Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Як швидко позбавитися від молочниці

позбавлення від молочниціБоротися з будь-якою хворобою простіше, поки вона не перейшла в затяжний або хронічний стан. Тому настільки важливо звертати увагу на сигнали організму і не закривати очі на симптоматику. Серед різноманітних проблем зі здоров'ям, які здаються не надто критичними, особливо у форматі «по жіночому», виділяється така недуга як молочниця (кандидоз).

Більшість жінок, стикаючись з цим станом, відчувають на собі вкрай неприємні симптоми хвороби, такі як свербіж і печіння в інтимній зоні. І прагнучи до того, щоб хвороба не стала хронічною, старанно шукають відповіді, як позбавитися від молочниці в домашніх умовах, тоді як при цій патології дуже необхідна консультація з професійним гінекологом.

Нехай в арсеналі нетрадиційних лікарів і травників є свої способи позбавлення від недуги, застосування сучасних фармакологічних засобів здатне прискорити процес зцілення від захворювання. Тому, щоб ефективно «воювати» з кандидозом, важливо звернутися до комплексного лікування.

Комплексна боротьба з недугою

Спочатку для жінок, які зіткнулися з проявами грибкової патології, основною проблемою є пошук способу, завдяки якому можна «заглушити» дискомфортні відчуття, що супроводжують цю хворобу. Однак варто розуміти, що швидко позбавитися від молочниці навряд чи вийде, особливо якщо стан встиг перейти з гострої форми у фонову, постійно рецидивуючи. Багато-які фармакологічні сильнодіючі засоби, що пригнічують розмноження грибка кандида, дійсно знижують симптоматику. Але приймати або використовувати їх потрібно виключно курсом, поєднуючи з додатковими засобами, навіть в тому випадку, коли яскраво виражений прояв кандидозу відсутній.

Перед тим як намагатися самостійно підібрати препарати, потрібно задуматися про те, що самолікування не завжди дає необхідний результат. А після нього проблема здатна «замаскуватися», при цьому зсередини провокуючи поступово розвиток ускладнень. Небезпека молочниці полягає в тому, що коли вона починає протікати як хронічна патологія, спори грибків поширюються з ходом часу на весь організм, глибоко проникаючи в тканини. В результаті, не вчасно звертаючись до лікаря, можна зіткнутися з ситуацією, що підібрати потрібне лікування, яке дає відповідний результат, практично неможливо.

Велика кількість жінок, виявивши у себе кандидоз, можуть зіткнутися і з наступною проблемою: «не можу позбавитися від молочниці, жодні засоби надовго не допомагають, недуга заявляє про себе знову і знову». Такий результат подій найчастіше характерний для ситуацій, коли спрямоване комплексне лікування не зачіпає питання про усунення першопричини, яка дала старт для розвитку грибкової патології. Факторів, через які можна виявити у себе явні симптоми захворювання, виділяється досить багато.

Молочниця здатна ставати не самостійною хворобою, а частиною симптомів, характерних для патології ендокринної системи або гінекологічних запальних процесів.

проблеми з імунітетом

При цьому така «інфекція» може вказувати на проблеми з імунітетом. Тому, щоб зрозуміти, як позбутися від кандидозу, слід виявити ппричину, що його провокує. І спрямувати сили не тільки на придушення зростання числа кандид, але і на усунення першопричини.

Що включає в себе безпосередній комплексний підхід для жінок, які бажають позбутися від недуги?

 1. Застосування спеціальних медичних препаратів.
 2. Домашні процедури як з застосуванням фармакологічних засобів, так і з використанням рекомендацій з народної медицини.
 3. Корекція способу життя, харчування.
 4. Поради з гігієни.
 5. Проведення курсу лікування і для сексуального партнера. Такий підхід дозволить після необхідної терапії не спровокувати повернення грибкової патології.

Позбавлення кандидозу у жінок: лікарські препарати

 • дифлюкан

  Таблетки (Ністатин, Тержинан, Дифлюкан, Флюкостат), після курсового прийому яких можна ліквідувати і хронічну недугу.

 • Вагінальні таблетки (Клотримазол), свічки, спеціальні тампони. Останні можуть бути змочені в домашніх розчинах або в спеціалізованих засобах.
 • Протигрибкові та протизапальні мазі (Пімафуцин), гелі, креми, які знімають свербіж та інші прояви хворобливого стану і поступово знищують молочницю.
 • З допомогою таких медичних засобів як марганцівка, борна кислота, перекис водню, фурацилін можна робити домашні спринцювання, однак лише за рекомендацією лікаря.

Варіантом терапії при лікуванні кандидозу є використання трав, квітів, спеціальних гінекологічних зборів. Особливо ефективно допомагають зменшувати прояви молочниці ромашка, шавлія, ягоди ялівцю, календула, кора дуба, бруньки берези. Використовуються для лікування полин і лаванда, але з ними потрібно бути дуже акуратними. Так як при неправильному дозуванні ці трави діють отруюючи на організм.

Як застосовувати народні засоби?

 1. настої і відвари трав від молочниці

  Настої і відвари можна вживати всередину два рази на день у відповідній дозі, вказаній на упаковці збору.

 2. З допомогою трав дозволяється проводити зрошення, спринцювання за рекомендацією лікуючого гінеколога. Крім трав для спринцювання народні цілителі радять застосовувати нежирний свіжий кефір кімнатної температури, який швидко допомагає нормалізувати кислотність і мікрофлору.
 3. Переважній більшості жінок рекомендується робити лікувальні ванночки вранці та перед сном із застосуванням трав'яних зборів. А також ефективними вважаються інтимні ванночки з використанням соди і йоду.
 4. Компреси, примочки також сприяють усуненню негативної симптоматики хвороби.

Однак поряд з подібною терапією при кандидозі потрібно провести і загальну корекцію життя та харчування. Лише в такому поєднанні боротьба з недугою буде мати позитивну динаміку, а після курсового лікування молочниця знову не повернеться.

Допоміжні рекомендації

правильне харчування при молочниці

Список додаткових порад, спрямованих на вирішення питання, як швидко позбавитися від молочниці, не дуже великий, а самі рекомендації досить прості для виконання. Не нехтуючи зазначеними нижче порадами, неважко повернутися в стан, коли кандидозу в житті і не було. При цьому даною інформацією варто скористатися і в цілях профілактики можливого рецидиву грибкової недуги.

Поради для жінок при лікуванні молочниці

 1. Переглянути своє харчування. По мінімуму вживати солодощі, здобу, каву і чай. По максимуму додати в меню кисломолочні продукти, свіжі кисленькі фрукти, ягоди, овочі.
 2. Намагатися уникати сильних стресів, перевтоми, недосипання, фізичних і психоемоційних навантажень, які підривають захисні сили організму.
 3. Після вимушеного прийому антибіотиків обов'язково проводити відновлювальну терапію, нормалізуючи стан мікрофлори.
 4. Відмовитися від використання інтимних засобів гігієни з сильними запахами, барвниками. Підмиватися з застосуванням теплої води і м'якого, дитячого мила.
 5. Не забувати пити вітаміни, особливо восени і навесні.
 6. переохолодження

  Не запускати фонові захворювання, вчасно лікувати застуду, уникати переохолоджень.

 7. Виключити безладні статеві зв'язки і утриматися від незахищеного сексу з незнайомим партнером.
 8. Грамотно підбирати гормональні контрацептиви.
 9. Стежити за чистотою нижньої та постільної білизни, не користуватися чужими рушниками, мочалками.
 10. Здійснювати мінімальну гігієну після статевого акту.
 11. Не носити щоденні прокладки довше 3-х годин без зміни. Акуратно вибирати подібні засоби для періоду менструації.
 12. Уникати травм статевих органів.
 13. Проходити профілактичні огляди у гінеколога регулярно, не забуваючи за необхідності здавати аналізи.

Коли грибкова інфекція знаходиться в гострому стані, ліквідувати її буває в рази простіше, ніж захворювання, яке перейшло в стан хронічного типу. Не потрібно намагатися самостійно купірувати прояви патології або вірити, що молочниця пройде без лікування. Відвідування лікарського кабінету, після виконання всіх розпоряджень, даних фахівцем, дозволить в рекордні терміни прибрати з життя неприємну хворобу, запобігаючи її поверненню.

Переглядів: 400