Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Як вилікувати молочницю швидко і ефективно

як швидко вилікувати молочницюКоли наздоганяє така хвороба, як молочниця (кандидоз), необхідно не терпіти симптоматику і сподіватися, що грибкове захворювання пройде само. У ситуації, коли не будуть прийняті екстрені заходи, є ризик, що патологічний стан з гострої форми перейде у формат уповільненої, хронічної хвороби. При такому збігу обставин симптоми кандидозу будуть то затухати, то проявлятися з новою силою під впливом навіть мінімальних подразників.

Тому важливо почати лікування якомога швидше, щоб не було додаткових побічних ускладнень. При цьому щоб дійсно ефективно впливати на негативний стан, потрібно вдатися до комплексного варіанту терапії, який не передбачає самолікування. Нерідко при спробах вилікувати молочницю без консультації з лікарем можна або не добитися ніякого результату, або викликати ускладнення і приєднання інших хворобливих станів. Але що важливо враховувати, говорячи про комплексний підхід? І як чинити в разі, коли потрібно скорегувати стан максимально швидко і ефективно?

Комплексна терапія захворювання: ключові моменти

Для будь-якої жінки кандидоз у вираженій формі є величезною проблемою інтимного характеру. Ліквідувати захворювання хочеться як можна швидше, при цьому уникнути можливих рецидивів. Однак, навіть в самому початку терапії необхідно розуміти, що кандидоз – недуга хитра, здатна повернутися через деякий час навіть в ситуації, коли здійснюється лікування сильнодіючими препаратами. Зважаючи це, слід час від часу проводити профілактику даного стану. А також намагатися максимально уникати ситуацій, при яких складаються найбільш сприятливі умови для розвитку патогенного грибка в організмі, який і провокує виникнення захворювання.

Вирішуючи цілеспрямовано лікувати грибкову недугу, потрібно розробити план по корекції стану з лікарем, грунтуючись на даних, отриманих в результаті аналізів і загального огляду. При складанні плану терапії лікарем також враховуються індивідуальні особливості пацієнтки і стан її організму в цілому. Проте загальні моменти, які включаються до лікування молочниці все-таки можна виділити.

Основні нюанси терапії

 1. В залежності від типу кандидозу (слабовиражений, гострий, хронічний) підбираються відповідні медикаментозні препарати. Міконазол

  У перших двох випадках буває достатньо місцевого впливу за допомогою кремів або компресів. У ситуації уповільненої патології зазвичай необхідно додати до місцевої терапії спеціальні таблетки, які приймаються всередину. Наголошується, що у всіх варіантах, якщо підібрано лікарський засіб правильно, вже за один день виражені прояви молочниці загасають.

 2. Серед домашніх процедур лікарі нерідко рекомендують віддавати перевагу лікувальним ванночкам і підмиванням. Здійснювати їх рекомендується кожен день, поки захворювання не буде повністю вилікувано. Для даних процедур зазвичай застосовуються:
 • спеціальні препарати і медичні засоби, наприклад, борна кислота або фурацилін;
 • відвари, настої з трав, квітів, трав'яних лікарських (гінекологічних) зборів; перевага віддається календулі, ромашці, шавлії;

  відвари з трав

 • трав'яні настої та чаї для прийому всередину;
 • у деяких випадках припустимо вдаватися до рекомендацій з народної медицини і до «домашніх порад», щоб ефективно впливати на патологічний стан.
 1. Поряд з впливом на основне захворювання, може проводитися корекція фонового стану. При цьому лікування спрямоване на хворобу, яка здатна провокувати ускладнення або подальший розвиток молочниці.
 2. Обов'язково здійснюється загальнозміцнююча терапія, зокрема спрямована на посилення імунітету. За рахунок цього можуть бути рекомендовані вітамінні і мінеральні курси.

До додаткових рекомендацій, щоб швидко, ефективно вилікувати грибкову хворобу, а після здійснювати профілактичні заходи, відносять:

 • поліпшення гігієни;
 • зміна способу життя (нормований сон, уникнення стресів, обов'язковий відпочинок і т.д.);
 • загартовування організму, зміцнення його за допомогою занять спортом, регулярних прогулянок на свіжому повітрі;

  загартовування

 • постійне чуйне ставлення до свого самопочуття;
 • корекція харчування, з меню важливо виключити всі напої і продукти, які здатні негативно позначитися на атмосфері всередині організму і створити сприятливе середовище для розвитку нормальної мікрофлори;
 • відмова від шкідливих звичок і безладних статевих зв'язків;
 • по можливості виключення (або заміна) гормональних контрацептивів;
 • корекція гардеробу, в яку входить усунення нижньої білизни з синтетичних і щільних тканин;
 • додаткові рекомендації, що складаються на основі загального стану пацієнта і його індивідуальних особливостей.

медикаментозні засоби від кандидозу

Підбираючи медикаментозні засоби проти грибкової патології, потрібно розуміти, що велика частина з них не здатна всього лише за день повністю ліквідувати хворобливий стан. З допомогою більшості препаратів можна ефективно зняти зовнішню виражену симптоматику, але не позбутися від внутрішньої проблеми. Коли прояви хвороби зникають, лікування нерідко переривається без консультації з лікарем. Через що хвороба здатна незабаром знову заявити про себе, а засоби проти неї, використовувані раніше, можуть виявитися неефективними. Проте сучасний ринок фармакологічних препаратів в силах запропонувати деякі швидкі, сильні засоби від молочниці, які досить застосувати один раз, щоб надати згубний вплив на дріжджеподібний грибок в організмі.

Швидка корекція стану: які засоби використовувати

Намагаючись вирішити пікантну проблему і шукаючи спосіб, як швидко вилікувати молочницю, не варто вдаватися до всіх доступних препаратів і домашніх методів, приймаючи їх одночасно. Подібними діями дуже легко спровокувати різного роду ускладнення, викликати алергійну реакцію.

В екстрених випадках лікарі рекомендують вдаватися до новітніх медикаментозних протигрибкових засобів, у яких загальна доза активної речовини, яка «вбиває» грибки роду кандида, істотна. Такі препарати досить використовувати всього лише день, вводячи в організм за раз необхідну дозу ліків.

До яких швидкодіючих варіантів варто вдатися, бажаючи якомога швидше позбутися від грибкової патології?

 1. Спеціальний крем вагінального типу, який вводиться в організм за допомогою невеликого шприца, який зазвичай йде в комплекті з обраним засобом.
 2. Пігулки (таблетки) від кандидозу різного типу, в яких дозування лікарської речовини становить близько 150 мл Флюкостат

  Подібні таблетки йдуть в упаковці по одній штуці, а їх сприятливий вплив на стан відчувається вже протягом перших годин після прийому. Найбільш поширеними препаратами такого типу виступають «Флюкостат», «Флуконазол», «Дифлюзол», «Фуцис».

Поряд з використанням сильнодіючого засобу рекомендується здійснювати і місцеве лікування за допомогою свічок, кремів або мазей, які знімають свербіж, набряк і почервоніння слизових оболонок.

Вирішуючи дати бій кандидозу, можна скористатися різними варіантами корекції стану, підбираючи для себе найбільш зручні засоби та методи впливу на патогенний грибок. Грамотна терапія, яка здійснюється під контролем лікаря, дозволить не тільки в найкоротші терміни позбавитися від неприємної патології, але і в подальшому допоможе запобігти можливим рецидивам, особливо в разі регулярного проведення профілактичних заходів.

Переглядів: 861