Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Все що потрібно знати про кандидоз легень

кандидоз легень

Кандидоз легень – це доволі небезпечний і болісний недуг, який вражає не тільки бронхи, але і легені. Збудником є дріжджеподібний кандидозний грибок. Він надає руйнівний і негативний вплив на організм людини при тривалих хворобах, нестачі вітамінів, слабкому імунітеті, надмірному вживанні антидепресантів та антибіотиків.
Кандидоз легень є досить поширеним серед сучасного населення. Існує величезна кількість факторів, що впливають на його розвиток:

 • наявність різних захворювань;
 • надмірне зловживання антибіотиками з широким спектром дії;
 • застосування кортикостероїдів, у процесі опромінення ракових хворих;

Кандидоз легень – це небезпечна хвороба, яка здатна розвиватися на тлі бактеріального або вірусного запалення легень, різних нагноєнь, туберкульозу. Він характеризується різноманітними вогнищами, що мають некрозні утворення і кров'яні патьоки. Стану некрозу може піддатися стінка бронхів. Підсумком захворювання вважається розвиток фіброзу легень, гною.

Симптоми і прояви

 1. Дуже часто, така хвороба, як кандидоз легень супроводжується їх раком, який здатний розвиватися в різному вигляді імунодефіциту. Самий вдалий приклад – це заражені Снідом, вони страждають грибковими інфекціями.
 2. В легеневих тканинах – альвеолах, виникає некроз, тобто руйнування тканини, а також відкладення білка крові навколо. Осередки з некрозом виникають у різних місцях. Стінки бронхів не є винятком, в результаті чого, утворюються порожнини з гноєм і рубцями. Подібний процес має своє найменування, а саме – фіброз, який приводить до порушення їх функціонування.
 3. Матеріал, що отримується в процесі бронхоскопії, має діагностичну значимість.

діагностика кандидозу легень

Таке небезпечне і болісне захворювання, як кандидоз легень, вважається одним з найбільш небезпечних для людського життя і здоров'я. Першою ознакою є сухий і болісний кашель. У деяких випадках спостерігається виділення невеликої кількості мокротиння з кров'яними прожилками.

Паралельно з кашлем відбуваються спазми бронхів, внаслідок чого, інфікована людина задихається, так як не здатна видихнути повітря, що знаходиться в легенях. Такі прояви є схожими з тими, які бувають при звичайному бронхіті. Яскраво вираженими симптомами вважаються наступні: сильна слабкість, субфебрильна температура, відсутність апетиту та працездатності, в'ялість, апатія, болі в грудях, прискорене серцебиття, задишка.

Діагностика

Діагностувати та виявити це захворювання дуже складно, так як воно має схожі симптоми з деякими звичайними інфекціями. У тому випадку, якщо в мокроті знаходяться кандидозні грибки у великій кількості, то діагноз можна підтвердити. Після цього необхідно провести посів харкотиння на живильне середовище, щоб визначити чутливість грибка до медикаментозних препаратів. Паралельно потрібно провести обстеження крові – імунограму. Потім бажано виконати бронхоскопію і рентген.

Лікування

лікування кандидозу легень

Дуже важливо почати швидке і кваліфіковане лікування, щоб уникнути плачевних наслідків:

 1. Лікуючий лікар призначає спеціальні антибіотики, які необхідно поєднати з протигрибковими медикаментозними засобами, до яких визначена чутливість бактерій.
 2. Паралельно здійснюють лікування з загальнозміцнюючою дією на організм хворої людини, а саме застосовують: імуномодулятори, вітаміни і комплекс мінералів, які призначаються після досліджень крові.
 3. Досить часто використовують Флуконазол. Він надає гнітючий вплив на грибок. У такому разі порушується процес зростання і розвитку кандидозних бактерій. Його призначають внутрішньовенно.
 4. Здоровий спосіб життя і дієта.
 5. Профілактичні заходи.

Не займайтеся самолікуванням і вчасно звертайтеся до лікаря.

Переглядів: 129