Розділ: Лікування молочниці у чоловіків

Чи може бути молочниця у чоловіків

Грибкові захворювання і зокрема, кандидоз, у сучасному суспільстві зустрічається досить часто. В силу певних особливостей організму, хвороба частіше вражає жінок, але і чоловіки часто пошкоджені поразок дріжджовий інфекції. Чоловічий кандидоз відрізняється від жіночого формою перебігу та можливими симптомами. Іноді чоловік не помічає перших проявів молочниці, і вона може протікати у прихованій формі. Якщо не звертати уваги на деякі особливості перебігу хвороби, то можна не помітити початок захворювання, що в підсумку призведе до носительству або хронічній формі хвороби. У чоловіків молочниця буває пов'язана з втратою імунітету, як у більшості тих, хто звертається за лікуванням грибкових захворювань. Тривалі стреси, робота, пов'язана з шкідливими умовами праці, також послаблює організм і призводить до зараження багатьма інфекціями, зокрема грибком.

Слід пам'ятати, що грибки, бактерії і різні мікроорганізму присутні в тілі людини завжди, а лише при певних умовах вони починають активно розвиватися, що і призводить до виникнення захворювання, яке необхідно лікувати препаратами призначеними для подавлення росту інфекції.

Причини поразки молочницею чоловіків

 1. Найголовнішою проблемою, при якій починає активізуватися зростання грибкової інфекції, є придушення імунітету.

  Це пов'язано з частими простудними захворюваннями або наявністю хронічних форм ураження внутрішніх органів.

 2. Молочниця буває різних видів, але найчастіше вона виникає в області статевих органів. Грибок може вражати травний тракт і шкіру. В цих випадках лікування потрібно грунтовне, комплексне та індивідуальне. Навіть якщо усунути зовнішні симптоми хвороби, це не означає, що інфекції більше немає. Самостійне переривання лікування хвороби призводить до ще більших ускладнень і рецидивів.
 3. Причинами чоловічої молочниці можуть бути і захворювання ендокринної системи, порушення харчування, цукровий діабет, ожиріння. При частому вживання алкоголю або неправильному харчуванні з великою кількістю цукру, гострої їжі, солодких газованих напоїв, створюється сприятливе середовище для розвитку бактерій і грибків.
 4. Тривалий прийом антибіотиків, як у чоловіків, так і у жінок викликає ослаблення всіх функцій організму.

  При цьому пригнічується мікрофлора, що здатна боротися із зростанням бактерій і грибків. Необхідно пам'ятати про те, що прийом антибіотиків та противірусних препаратів повинен супроводжуватися відновленням мікрофлори і всього організму. Інакше, вилікувавши одне захворювання, можна придбати абсолютно інше.

 5. Молочниця чинить несприятливий вплив на весь організм і чим довше лікування, тим вище ймовірність серйозних наслідків захворювання.
 6. Симптоми хвороби може розпізнати будь-який чоловік, тому що вони супроводжуються значними змінами, що відбуваються в сечостатевій системі, і проявляються на зовнішньому рівні. Хоча чоловіки хворіють значно рідше, несприятливі зовнішні умови, збільшують ризик виникнення захворювання і з кожним роком він збільшується. Тому причин для захворювання молочницею більш ніж достатньо для її прояви у чоловіків.
 7. Ознакою захворювання може бути прискорені позиви до сечовипускання і неприємні відчуття, що виникають в області статевих органів. Якщо чоловік вже страждає хворобами сечостатевої системи, то ймовірність виникнення молочниці збільшується у багато разів.

 8. Грибок росте в певному середовищі, при підвищеній вологості і температурі повітря вище норми. Такі умови дуже часто бувають на виробництві, в результаті чого молочниця з'являється на шкірі або вражає волосяні цибулини.
 9. Чоловіки досить часто страждають хворобами травного тракту, захворюваннями печінки, підшлункової або дванадцятипалої кишки. При лікуванні таких хвороб та ослабленні імунної системи, починають розмножуватися грибки і бактерії, посилюють загальний стан хворого. Не завжди відразу вдається розпізнати кандидоз і діагноз можна поставити тільки після лабораторних досліджень та взяття проби на наявність інфекції. Розпізнати, чи є у чоловіка хвороба, можна після отримання даних аналізів і загальному обстеженні.

  При наявності таких симптомів, як діарея, дисбактеріоз, тріщини, що з'являються навколо ануса, а також при появі незрозумілих болів в області живота, рекомендується пройти обстеження на наявність дріжджовий інфекції, яка може супроводжувати основного захворювання стравоходу. При цьому необхідно почати лікування в гострій формі хвороби. Протигрибкові препарати добре справляються з симптомами захворювання і можуть одночасно застосовуватися в лікуванні основного захворювання.

Чоловіки, як і жінки схильні до захворювання кандидозом.

Можливо, що зовнішні симптоми у них не так яскраво виражені, але це не виключає зараження та передачі інфекції статевого партнера. Хоча молочниця не вважається захворюванням, якій передається статевим шляхом, така форма теж можлива. При цьому необхідно обстежити обох партнерів і проводити сумісне лікування, інакше молочниця буде повторюватись неодноразово.

Симптоматика молочниці, що виникає у чоловіків

 1. Явні симптоми захворювання дозволяють дізнатися, чи є захворювання у чоловіків. Коли вони яскраво виражені, то сумнівів не залишається, але інколи молочниця може протікати і безсимптомно, поступово вражаючи весь організм, при відсутності належного лікування.

  В першу чергу слід звернути увагу на появу неприємних відчуттів в області статевих органів. Це може бути невеликий свербіж, який стає все більш активним.

 2. Поява виділень з уретри, які раніше не спостерігалися, вказують на наявність інфекції, яка цілком може бути результатом ураження грибком. Виділення можуть бути сильними і не дуже, але колір і запах, вказують на процеси, що відбуваються в організмі, пов'язані з захворюванням. Виділення білого кольору і рясні, або жовтувато-коричневого, вже говорять про те, що інфекція проникла в статеві органи. Чоловік зазнає меншого зараження, тому що будова його організму дозволяє вимивати бактерії, разом з сечею. Але якщо активність грибка дуже висока, то відбувається ураження уретри або крайньої плоті статевого члена, і це вже є явною ознакою початку хвороби або її загострення.
 3. Також при наявності почервоніння статевого члена або невеликий припухлості, набряклості і болю, можна говорити про початок захворювання кандидозом. Буває, що чоловік не завжди відразу звертає увагу навіть на ці симптоми, в цьому випадку поступово захворювання стає хронічним. Явні ознаки можуть зникнути, але через деякий час проявитися з новою силою. Якщо в цей період використовувалися антибіотики або протигрибкові препарати, то симптоми дійсно можуть зникнути, хоча це не говорить про те, що хвороби більше немає.

 4. Дізнатися про захворювання чоловік може і при наявності дискомфорту і хворобливих відчуттів під час статевого контакту. Якщо інші симптоми відсутні, то навіть це вже вказує на те, що в організмі може бути інфекція і слід негайно звернутися за консультацією і можливим лікуванням.
 5. Зникнення основних симптомів або їх відсутність може супроводжуватися погіршенням загального стану у чоловіків. Підвищена стомлюваність, часті позиви до сечовипускання, поява болю в спині або промежини, може також бути наслідком зараження кандіда.

Лікувати кандидоз у чоловіків необхідно починати одразу після встановлення діагнозу або появи явних ознак захворювання.

Якщо цього не зробити, то хронічна форма може порушити роботу багатьох органів і систем. Наслідки кандидозу можуть бути дуже серйозними, аж до безпліддя або виникнення простатиту. Іноді причина відразу не визначається і доводиться проходити тривале лікування та діагностику, щоб виявити дріжджову інфекцію в запущеній формі.

Є кілька форм прояву хвороби у чоловіків, основний з них вважається баланопостит.

Саме така форма може зустрічатися частіше, ніж інші, і виявляється при виникненні явних симптомів молочниці.
Баланопостит може протікати в звичайній формі або ускладненою. Буває, що явні ознаки захворювання добре розпізнаються вже в перші дні хвороби. Крім свербежу, набряки, почервоніння і запалення, можуть з'явитися ерозії, болі в нижній частині живота і спині, іноді підвищення температури, ломота у всьому тілі. Виділення дуже значні і мають кислуватий запах і неприємний жовто-коричневий відтінок. Все це вказує на наявність інфекційного захворювання, але щоб встановити точний діагноз, необхідно пройти обстеження. Схожі симптоми можуть супроводжувати венеричні хвороби, такі як гонорея або трихомоніаз. При наявності інших інфекційних захворювань, зокрема вірусу імунодефіциту, молочниця практично завжди вражає статеві органи чоловіка.

Лікування необхідно проводити з допомогою протигрибкових препаратів місцевої та загальної дії.

Крем, мазь або гель наноситься на запалені ділянки, протягом тижня, при складній або хронічній формі захворювання, тривалість лікування визначає лікар. Профілактика молочниці також необхідна після основного лікування. Зазвичай препарати загальної дії можуть застосовуватися протягом місяця, а в запущеній формі до півроку.

Одночасно з лікуванням протигрибковими препаратами необхідно дотримуватися дієти і відмовитися від вживання шкідливої їжі, алкоголю, цукру, газованих напоїв і фастфудів. Всі необхідні рекомендації дає фахівець, і виконувати їх слід до того моменту, поки не наступить повне одужання. Відноситься до молочниці, як до хвороби, яку можна легко усунути, не варто. Іноді, наслідки настільки серйозні, що лікування може затягуватися на роки. При постійних рецидивах, що виникають внаслідок неправильного або неповного лікування, доводиться повторювати терапії неодноразово. Самостійно використовувати препарати, рекомендовані в рекламі або людьми, які вже пройшли лікування, не слід. Це може призвести до зникнення основних симптомів хвороби, але не до повного одужання. Тільки комплекс заходів, спрямованих на індивідуальне лікування і подальшу профілактику молочниці, може допомогти повністю знищити активність грибка.

Переглядів: 244