Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Ефективне лікування препаратами молочниці

препарати від молочниціЛіків, спрямованих на боротьбу з молочницею різного роду у жінок, існує досить багато. Серед них виділяються засоби вузькоспрямованого або місцевого впливу, препарати для прийому всередину за приписом лікаря та комбіновані ліки, які додатково впливають на інші патогенні збудники, а не тільки на грибок кандида. За рахунок такого розмаїття відрізняються і способи застосування. Однин засіб необхідно використовувати виключно зовнішньо, інший – всередину, але нерідко лікування включає в себе поєднання обох способів.

Варто розуміти, що самостійно вибирати будь-які ліки не рекомендується.

Дієвою боротьба з недугою у жінок буде лише у випадку, коли надається вплив на підвид грибка, який провокує кандидоз. Тому важливо відвідати гінеколога, здати відповідні аналізи, скласти план лікування, відмовитись від самостійної терапії, яка може лише погіршити стан.

Місцеві (зовнішні) препарати

Багато-які жінки відчували неприємні симптоми кандидозу, коли хочеться швидко прийняти будь-які пігулки або скористатися будь-якою доступною маззю, щоб заглушити прояви хвороби. Коли грибкова патологія знаходиться на початковій стадії чи проявляється гострим перебігом, способи боротьби зі станом можуть бути вкрай різноманітними.

Молочниця у подібній формі піддається лікуванню, якщо вибираються засоби зовнішнього використання. До них належать різноманітні свічки і таблетки для вагінального застосування, креми, гелі, спреї, мазі. При цьому лікувати патологію з яскраво вираженими проявами не доводиться занадто довго. Місцеві препарати для жінок чинять досить швидкий вплив на симптоматику, через що прояви кандидозу вщухають вже через добу.

Однак варто розуміти, що припиняти лікування інфекції на даному етапі не рекомендується. Щоб місцевий метод лікування був ефективним, курс варто продовжувати до 2-х тижнів. Лише при такому варіанті агресивні грибки потрапляють під контроль, і можна говорити про низький ризик рецидиву захворювання.

До яких дієвих препаратів варто вдаватися для позбавлення від кандидозу?

 1. Свічки або крем «Пімафуцин». Такі препарати є ефективними, при цьому щадно відносяться до жіночого організму. Пімафуцин

  Завдяки подібній особливості їх можна рекомендувати для жінок, що виношують або годуюють дитину. При цьому будь-який подібний засіб не провокує неприємних алергічних реакцій.

 2. Свічки «Ливарол». Ці ліки більш підходять для жінок, у яких заявляє про себе молочниця на пізніх стадіях вагітності. Курсова терапія в даному випадку повинна тривати не менше 5 діб, навіть якщо ознаки кандидозу вже вітсутні.
 3. Спрей для інтимної зони «Епіген». Він також дозволений для використання в період вагітності. Володіє м'яким ефектом, надаючи вплив не тільки на грибкову інфекцію, але й на імунітет.
 4. Лікувати молочницю можна і гелями, кремами на основі гормонів. Кандид Б

  Однак такі препарати повинні вибиратися виключно під наглядом лікаря, щоб не завдати серйозної шкоди організму. До числа ефективних ліків такого роду відносять «Кандид Б» і «Пімафукорт».

 5. Крем «Кандид» підійде для застосування в тому випадку, коли відзначається грибкова патологія не тільки жінки, але і у дитини. З його допомогою можна лікувати і супутні негативні стани, спровоковані активністю різних грибків і бактерій.
 6. Розчин, або гель «Гексикон». Гексикон

  Актуальний при вагітності, дбайливо впливає на організм, практично не маючи негативних побічних ефектів. А крем «Гексикон-Д» допоможе позбутися від кандидозу маленькій дитині.

 7. Мазь «Клотримазол». Вибираючи метод лікування за допомогою даного засобу, необхідно врахувати ряд особливостей препарату. Компоненти, що знаходяться в складі мазі, швидко і легко проникають в кров, тому не рекомендується звертатися до терапії з використанням цього препарату в період вагітності або під час годування груддю. При цьому засіб ефективно знищує не тільки кандид, але і деякі хвороботворні бактерії, що провокують запальні процеси в організмі.
 8. Вагінальні капсули або таблетки «Тержинан». Тержинан

  Це найкращі ліки для інтенсивного лікування молочниці, які дозволено застосовувати і в момент менструації. Завдяки чому не доведеться переривати курс терапії, тим самим збільшуючи ризик переходу хвороби в фоновий млявий стан.

 9. Свічки «Поліжінакс». Терапія цим препаратом повинна тривати до 10 днів, свічки рекомендується використовувати двічі на добу. Цей медичний засіб припустимо застосовувати в момент виношування дитини. Препарат ефективно усуває запалення, запобігаючи активному розвитку інфекційного процесу.
 10. Антисептичний гель «Мірамістин». Він надає вплив на різні підвиди дріжджоподібного грибка, не дозволяючи захворюванню прогресувати. При цьому лікувати за допомогою цього гелю можна і фонові захворювання гінекологічної сфери за рекомендацією фахівця.

Ефективні засоби для прийому всередину

У ситуації, коли грибкова хвороба встигла перейти в хронічну форму, постійно рецидивуючи при мінімальному «подразнику», ефективне лікування молочниці передбачає застосування не тільки зовнішніх засобів, але і вимагає використання препаратів для внутрішнього прийому. Надаючи вплив зсередини і зовні, лікувальні засоби комплексно допомагають ліквідувати прояви інфекції, поступово лікуючи затяжну патологію.

Якими таблетками лікувати грибкове захворювання у жінок: популярні препарати

 • Капсули «Ітраконазол». Також цей засіб може випускатися в якості сиропу для вживання всередину до їжі.

  Капсули застосовуються після їжі. Серед можливих побічних ефектів відзначається алергічна реакція у ряді випадків. Тривалість прийому залежить від ступеня занедбаності хвороби, іноді досягаючи 6 місяців.

 • Таблетки «Дифлюкан». Вони є вибором багатьох жінок, однак протипоказані особам, які страждають хворобами нирок і печінки. Не рекомендується використовувати ліки вагітним і годуючим матерям. Лікарська речовина, яка входить до складу таблеток швидко пригнічує ріст чисельності дріжджоподібних грибків, за рахунок чого лікувати недугу не доведеться дуже довго. Для усунення вираженої симптоматики достатньо прийняти одну пігулку.
 • Препарати на основі лікарської речовини ністатин. Ністатин

  Популярними вважаються таблетки «Ністатин», вони надають досить швидкий вплив на агресивні грибки. Терапія передбачає прийом по одній капсулі раз в три доби. Тривалість лікування залежить від стану пацієнта.

 • Таблетки «Мікатин». Активна речовина – міконазол. Загальний курс лікування в поєднанні з місцевим впливом рідко перевищує 5 днів. Вживати варто по одній пігулці.
 • Препарат «Нізорал». Підходить для цілеспрямованого лікування уповільненої, хронічної молочниці. За статистичними даними входить в десятку кращих засобів проти грибкової інфекції.
 • Препарати «Флюкостат», які випускаються у вигляді капсул з різним вмістом активної лікарської речовини. Підходять для позбавлення не тільки від вагінальної інфекції, але і від молочниці іншої форми, наприклад, при ураженні грибками рота або стравоходу. Гарантується швидкий результат.
 • Таблетки «Флуконазол». Є аналоговим засобом, споріднених по своїй дії з «Дифлюканом».

Флуконазол

Додатково вплинути на затяжну хворобу можна за допомогою спеціальних розчинів, призначених для зрошення, спринцювання, ванночок. До медичних засобів такого типу відносять борну кислоту, «Йодинол», фурацилін, «Ваготил», спиртовмісткі розчини хлорофіліпту, хлоргексидин, перекис водню, а також гінекологічні збори із трав і суцвіть.

Щоб позбутися неприємної хвороби, можна поєднувати між собою різні способи, що допомагають придушити зростання чисельності грибків в організмі. Однак незалежно від того, який конкретний препарат вибирається, нехтувати консультацією лікаря все-таки не варто. Лише грамотний фахівець зуміє виписати дієвий препарат, скласти найбільш відповідний курс лікування в кожному індивідуальному випадку. А дотримуючись всіх рекомендацій, можна назавжди забути про свербеж, печіння і про інші негативні прояви грибкової інфекції.

Переглядів: 85