Розділ: Препарати для лікування молочниці

Флюкостат або Флуконазол — що краще для лікування молочниці

Аптечні полиці рясніють продукцією, спрямованої на боротьбу з грибковими інфекціями, в тому числі і кандидозу. Багато препаратів мають співзвучні назви, а в основі лежить одне і те ж активну речовину. Одна частина коштів користується великою популярністю, інші ж ліки залишаються без належної уваги. Бажаючи позбавитися від молочниці, нерідко вибір жінок падає на Флюкостат, рідше – на препарат Флуконазол. Але що спільного є між цими лікарськими засобами? І чому все-таки краще віддавати перевагу?

Порівняння двох препаратів

На слух назви лікарських засобів Флуконазол і Флюкостат досить схожі. Це виникає з тієї причини, що медикаментозні препарати відносяться до групи тих ліків, в основі яких лежить активна речовина – Флуконазол (Флюконазол). Саме воно надає прямо вплив на поширення грибкових спор, розмноження хвороботворних організмів. Дані лікарські препарати, які використовуються для терапії проти молочниці різних форм. Тому допустимо приймати їх як у випадку вагінального кандидозу, так і в ситуаціях, коли патологія зачіпає нігті, шкіру, внутрішні органи. Задаючись питанням, яке з засобів краще використовувати для боротьби проти неприємного недуги, потрібно скласти уявлення, в чому схожість між цими ліками, а ніж Флюкостат разюче відрізняється від Флуконазолу.

Схожість медичних препаратів

 1. Флуконазол і Флюкостат мають одну лікарську «базу», активно пресекающую розвиток хвороби.
 2. Обидва засоби володіють схожим поруч протипоказань для прийому. Вони не рекомендовані для лікування будь-якої форми молочниці у період вагітності, годування дитини груддю. Це обумовлено тим, що активні компоненти фармакологічних засобів проникають не тільки в кров і тканини організму, але і велика їх концентрація відзначається в грудному молоці.
 3. Ці препарати від кандидозу, як і їхні аналоги, здатні викликати ряд неприємних побічних проявів. До їх числа відноситься дискомфорт в ШКТ, нудота, запаморочення, кропив'янка та інші варіанти алергічних реакцій. Тому важливо перед застосуванням будь-якого засобу уважно вивчити прикладену до нього інструкцію і проконсультуватися з лікарем.
 4. Бажаючи якомога швидше усунути симптоми кандидозу, варто вибирати будь-який з цих медикаментів. Загальна негативна симптоматика грибкової патології зникає протягом доби після прийому таблетки. Однак важливо не припиняти лікування, пропиваючи Флюкостат або Флуконазол заданим курсом.
 5. Форма випуску ліків також схожа. Обидва препарату в капсулах мають два варіанти упаковок: 1 таблетка 150 г, 7 таблеток по 50 г. Вибір потрібної форми залежить від приписів лікаря.
 6. Жодне з цих ліків не провокує розвиток гострої форми дисбактеріозу кишечника.
 7. Не будучи антибіотиками, засоби можна приймати в будь-який час, незалежно від вживання їжі. І запивати бажаним кількістю води.

Додатково з можливих негативних схожих моментів лікарських засобів можна виділити наступне:

 • при частому прийомі, коли молочниця регулярно рецидивує, здатна розвинутися звикання; кандиди поступово виробляють «імунітет» проти активної речовини, через що терапія стає непотрібною;
 • у ряді випадків ні Флуконазол, ні його аналог не допомагають при боротьбі з грибковою патологією; такий результат виникає не тільки через індивідуальних особливостей організму, але і з причини активності підвиду кандид, який стійкий до дії основного засобу в основі капсул;
 • ні те, ні інше ліки неприпустимо приймати дітям віком до 3-х років.

Основні відмінності

 1. Флюкостат прийнято вважати більш «агресивних» препаратом, який знищує прояви захворювання в рекордні терміни. Його ж аналог впливає більш щадне.
 2. Медики відзначають, що курсове застосування Флуконазолу дозволено в період терапії антибіотиками.
 3. Активне використання Флюкостата по всьому світу обумовлюється тим, що ліки проводиться спільно США і Францією, тоді як Флуконазол виступає препаратом російського виробництва.
 4. Зарубіжний аналог частіше використовується в ситуації гострого кандидозу, російський препарат краще застосовувати у випадках вялотекущей або часто рецидивуючої патології. При цьому він може вибиратися і як профілактичний варіант.
 5. Крім відмінностей, які переховуються в рамках країн виробників і назв торгових марок, розрізняються засоби ціною. Вітчизняний препарат коштує в рази дешевше, ніж його іноземний «побратим».
 6. Форма випуску ліки однакова. Єдина різниця полягає в кольорі капсул.

Яким засобу варто віддавати перевагу

Прагнучи ліквідувати симптоматику грибкової інфекції, потрібно розуміти, що вибір засобів повинен базуватися тільки на приписи лікуючого лікаря. Лише на основі загальної картини, підібравши препарати як місцевого, так і внутрішнього впливу, не займаючись самолікуванням, можна позбутися від недуги. Яким із препаратів на базі Флуконазолу віддавати перевагу краще, кожен пацієнт має право вирішувати самостійно. Нерідко гінекологи та інші лікарі виписують обидва даних ліки, так як вони не мають разючих відмінностей та діють у цілому однаково на грибкову патологію. Не бажаючи переплачувати за бренд, багато пацієнти зупиняють вибір на вітчизняному препараті. І, як показують відгуки, зазвичай залишаються задоволеними. Допомогти розпрощатися з кандидозом здатне будь-який лікарський засіб, грамотно підібране. Але лише курсовий прийом з урахуванням супутніх рекомендацій дозволить запобігти повернення захворювання при найменшому зовнішньому або внутрішньому подразник. А проведення профілактичних «процедур» і уважне ставлення до свого здоров'я, самопочуття інших членів сім'ї допоможе знизити ризик несподіваного виникнення хвороби.

Переглядів: 122