Розділ: Лікування молочниці у чоловіків

Як впливає на чоловіків молочниця

Дуже часто можна почути думку, що таке захворювання як молочниця, відноситься до жіночих хвороб і чоловіків вона практично не стосується. Насамперед треба відзначити, що грибковими захворюваннями може страждати будь-яка людина, тому що бактерії, віруси, грибки знаходяться в кожному організмі людини. При певних умовах вони починають активно розмножуватися, що в результаті призводить до захворювання, в тому числі і до молочниці. Тому говорити про те, що чоловік не схильний кандидозу, не слід. Ослаблений імунітет, який є, мабуть, основною причиною початку захворювання, може бути як у жінок, так і у чоловіків.

Не застраховані від молочниці і діти, починаючи з самого народження. Найчастіше причиною дитячої молочниці може з'явитися як мама, так і обидва батьки, якщо вони є носіями кандидозу.
Не слід ставитися до молочниці, як до простого захворювання. Воно може мати небажані наслідки для здоров'я чоловіка, аж до виникнення безпліддя. Тому відповідь на питання, чи впливає молочниця на чоловіче здоров'я, звичайно, буде позитивним.

Причини розвитку молочниці у чоловіків

 1. Пригнічена імунна система.
 2. Наявність низки хронічних хвороб, сприяють ослаблення організму і активації грибка.
 3. Зловживання алкоголем, неправильне харчування, порушення обміну речовин, зайва вага.
 4. Перевтома, постійні стреси, робота, пов'язана з постійним перебуванням в приміщеннях з високою температурою повітря, надлишком чи недоліком вологості. Також робота з хімічними препаратами, що чинять вплив на шкіру.
 5. Діабет і надлишок цукру в крові. Вживання великої кількості солодкого. Порушення роботи ендокринної системи.
 6. часті інфекційні захворювання, що супроводжуються прийомом антибіотиків.

Дуже часто у чоловіків хвороба протікає без яскраво виражених симптомів, а іноді, при їх повній відсутності і розпізнається лише після здачі аналізів. При цьому слід пам'ятати, що навіть при відсутності проявів молочниці, хвороба може розвиватися і поступово вражати різні органи і системи, приводячи до серйозних наслідків.

Якщо у чоловіка виявляються симптоми, схожі на молочницю, то для постановки діагнозу слід пройти повне обстеження і встановити наявність грибкової інфекції.

Якщо вчасно не почати лікування, то молочниця може стати причиною загострення інших захворювань і впливати на загальний стан організму.

Хронічна форма захворювання, яка досить часто зустрічається серед чоловіків, що супроводжується періодичними загостреннями, мінімум два рази на рік і в результаті може привести навіть до безпліддя. Лікування хронічної форми молочника досить тривалий і вимагає індивідуального, комплексного підходу. Сучасні методи лікування, лікарські препарати проти грибка, можуть швидко позбавити чоловіка від захворювання, якщо дотримуються всі призначення і лікування не переривається до повного видужання, підтвердженого проведенням діагностики.

Форма чоловічого грибкового захворювання

 1. У чоловіків форма захворювання проявляється у вигляді запальних процесів починаються з головки статевого члена і плоті, шкіри або каналу сечовипускання. Називаються ці форми захворювання кандиозом – баланіт, баланопостит, уретрит.
 2. У всіх випадках існують симптоми, які характерні для цих захворювань. Якщо симптоми відсутні або проявляються слабо, рекомендується пройти діагностику і звернутися за консультацією до фахівців, які займаються подібними захворюваннями. Це може бути ворог уролог або андролога, який кваліфіковано надасть необхідну допомогу в разі виявлення молочниці у чоловіків.

 3. Необхідно відзначити, що якщо своєчасного звернення до фахівця не трапитися, то хвороба самостійно зникнути не зможе. Поступово відбудеться ураження різних органів і систем, що може призвести до дуже серйозних наслідків, аж до інвалідності і безпліддя.
 4. Не слід займатися самолікуванням, тому що не до кінця вилікувана молочниця може придбати хронічну форму і загострюватися досить часто.
 5. Підбором необхідних протигрибкових препаратів займаються фахівці. Тривалість лікування залежить від загального стану організму, наявності супутніх захворювань і форми кандидозу.
 6. Слід ще сказати про те, що у деяких чоловіків існує захворювання, під назвою фімоз, що супроводжується збільшенням крайньої плоті. Воно може бути вродженим і результатом його може стати поява молочниці. Це є однією з причин можливого обрізання крайньої плоті, при якому ризик зараження знижується у багато разів.

Симптоми розвитку чоловічого грибкового захворювання

 1. Симптоматика дріжджовий інфекції у чоловіків дуже схожа на прояв хвороби у жінок.
 2. Також виникає набряк, набряк статевих органів, сверблячі відчуття в області промежини і самих статевих органів, іноді болі під час сечовипускання.
 3. Може виникати дискомфорт при статевому контакті, що в результаті призводить до зниження статевої активності і відсутності сексуальних бажань. Звичайно, подібні симптоми позначаються і на нормальній статевого життя і можливості зачаття.

 4. Поширюючись по всьому організму, грибок може вражати в першу чергу сечостатеву систему, що призводить до загострення хронічних захворювань і придбання нових. Дуже часто кандидоз супроводжується циститом, який починають лікувати як наслідок, не виявляючи справжню причину хвороби.
 5. Різні виділення можуть супроводжуватися неприємним запахом, що теж, в свою чергу впливає на статеве життя чоловіка і розвитку ряду захворювань статевої сфери.

При наявності явних симптомів захворювання слід відразу пройти обстеження і здати матеріал на аналіз. У результаті отриманого висновку призначаються ліки, які надають переважна дію на інфекцію.
Серед призначуваних препаратів, в першу чергу використовуються лікарські засоби місцевої дії, такі як крем, мазь або гель. Ними змазують уражені поверхні від одного до трьох разів на день, залежно від ступеня зараження. Якщо місцевої терапії недостатньо, то додаються протигрибкові засоби загальної дії у вигляді капсул або таблеток. Певна схема прийому препаратів, дозволяє вже через кілька днів позбутися від явних симптомів молочниці, але лікування повинно продовжуватися до повного одужання. Тривалість лікування зазвичай не менше тижня. Для профілактики може бути призначений прийом протигрибкових препаратів протягом місяця або довше, по одній капсулі в тиждень мінімум.

Профілактика молочниці у чоловіків

 1. Серед профілактичних заходів необхідно, насамперед, стежити за гігієною.
 2. Не вживати гостру, жирну, солодку їжу, хоча б у період лікування і перші місяці після його закінчення.
 3. Також слід більше бувати на свіжому повітрі, вести здоровий спосіб життя, не зловживати алкоголем, курінням.

Чоловікам важливо пам'ятати, що своєчасна діагностика захворювання позбавить їх від зайвих проблем із здоров'ям в цілому, а також запобігає зараження партнера при статевому контакті.

Переглядів: 280