Розділ: Лікування молочниці у чоловіків

Які ознаки молочниці бувають у чоловіків

Існує помилковий стереотип, що молочниця – виключно жіноча проблема. Незважаючи на те, що у жінок показник захворюваності, дійсно в кілька разів більше, зіткнутися з захворюванням може також будь-який чоловік. Почнемо з того, що грибок Candida може супроводжувати людину, ніяк не заявляючи про себе, мало не все життя. Якщо ж у чоловіків виникають підозри про появу кандидозу – це вкрай тривожний сигнал, який свідчить про серйозне ослабленні імунітету або наявності супутніх захворювань сечостатевої системи. Які ж ознаки дозволяють говорити про наявність захворювання?

Характерні симптоми

Зазвичай молочниця у чоловіків проявляється через 2-14 діб з моменту зараження, тобто по завершенню інкубаційного періоду. Першими ознаками розвитку хвороби виступають:

  • Біль і свербіж у голівці пеніса і прилеглих до неї ділянках крайньої плоті;
  • Почервоніння і поява висипу на поверхні головки статевого члена;
  • Поява білого нальоту на голівці пеніса, схожого за структурою з сирнистими виділеннями з піхви при молочниці у жінок, з неприємним кислим запахом;
  • Хворобливі відчуття при сечовипусканні;
  • Хворобливі відчуття під час статевого акту, надто швидка еякуляція;
  • Виникнення поверхневої ерозії на голівці пеніса, що супроводжується гнійними утвореннями;
  • Розвиток грибкового ураження шкіри, так званої дерматофитии: почервоніння, набряклості, хворобливості свербіння і поява вогнищ запалення в області паху, на внутрішній поверхні стегон і сідницях.

Ослаблення імунітету і інтенсивний розвиток грибкової інфекції надає несприятливий вплив на загальний психоемоційний стан більшості пацієнтів. Під час кандидозу це випливає в підвищену стомлюваність, постійне відчуття втоми, головний біль (аж до мігрені), порушення травлення і т. д.
Амбулаторна діагностика захворювання

Незважаючи на те, що для постановки попереднього діагнозу лікарів зазвичай достатньо візуального огляду пацієнта, точно визначити наявність молочниці дозволяє той чи інший лабораторний аналіз, призначений лікарем. Варто відзначити, що практично всі аналізи направлені переважно не на те, щоб виявити сам факт наявності інфекції кандидозу (нагадаємо грибок Candida може перебувати на слизисты здорової людини), а на кількість грибів (це можна зробити шляхом прямої иммунофлуорисценции – ПІФ, і ДНК-діагностики – ПЛР), належність до того чи іншого підтипу і т. д.

На сьогоднішній день медицині відомо більше 40 підтипів Candida, при цьому стати причиною розвитку молочниці можуть тільки 5 із них: C. albicans, C. glabrata, C. krusei, С. parapsilosis і C. tropicalis. Точне визначення штаму гриба дозволяє призначити найбільш ефективне лікування, яке підбирається в залежності від індивідуальної чутливості організму.

Також діагностувати молочницю покликані серологічні реакції: РЗК – реакція зв'язування комплементу, РАГ – реакція аглютинації, РПГА – реакція пасивної аглютинації, РП – реакція преципітації. Часто призначається також ІФА – імуноферментний аналіз, метою якого є визначення антитіл для боротьби з Candida.
Проведення комплексної діагностики кандидозу також дозволяє виключити / виявити наявність супутніх статевих інфекцій та інших захворювань.

Чому важливо попередити хворобу на корню?

Істотною проблемою при зараженні кандидозом є також те, що у багатьох чоловіків симптоми проявляються не так явно і на них не звертають уваги. Іноді ознаки захворювання сприймаються як алергічна реакція, наприклад, на деякі продукти харчування, алкоголь, стероїдні гормональні препарати і т. д. Також розвиток кандидозу з відповідними зовнішніми проявами може бути результатом загального зниження захисної функції організму при ендокринних захворюваннях, цукровому діабеті, тиреотоксикозі, порушення в роботі шлунково-травного тракту, наявності в організмі герпесу і т. д. В таких випадках чоловіки схильні залишати перебіг хвороби на самоплив. Мабуть, говорити, що чоловік в цьому випадку виступає в якості схованого носія інфекції, зайве.

У той же час, якщо вчасно не звернутися за професійною допомогою до лікаря, з невеликою, швидко розв'язуваної проблеми кандидоз може перерости в хронічну форму і спровокувати серйозні неприємності. Так, грибок може «перейти в атаку» на інші частини тіла, викликаючи мікоз на ступнях, пальцях ніг, під колінами, під пахвами та інших місцях, де присутні шкірні складки. У деяких чоловіків має місце кандидозний стоматит – поява вогнищ запалення і білого нальоту в ротовій порожнині.

Значно підвищується ризик хронічного запалення головки пеніса (баланита) і крайньої плоті статевого члена (баланопоститу), кандидозного уретриту, простатиту, чоловічого безпліддя та інших запальних процесів і інфекцій. Таким чином, категорично не рекомендується запускати хворобу на ранніх стадіях кандидозу, коли її лікування відбувається швидко і безболісно, щоб не зіткнутися зі значними, часом непоправними, ускладненнями!

Переглядів: 124