Розділ: Лікування молочниці у чоловіків

Чи може чоловік заразити молочницею

Захворювання кандидоз або молочниця, досить рідко зустрічається у чоловіків. Але чи може чоловік бути переносником молочниці?

До недавнього часу вважалося, що тільки діти і жінки можуть бути схильні до зараження, проте останні дослідження довели, що чоловіки теж хворіють кандидозом і є його носієм.

Фізіологічна будова чоловічих статевих органів є перешкодою для поширення грибка. Кандида виводиться з організму разом з сечею, однак і чоловіки не застраховані від молочниці.

В першу чергу, виникнення кандидозу передують гострі та хронічні захворювання, при яких організм втрачає імунітет. По-друге, небезпека представляють безладні статеві зв'язки і не дотримання елементарних правил гігієни, що може призвести до зараження молочницею чоловіків. Кандида присутня в кожному організмі. Найбільша його скупчення – це слизова оболонка ротової порожнини і геніталії. Організм контролює поширення грибка тільки в тому випадку, якщо людина здорова і його імунна система в нормі, але виникають причини, провокуючі швидкий ріст candida, у цьому випадку чоловік стає переносником захворювання.

Основні причини виникнення молочниці у чоловіків

 • частий прийом антибіотиків;
 • цукровий діабет;
 • авітаміноз;
 • надмірна вага і неправильне харчування;
 • наявність хронічних або гострих інфекційних захворювань;
 • ВІЛ, туберкульоз;
 • вроджена деформація крайньої плоті;
 • інтимний контакт з носієм хвороби.

Найбільшу небезпеку для зараження грибком представляє саме статевий партнер. В інших випадках відсоток зараження кандидозом вкрай низький.

Багато лікарі до цих пір вважають, що сексуальні відносини не є причиною виникнення молочниці. Аргументом у цьому питанні є те, що грибки є в будь-якому організмі, і вони не можуть розмножуватися при статевому контакті. Однак дослідження показали, що при інтимній близькості кількість кандид значно збільшується в обох партнерів. Якщо жінка є носієм захворювання, то можливість зараження чоловіки існує. Коли організм ослаблений прийомом антибіотиків або є хронічні захворювання в стадії загострення, то партнер з більшою часткою ймовірності може захворіти і стати переносником молочниці.

Найчастіше чоловік заражається від вагітної дружини. Під час носіння дитини кількість грибків в організмі значно зростає і при обстеженні може бути діагностований вагінальний дисбактеріоз, що передається чоловікові. При цьому ніяких відчуттів дискомфорту або зовнішніх проявів у партнера не спостерігається. Вступаючи в статевий контакт з новою партнеркою саме в цей період загострення, чоловік стає переносником молочниці.

Особливості кандидозу у чоловіків

 1. Кандидоз протікає в легкій формі, не викликаючи дискомфорту і зовні себе не проявляючи.
 2. Близько 10% чоловіків хворіли або хворіють кандидозом і навіть не знають про це.
 3. Для здорової жінки, чоловік з кандидозом є джерелом зараження.
 4. Близько 50% захворювань молочницею передається статевим шляхом.
 5. В хронічній формі кандидоз зустрічається вкрай рідко.

Більша частина чоловічого населення дотримується міфу про те, що кандидоз або молочниця є суто жіночим захворюванням і у зв'язку з цим відмовляється проходити спільне лікування або самостійно обстежитися у медиків. Це помилка може призвести до досить стійкою формою захворювання, про яку чоловік знати не буде, однак при інтимному контакті з партнеркою, може заразити її кандидозом. Чоловіча форма захворювання носить назву кандидозний баланопостит і вражає статеві органи. Особливо небезпечний при цій хворобі оральний секс, тому що скупчення грибка може бути так само на слизовій оболонці ротової порожнини, що у подальшому призводить до виникнення стоматиту. В хронічній формі кандидоз у чоловіків зустрічається вкрай рідко, хоча і можливий, при відсутності лікування і поширення грибка по всьому організму кровотоком.

Прояв молочниці у чоловіків

Прихований (інкубаційний) період ураження грибком кандида може тривати до декількох місяців, але в середньому він становить 1 – 3 тижні.

 • кандидозний цистит – запалення сечового міхура;
 • баланіт – поразка головки статевого члена;
 • постить – запалення і набряк крайньої плоті;
 • кандидозний уретрит – ця форма зустрічається вкрай рідко, супроводжується ураженням сечовипускального каналу;
 • кандидоз шкіри утворюється в пахвовій і паховій області, а також між пальцями стопи, іноді рук.

При явних симптомах грибкового ураження, чоловік може не помічати різких змін у стані здоров'я і навіть не підозрювати про існування хвороби кандидоз, проте вже бути переносником.

Симптоми гострої форми захворювання молочницею

 • печіння і неприємні відчуття при сечовипусканні;
 • набряк і запалення крайньої плоті і голівки статевого члена;
 • висип або поява ерозії на шкірі;
 • виникнення хворобливих відчуттів при статевому акті.

Дуже сприяє розвитку молочниці вологе середовище, застосування концентрованих косметичних засобів, що подразнюють шкіру, язви та ранки в області статевих органів.

Для того щоб не стати розповсюдником хвороби важливо уважно ставитися до свого здоров'я, дотримуватися правил гігієни і при виявленні молочниці у партнерки, обов'язково пройти спільний курс лікування. Не варто забувати про те, що якщо чоловік відноситься до групи ризику і має стійкі хронічні захворювання, то зараження відбувається швидше і може мати неодноразові повторення.

Щоб запобігти розвитку хвороби варто дотримувати нескладні правила особистої гігієни: митися під душем, насухо витирати шкіру, відмовитися від носіння синтетичного одягу, застосовувати натуральні косметичні засоби, при перших підозрілих симптомах обов'язково здати аналізи на наявність і поширення грибка в організмі. Все це допоможе чоловіку не стати переносником захворювання.

Переглядів: 271