Розділ: Лікування молочниці у дітей

Профілактиика і лікування дитячої молочниці

Молочниця у дітей – широко відоме захворювання, з яким знайомі багато жінок, які страждають цією грибкової кандид – інфекцією під час вагітності. Якщо майбутня матуся при кандидозі, не приділяє пильної уваги призначеному їй лікарем лікування, то при пологах дитина майже завжди піддається зараженню. Лікування молочниці у дітей повинно обов'язково проходити під контролем педіатра. Для кожної жінки, що годує, ліки необхідно підбирати індивідуально, виходячи з особливостей її організму, а у немовлят, у яких імунітет до кінця ще не сформувався, організм найбільш вибагливий до сильних протигрибкових препаратів.

Дитячий кандидоз

Молочниця у дітей часто зустрічається саме у грудних дітей і у малюків до року, але може проявитися і в більш зрілому віці. У дітей грибок кандид вражає спочатку слизову оболонку ротової порожнини, також буває молочниця статевих органів і кандидозний дерматит, зачіпає шкірні покриви. Захворювання виглядає у формі появи густого білого нальоту, схожої за своєю консистенцією на скисле молоко, під яким знаходяться сильні вогнища запалення або в гіршому випадку – кровоточива ерозія.

Як вилікувати дитячий кандидозний стоматит?

Насамперед, запишіться на консультацію до лікаря, щоб фахівець зміг діагностувати дане захворювання, визначити ступінь тяжкості і призначити відповідне лікування. Перші прояви молочниці починаються саме у роті. Невеликі вогнища білого нальоту з'являються на слизовій поверхні щік з внутрішньої сторони, на мові, яснах, на губах, а також на мигдалинах. На цьому етапі кандидоз у дітей лікувати досить легко і швидко. Молочниця у грудних дітей протікає в більшості випадків в легкій формі і вимагає тільки місцевого лікування. Лікарі в таких випадках рекомендують обробляти уражені місця содовим розчином, який можна самим приготувати, розвівши в склянці кип'яченої теплої води чайну ложечку соди.

При кандидозі у цьому розчині змочують чистий тампон і акуратно прибирають в роті дитини білий наліт, а потім обполіскують всю ротову порожнину. Дану процедуру потрібно повторювати кожні 3 години, хвилин через 30 після годування. Можете також вмочати соску в розчин соди і давати її дитині смоктати. Також для лікування кандидозу у дітей у роті використовують нистатиновые краплі, йодинол або Кандід розчин, якими кілька разів на день ретельно обробляють слизисті оболонки ротової порожнини дитини. Для цього достатньо просто вмочити ватяну паличку в будь-якому з цих розчинів.

Чим довше ви не почнете лікування молочниці у дітей, тим швидше збільшиться розмір нальоту, і він поступово перетвориться в сіруваті плівки, які покриють всю порожнину рота. Такий наліт лікарі категорично не дозволяють видаляти самостійно батькам вдома, а його знімають самі під час прийому на плановому огляді.

Кандидозний дерматит

При перших симптомах появи молочниці на поверхні шкіри, обов'язково покажіть дитину лікареві, щоб він призначив комплексне і щадне лікування. Кандидозний дерматит зазвичай лікується протигрибковими мазями, що містять у своєму складі кортизон, ністатин і похідні імідазолу. Всі мазі наносять тоненьким шаром на уражені шкірні покриви 2-3 рази в день.

Профілактичні заходи

Майбутній матусі обов'язково потрібно серйозно підготуватися до пологів і вилікувати кандидоз статевих органів, щоб наблизити до мінімуму ймовірність зараження малюка при народженні. Після пологів, постарайтеся якомога довше годувати свою дитину грудьми, так як саме грудне вигодовування значно знижує ризик виникнення молочниці, оскільки нормалізує мікрофлору кишечника. Також, дуже обережно вводите прикорм, так як грибки кандид, що викликають молочницю, стрімко розмножуються при надлишку в раціоні солодких продуктів. Краще починайте прикорм дитини не з фруктових, а з овочевих пюрешек.

Для профілактики шкірного кандидозу як можна частіше міняйте дитині підгузки, щоб тим самим запобігти розмноженню грибка в досить сприятливому для нього середовищі – вологою і теплою. Також періодично залишайте малюка без підгузника, щоб тіло дихало, і він брав повітряні ванни.

Для профілактики росту грибів роду кандид у грудних дітей, корисно включати в раціон матері йогурти, що містять у своєму складі живі молочнокислі бактерії. Протигрибкову дію також мають часник, прополіс, грейпфрут, брусниця, масло чайного дерева, гострий червоний перець, листя горіха, але потрібно завжди пам'ятати, що всі ці продукти досить алергени для дитини, тому будьте обережні і знайте почуття міри.

Способи запобігання молочниці у дитини

Існує ряд елементарних способів захисту себе і свого майбутнього малюка від цієї недуги:

  • Першим ділом матері необхідно переконатися в тому, що вона сама не хворіє молочницею. Зазвичай аналіз на кандидоз здається в перші тижні вагітності, і якщо грибок кандид виявлено, лікар призначає курс лікування.
  • Також жінці слід уважно перед кожним годуванням обстежити груди і при виявленні симптомів молочниці негайно звернутися до лікаря.
  • Ретельно стерилізують предмети, використовувані при годуванні дитини, а також дотримуйтесь особисту гігієну, якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні. Дотримання цих елементарних рекомендацій дозволить значно знизити ризик виникнення у вашого малюка захворювання.

Отже, дорогі батьки, пам'ятайте, якщо відразу ж після появи у ваших дітей перших симптомів молочниці не звернутися до лікаря, хвороба може досить швидко погіршитися: грибок кандид почне розмножуватися і уражати слизову очну оболонку, викликаючи тим самим кон'юнктивіт. Крім того, в гіршому випадку може сформуватися кандидоз кишечнику, який лікувати набагато складніше і довше, ніж кандидоз шкіри.

Переглядів: 123