Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Як досягти ефективного лікування молочниці?

лікування молочниці

Молочниця — це інфекція, що покриває слизові оболонки та шкіряний покрив. Насправді, такі мікроскопічні дріжджоподібні гриби виду Candida, існують в сплячому стані в організмі практично кожної людини, але до певної пори вони пасивні і не проявляють своєї активності, і тільки з появою провокуючих факторів починають неконтрольовано і інтенсивно розмножуватися. Сьогодні з нашої статті ви дізнаєтеся про те, як же вилікувати кандидоз.

Ефективне лікування

Отже, при появі симптомів молочниці, необхідно негайно сходити насамперед на прийом до лікаря, щоб інфекція не перейшла в хронічну форму. Слід також пам'ятати, що при молочниці часто вражаються розташовані поруч органи, такі як кишечник або сечовий міхур, тобто лікування необхідно проводити комплексно і повністю позбавлятися від грибка, усуваючи всі сприятливі фактори, супутні захворюванню. В цілому для лікування кандидозу застосовують капсули, свічки, мазі і таблетки.

Ефективне лікування молочниці геніталій

ромашка

Тут ми розповімо вам про ефективні лікарські препарати і деякі перевірені народні засоби лікування молочниці. Отже, одним із таблетованих ефективних засобів від молочниці є Дифлюкан в основу якого входить флуконазол. Він не тільки поверхнево впливає і вбиває грибки кандіда, але і бореться з криптококками, збудниками мікроспорії та кокцидіоідозу.

При молочниці препарат призначається лише раз на день, дозуванням 150 міліграм. Але крім вживання лікарського препарату всередину організму, додатково для найбільшої ефективності призначається і місцеве лікування молочниці – мазі і свічки. Дифлюкан рекомендується запивати великою кількістю рідини, але найкраще водою.

Препарат припиняє ріст і розвиток грибка, пригнічує обмінні процеси в клітині, заморожує вироблення деяких ферментів. При хронічній стадії даного захворювання схема лікування Дифлюканом трохи видозмінюється і виглядає так: Капсули п'ють вже 2 рази на день по 150 мг з інтервалом у 3 дні. Для профілактики грибкової інфекції Дифлюкан призначають 1 раз на місяць, після закінчення менструацій.

Клотримазол проти хвороби

Використовується для місцевого лікування інфекції, але також ефективний по відношенню до стрепто - і стафілококів, гарднерели, трихомонадам і бактероідам. Форма випуску — вагінальні свічки і вагінальна мазь, таблетки, гель, розчин для спринцювання. При гострій фазі молочниці таблетки по 200 мг вводять один раз на добу. Кремом, маззю і гелем змащують уражені ділянки протягом 30 днів. При місцевому застосуванні препарату можливі прояви побічних ефектів: подразнення слизових, печіння, свербіж, висипання, виділення з піхви. Протягом лікування краще утриматися від інтимного життя або ж користуватися презервативом.

Пімафуцин

Препарат являє собою антибіотик, що входить до групи макролідів. Діє на грибки кандіда. Його призначають у вигляді вагінальних свічок, пероральних таблеток і крему. Найчастіше таблетовані форми використовують одночасно з місцевим введенням свічок або нанесенням крему. Тривалість лікування препаратом місцевого використання зазвичай призначається лікарем, але найчастіше воно становить близько 14 днів.

Ефективні народні засоби

народні засоби проти хворби

Лікування кандидозу дуже ефективно проходить завдяки нижчеописаному народному методу. Отже, в літрі води розводимо дві ложки солі, кип'ятимо близько хвилини, а потім остуджуємо до 40 градусів. Після цього додаємо 5 крапель йоду і столову ложечку соди. Спринцюємося приготованим розчином 2 рази на день протягом хоча б тижня. Можете також робити сидячі ванни, в таз наливаємо літр кип'яченої води, в якій розчиняємо одну чайну ложечку соди. Перш, ніж використовувати цей метод, зверніться до лікаря за консультацією.

Також ефективним методом вважається настій календули, який заварюють, проціджують і обмивають геніталії.

Ефективне лікування молочниці ротової порожнини

Якщо молочниця з'явилася в роті, то потрібно ретельно полоскати рот лужним розчином, в поєднанні з протигрибковими препаратами, такими як Кандид або Ністатин в краплях. Що стосується таблетованих форм протигрибкових препаратів, то їх дозволено приймати тільки під безпосереднім медичним контролем. З лікувальною метою можна застосовувати соду. Розчин готуємо з наступного розрахунку чайна ложка соди на склянку окропу. Содовою водою рекомендується не тільки полоскати рот, але також обробляти соски і пустушки, якщо хворіє дитина.

Ефективне лікування молочниці при вагітності

молочниця під час вагітності

Всім добре відомо, що при вагітності, багато лікарських засобів просто протипоказані жінці. Тому, краще не займатися самолікуванням. Перше, що потрібно для ефективного лікування – сходити до гінеколога і отримати рекомендації. По – друге, на час лікування зробити перерву в інтимному житті. Обов'язково дотримуватися дієти для вагітних і обмежити себе у фізичних навантаженнях. Також рекомендуємо вам пити побільше рідини і підмиватися звичайною водою без використання мила.

Молочниця при вагітності – явище дуже часте і лікування проводиться тільки безпечними препаратами місцевої дії. Найчастіше це Клотримазол і Міконазол. Що стосується ефективних таблетованих препаратів, то тут можна виділити Пімафуцин, який не робить негативного впливу на плід навіть при прийомі у великих дозах.

Також при вагітності дуже допомагає в боротьбі з молочницею народна медицина. Найбезпечніші і популярні засоби – це підмивання насиченим розчином соди, відваром кори дуба і т. д. Таке лікування допоможе вам безпечно позбутися від симптомів молочниці при вагітності, але ефект може бути короткочасним.

Останнім часом молочницю лікарі розглядають як вагінальний дисбактеріоз, що є наслідком порушення кишкової мікрофлори. Тому для ефективного лікування молочниці доцільно застосовувати лікарські препарати, які призначені для наповнення кишечника корисними бактеріями. До них відносяться Лінекс, Аципол, Лактофільтрум.

Для спринцювання піхви ефективним буде препарат Біфідумбактерин, розведений водою. Іноді хронічний прояв молочниці пов'язаний саме з порушенням і збоєм в кишечнику. Якщо якісно вилікувати дисбактеріоз кишечника, то і проблема молочниці може зникнути сама по собі.

Переглядів: 86