Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Все що потрібно знати про кандидоз на обличчі

доглянуте обличчя

Шкірний кандидоз або молочниця обличчя є одним з найбільш розповсюджених і поширених різновидів мікозів. Він проявляється у формі висипань, що мають чіткі межі, а також оточені епідермісом, який відшаровується. Подібні висипання характеризуються гладкою поверхнею з білявими проявами. В різних стадіях перебігу грибкового захворювання (молочниці) зустрічаються пухирці або ж ерозії.

Кандидоз/молочниця шкіри на обличчі, починається з маленьких шкірних почервонінь. На уражених ділянках, особливо біля ротової порожнини утворюються жахливі пухирі і прищики, які заповнені гнійною рідиною, а навколо них виникають набряки. Через певну кількість часу, уражені ділянки шкіри починають поступово лопатися, на цьому місці з'являється волога ерозія. Маленькі прищі, які розташовані поруч, зливаються в один і збільшують зону ураження, з чіткими і рівними межами. Все це супроводжується хворобливими відчуттями, жахливим свербінням і постійним печінням. Все це прояви шкірної молочниці.

В залежності від форми перебігу шкірної молочниці, виділяють везикулярні і еритематозні різновиди. Везикулярна форма характеризується наявністю величезної кількості прищиків, пухирів, а еритематозна – почервонінням і набряком. Якщо ви виявите у себе симптоми молочниці, характерні для представленого захворювання, необхідно терміново звертатися за медичною допомогою, щоб не виникло ускладненнь.

Найпоширеніші причини дріжджоподібної хвороби — молочниці:

 1. Порушення, а також недотримання гігієнічних норм і правил.
 2. Надмірна вага і ожиріння.
 3. Інфікування.
 4. Ослаблена імунна система.
 5. Переохолодження.
 6. Тривале відновлення після оперативних втручань в організм.
 7. Надмірне вживання антибіотиків широкого спектра, в результаті чого порушена мікрофлора.
 8. Підвищена температура і вологість навколишнього середовища.
 9. Негативні та шкідливі умови праці.
 10. Виразки, нагноєння ранки на шкірі.

Медикаментозне лікування

Подібне лікування повинно бути своєчасним, ефективним і комплексним.

лікування молочниці на обличчі

Лікувальна терапія проводиться в таким чином:

 1. Усувається збудник і вогнище грибкової інфекції. Для цього рекомендують скористатися спеціальними мазями, у складі яких присутні борна кислота, розчин Риванолу, а також рідина Кастеллані.
 2. Нормалізується кишкова мікрофлора (лактобактерії).
 3. Лікуються паралельні хронічні недуги і різні запалення.
 4. Вживаються таблетки Ністатину.

Важливу роль у процесі лікування відіграє дотримання дієти і правильного харчування. Вам необхідно виключити з раціону солодощі, копчені і жирні продукти, випічку і борошняні вироби. Вживайте в їжу більше свіжих овочів, фруктів та кисломолочної продукції.

Засоби народної медицини

Паралельно з традиційним лікуванням, можете скористатися перевіреними і поширеними засобами народної медицини. Унікальну протигрибкову і протизапальну дію мають спеціальні рослини і трави, що мають в'яжучі та дубильні властивості, а саме:

народні засоби для лікування молочниці обличча

 • черемха;
 • чистотіл;
 • дубова кора;
 • ромашка;
 • деревій;
 • календула;
 • пижмо та інші;

Використовуйте перераховані вище трави для приготування настоянок та відварів, які підійдуть для спеціальних ванн і компресів. Процедури проводити не менше двох разів на день, після гігієнічних заходів.

Не займайтеся самолікуванням, зверніться вчасно за медичною допомогою. Молочниця шкіри – це досить небезпечне захворювання, яке вимагає своєчасної медичної допомоги, так як обличчя – це важлива частина тіла, яка може бути знівечена шрамами, що залишилися в результаті невдалого лікування та зловживання медикаментами.

Переглядів: 149