засобами у процесі терапії грибкових захворювань є місцеві засоби, такі як креми, гелі, мазі, спреї. Вони підходять і жінкам, і чоловікам. Дозування має встановлюватися лікарем, так само як і тривалість застосування даних препаратів. Серед відомих засобів і найбільш затребуваних, можна рекомендувати Клотримазол, Ністатин, Дифлюкан, Пімафуцин, Нізорал. У всіх випадках, перш ніж використовувати названі засоби, необхідно поставити правильний діагноз, щоб уникнути небажаних побічних ефектів або неприємних наслідків. Особливо важливо пройти діагностику тим, хто страждає алергічними захворюваннями або особливою чутливістю до компонентів препаратів, щоб не викликати додаткових проблем при їх використанні.
 4. Якщо місцевого лікування недостатньо, то використовуються, які через кров розносяться по всьому організму, знищуючи хвороботворні грибки і бактерії, вони називаються препаратами загальної дії.

  Щоб усунути симптоми, приймається одна таблетка, яка починає діяти миттєво і вже на наступний день симптоми кандидозу можуть зникнути повністю. Однак переривати лікування не слід самостійно, тому що курс зазвичай тривати від п'яти до десяти днів, з подальшим профілактичним прийомом препаратів. Відомі засоби загальної дії, які допоможуть в лікуванні грибка у чоловіків, це Дифлюкан, Пімафуцин, Флюкостат, Флуконазол.

Лікувати хворобу, як чоловікам, так і жінкам, необхідно в будь-якому віці і як можна раніше. Чоловікам слід звернути увагу на своє здоров'я і частіше звертатися до фахівців для проведення діагностики всього організму. Раннє виявлення інфекційних захворювань і, зокрема, молочниці, дозволить почати своєчасне лікування і уникнути серйозних наслідків, а дотримання всіх рекомендацій спеціаліста і особливо, профілактика грибкових захворювань, допоможе вберегти організм від поширення інфекції і рецидивів кандидозу.
Молодому хлопцеві досить легко запобігти зараження будь-якою інфекцією, якщо стежити за станом свого тіла, харчуванням, займатися спортом, вести активний спосіб життя.

Переглядів: 121