Розділ: Лікування молочниці у жінок

Як проявляється молочниця у жінок

прояви молочниці у жінокКандидоз, викликаний підвищеною активністю дрожжеподобного грибка в організмі, вважається однією з найбільш поширених патологій. За статистичними даними понад 70% жінок дітородного віку стикаються з цим неприємним захворюванням. У ряді випадків хвороба може протікати у безсимптомній формі, через це вона легко переходить у хронічний тип молочниці, не отримавши своєчасного лікування.

Однак, хворобливий стан часто заявляє про себе рядом виражених ознак, на які не варто закривати очі. Ігнорування такого порушення балансу в організмі може спровокувати більш важку форму кандидозу, а також розвиток супутніх неприємних патологій в гінекологічній сфері і не тільки.

Основні прояви молочниці у представниць прекрасної статі

Будучи хворобою, яка порушує баланс мікрофлори всередині організму, молочниця здатна виникати як через додаткові хворобливі стани, наприклад, при різноманітних патологіях ендокринної системи, так і на підставі «зовнішніх» факторів (переохолодження організму, незахищений статевий акт з носієм хвороби і так далі). Відзначається, що часто заявляє про себе недуга у період вагітності за рахунок змін гормонального фону у жінок.

Самостійно діагностувати у себе дане захворювання неважко, маючи уявлення про основну симптоматику, яка супроводжує грибкову патологію. Однак варто врахувати, що деякі прояви кандидозу легко сплутати з іншими гінекологічними хворобами, які передаються статевим шляхом. Важливо також знати, що в деяких випадках захворювання протікає з яким-небудь одним вираженим проявом або симптоми можуть бути відсутні повністю. В рамках таких варіантів недуг здатний виявити тільки лабораторний аналіз.

Дріжджоподібні грибки candida, що мешкають на слизових оболонках, відрізняються за видами, за рахунок чого можуть виникати деякі труднощі в самостійному лікуванні патологічного стану. Крім цього, фахівці виділяють кілька основних форм молочниці, які зустрічаються у жіночої половини людства. Такі нюанси необхідно враховувати при спробі виявлення недуги.

Варіанти перебігу захворювання:

прояви молочниці у жінок

 1. Сечостатева патологія. У цьому випадку симптоматика локалізована в області тазових органів, промежини, статевих органів. Найчастіше починається з вагінальної форми молочниці, яка поступово здатна поширюватися на сечовий міхур.
 2. «Прихований» варіант кандидозу. Проявляється без вираженої симптоматики. Нерідко носительки кандид в «активному стані» навіть не здогадуються про наявність цієї недуги, оскільки вона не приносить ніякого відчутного дискомфорту. Однак у цій стадії зростає ризик зараження потенційного партнера або дитини, якщо «прихований» хворобливий стан розвивається на тлі виношування плоду.
 3. Молочниця внутрішніх органів. У більшості випадків, крім сечостатевої системи, може страждати кишечник.
 4. Зовнішні форми патології. Вони проявляються специфічною симптоматикою на слизових оболонках рота, язиці, в куточках губ, на шкірі, нігтьових пластинах. Самостійно дана форма рідко фігурує. Найчастіше такий прояв вказує на поширення грибкової інфекції по всьому організму.
 5. Виділяються також гостра і хронічна форми патології. Загострення захворювання в обох випадках тривають не довше 2-х місяців. Але для хронічного типу хвороби характерні постійні рецидиви (більше 4-х разів за один рік). При цьому на момент гострого стану хвороби прояви кандидозу більш виражені.

Як проявляється молочниця — основні симптоми:

сирнисті виділення при кандидозі у жінок

 • Поступово наростаюче відчуття печіння. Подібний симптом можна вважати найпершим. Переважна більшість жінок зазначає, що такого роду прояв особливо відчутно після статевого акту, підмивання теплою водою або прийняття ванни, а також у вечірній час доби, при місячних і в позі із закладеною ногою на ногу.
 • Посилюється свербіння. Зазвичай воно межує з печінням, поширюється на всі статеві органи, піхву, зону між сідниць і область навколо анального отвору. Сильніше свербіння може ставати в нічний час, заважаючи нормальному сну. У моменти загострення кандидозу свербіж посилюється і не проходить навіть після гігієнічних процедур.
 • Почервоніння і запалення статевих органів.
 • Поступово виникають больові відчуття при сечовипусканні і заняттях сексом. Такий прояв захворювання виникає через запалення, ушкодження слизової оболонки ніжної шкіри промежини через постійний нестерпний свербіж.
 • Специфічні виділення з піхви, присутні протягом всієї хвороби посилюються при відсутності лікування. Різного роду виділення з організму жінки можуть бути як нормальним проявом, так і свідчити про проблеми сечостатевої сфери. Для молочниці характерним є слиз, який поступово стає густим і в'язким. Він відрізняється білястим кольором і присутністю щільних білих грудочок в ньому, схожих на зерна сиру.
 • Тонкий кислуватий запах, схожий з запахом кефіру або скислого молока. Найчастіше подібне амбре виходить безпосередньо від сирнистих виділень і відчуває його тільки хвора кандидозом жінка.

симптоматика при молочниці у жінок

Описані симптоми подібної патології можуть посилюватися під впливом негативних внутрішніх або зовнішніх підстав, у моменти простудних захворювань і перед менструацією.

Постійний больовий синдром різної інтенсивності не характерний для кандидозу, якщо поряд з ним не розвиваються запальні процеси в органах малого тазу.

Однак до основних проявів можна додати деякі додаткові ознаки недуги, які виникають в залежності від специфіки жіночого організму.

Можлива додаткова симптоматика хвороби

Більшість жінок, стикаючись з основними і відомими проявами грибкового захворювання, не замислюються про те, що до них можуть додаватися й побічні симптоми. Найчастіше вони характерні для будь-яких окремих видів молочниці або в ситуації, коли кандидоз супроводжує собою додаткову патологію. На що слід звертати увагу, при підтвердженні або спростуванні можливого розвитку недуги?

Додаткові симптоми, характерні для молочниці у жінок:

додаткові симптоми кандидозу у жінок:

 1. Поряд з сирнистими «кислими» виділеннями хвора людина може відзначати у себе наявність тонкої білястої плівочки на поверхні статевих органів. Цю плівку неважко змити, однак вона незабаром виникає знову. Замість рівномірної плівочки може спостерігатися сирного типу білий наліт на великих і малих статевих губах жінок.
 2. У ряді випадків характеризуються додаткові симптоми патології наявністю субфебрильної температури, яка не спадає тривалий термін. Такий прояв з боку організму здатен вказувати на перехід молочниці у хронічну стадію і її поширення на внутрішні органи, які поступово запалюються під впливом розмноження кандид.
 3. На тлі запущеного захворювання можуть розвиватися спайкові процеси і ряд додаткових гінекологічних недуг.
 4. Через специфічний свербіж і постійне подразнення слизової на її поверхні здатні утворюватися мікротріщини. Болюче відчуття при сечовипусканні або в моменти заняття сексом через це посилюється.
 5. Іноді при кандидозі вагінального типу у жінок діагностується висип, схожий на алергічну реакцію. Він локалізується в паховій області, може володіти різною формою і розміром, але не сходити при прийомі антигістамінних препаратів.
 6. Коли зараження «активними» грибками відбувається не тільки вагінальним, але і оральним шляхом, або прогресує хворобливий стан дуже швидко, характерний для молочниці наліт виявляється на язиці і під ним, також може бути присутнім на внутрішніх сторонах щік, губ, ясен. Полоскання і ретельна гігієна ротової порожнини допомагають лише на короткий термін.

У ситуації, якщо симптоми, характерні для такого патологічного стану у жінок, заявляють про себе комплексно або відзначається якийсь один прояв, необхідно терміново приділити увагу своєму здоров'ю. Відвідання лікаря з метою діагностики та подальшого лікування допоможе запобігти переходу хвороби в хронічну стадію, а також позбавити від ризику подальших рецидивів.

Переглядів: 224