Розділ: Лікування молочниці у жінок

Чи проходить молочниця сама по собі і наскільки вона небезпечна

Є мільйони різних мікроорганізмів, що мешкають в організмі кожної людини. Одні з них є корисними, інші – навпаки, завдають шкоди здоров'ю, наприклад: грибок Candida, що викликає молочницю або кандидоз. Його постійним місцем перебування є слизові оболонки, шийка матки, піхва. Розмноження грибка починається в результаті різноманітних збоїв у функціонуванні організму, а також несе несприятливі наслідки і симптоми.

Багато хто задається питанням, а чи може молочниця пройти сама? Подібне питання виникає після реклами, яку крутять на телебаченні, в інтернеті, журналах і газетах. Суть реклами полягає в тому, що вона обіцяє миттєве лікування та позбавлення від молочниці за допомогою однієї маленької таблеточки. Не забувайте про те, що не варто займатися самолікуванням, так як ви не знаєте про те, які лікарські препарати підходять для вас. Обов'язково консультуйтеся з лікарем. Деякі панянки, виявивши ознаки кандидозу, не поспішають відвідувати медичні установи і пускають хворобу на самоплив.

Перш ніж зрозуміти, чи може молочниця пройти сама, необхідно розібратися в переліку важливих питань. Молочниця – це грибкове захворювання, яке виникає в результаті активного розмноження і функціонування дріжджоподібних грибків кандида.

Від чого розвивається грибок

 1. Оральні контрацептиви, вагітність.
 2. Носіння синтетичної білизни.
 3. Надмірне вживання медичних препаратів, а також антибіотиків, що мають широкий спектр.
 4. Незбалансоване харчування.
 5. Переохолодження, мокра білизна.
 6. Порушена діяльність імунної та ендокринної системи.
 7. Нерозбірливі і безладні статеві контакти.
 8. Оперативні втручання, пошкодження.

Лікується чи ні?

Задаючи собі питання, чи може молочниця пройти сама, потрібно засумніватися в цьому. Так як це досить серйозне і небезпечне захворювання, перебіг якого не можна пускати на самоплив. Інакше можете отримати більш серйозні наслідки і проблеми з іншими органами. Подібна хвороба не зможе пройти самостійно без додаткових медичних втручань. Грибок, який здатний викликати запальний процес, не зникає. Його необхідно лікувати і викорінювати з організму.

Наслідки, що виникають в результаті запущеного процесу лікування, можуть бути досить сумними. Представниця прекрасної статі може позбутися дивовижної здатності народження дітей, або заразити малюка, що знаходиться в утробі матері, в період вагітності. Займатися самолікуванням – категорично протипоказано. Навіть досвідчений і кваліфікований фахівець відчуває труднощі в лікуванні кандидозу.

Саме тому вам необхідно буде пройти повноцінний огляд та обстеження, щоб отримати можливість виключення різних другорядних хвороб. Лікар призначить відповідний режим і лікування, пропише медичні препарати, що сприяють підвищенню імунітету, боротьбі з дисбактеріозом, а також відновленню кислотності.

Буде призначена спеціальна лікувальна дієта, яка містить величезну кількість вітамінів, корисних речовин, білків і мінералів. Не сподівайтеся на диво позбавлення від жахливого і небажаного кандидозу у період вагітності. Ви повинні пам'ятати про те, що можете нагородити свого малюка жахливим грибковим захворюванням. До лікування і прийому ліків підходите акуратно, з обережністю, так як вони надають негативну дію на дитину.

Самолікування небезпечно

Яким чином відбувається самолікування кандидозу/молочниці? Пацієнтці виписують спеціальні лікарські препарати, що приймаються місцевим способом (крем, мазь) або всередину (таблетки). Коли ви пройдете курс тривалого лікування, не поспішайте радіти, можливо, ви позбулися від первинних ознак недуги. З чим може бути пов'язано невдале лікування хвороби? Відповідь досить очевидна, а саме: недотримання гігієни і режиму, порушений прийом медичних препаратів, неправильне дозування.

Як запобігти повторному захворюванню

Правила і вимоги для зниженя ризику захворювання:

 1. Дотримання особистої інтимної гігієни.
 2. Правильне і збалансоване харчування, повноцінне питво.
 3. Якісна білизна та одяг.
 4. Використання спеціальної змазки і презервативів.
 5. Активний і здоровий спосіб життя.
 6. Правильний прийом лікарських засобів.

Отже, якщо ви будете дотримуватися всіх рекомендацій і правил, дотримуватися особистої гігієни і стежити за чистотою, то хвороба не повториться. Якщо ж рецидиву уникнути не вдалося, то сміливо і без додаткових роздумів можете вирушати на огляд до гінеколога. Чим раніше, тим краще.

Переглядів: 610