Розділ: Лікування молочниці у дітей

Як лікувати кандидоз рота у дітей?

Більшість батьків, безсумнівно, стикалися з таким явищем, як поява в роті та на язиці у дитини білого густоватого нальоту, схожого на сир. Саме таким чином і проявляється дитяча молочниця, зустрічається досить часто у маленьких дітей. Давайте ж дізнаємося з вами як вилікувати кандидоз у новонароджених і дітей старшого віку.

Коротко про лікування кандидозного стоматиту

Отже, лікування кандидозу ротової порожнини найголовнішим і основним є визначення та усунення всіх чинників, що провокують розвиток захворювання. Лікування у роті засноване завжди на комплексному використанні ефективних протигрибкових лікарських препаратів і зміцненні організму в цілому, так як хороший імунітет надійно захистить дитячий організм від подальшого розвитку інфекції. Досить важливо правильно організувати для дитини режим харчування, який повинен включати вітаміни і мікроелементи, необхідні для повноцінного розвитку.

Місцева терапія

При початкових і поверхневих прояви молочниці рекомендується проводити тільки місцеве лікування у роті. Воно полягає в зовнішній терапії, яка проводиться шляхом зрошення пошкоджених ділянок слизової противокандидозными і свіжоприготовленими дезінфікуючими препаратами. Уражені ділянки потрібно обробити чистим ватяним тампоном, змоченим у водному розчині марганцівки, 0,25%-вим водному розчині бури, соди або 1 %-ному розчині перекису водню.

Після такої процедури ротової порожнини необхідно гарненько змастити слизову генциан-виолетом, 0,25%-вим розчином срібла або люголем. Повторювати таку обробку необхідно постійно через кожні 3 години. Можна також обробити слизову оболонку порожнини рота водною суспензією Леворина або Ністатину. Їх можна не купувати, а приготувати самостійно, раскрошив таблетку і змішавши її з водою. Всі маніпуляції у дітей у роті незалежно від віку потрібно проводити дуже обережно і м'яко. Необхідно також стежити за тим, щоб дитина не могла випадково вдихнути, або випадково проковтнути ватку. Не проводьте процедуру обробки після прийому їжі, щоб не спровокувати рвотную реакцію.

В даний час для ефективного лікування кандидозу порожнини застосовується такий препарат як Флуконазол. Він дозволений до використання навіть новонародженим дітям, тільки перед її застосуванням потрібно обов'язково проконсультуватися з дитячим лікарем. Препарат застосовують одноразово у дозі 6 мг/кг і далі по 3 мг/кг 1 раз на добу. Порошок розчиняють у невеликій кількості молока або кип'яченої води. Якщо під час лікування Флуконазолом у дитини з'явиться на тілі висипка, препарат одразу ж відміняють і призначають йому заміну.

Якщо ваш малюк знаходиться на грудному харчуванні, лікування дитини обов'язково має проводитися паралельно з лікуванням матері, щоб надалі уникнути повторних заражень і рецидивів.

Нефармакологічні методи лікування

Існує ряд нефармакологічних методів лікування кандидозу ротової порожнини у дітей:

  • полоскання рота сольовим теплим розчином. Цей спосіб ефективний, але застосовується тільки у дітей після 3 років;
  • лікування протизапальними і дезинфікуючими розчинами (наприклад, бензокаїн в гліцерині, пероксид карбаміду або цетилперидин);
  • вживання льодяників, містять антисептичні компоненти. Вони призначаються дітям старшого віку;
  • полоскання слизової рота содовим розчином (широко застосовується у новонароджених і дітей до року).

Дієта при лікуванні

Для ефективного і результативного лікування молочниці порожнини рота у дітей, потрібно не тільки строго виконувати всі рекомендації лікаря, але і дотримувати певну дієту.

Малюки, які знаходяться на грудному вигодовуванні повинні обов'язково продовжувати вживати материнське молоко, заміняти його на адаптовану молочну суміш немає необхідності. Однак, при лікуванні слизової рота, необхідно обов'язково проводити профілактику кандидозу, обробляючи постійно соски матері-годувальниці. При штучному вигодовування потрібно регулярно стерилізувати все пляшечки і соски.

Діти старшого віку, що мають кандидоз порожнини рота повинні отримувати лікування в повній мірі і обмежити себе у вживанні таких напоїв як сік, чай з цукром і газована вода. Виключіть з раціону дитини всі фрукти, цукор і продукти, що містять у своєму складі дріжджі. Давайте йому більше пити звичайної кип'яченої води і продукти, що містять клітковину.

Профілактичні методи

В цілях профілактики кандидозу порожнини рота рекомендується обов'язково обмежити контактування дітей з носіями цього захворювання: на вулиці, в шкільних освітніх установах. Строго стежте та підтримуйте особисту гігієну дитини, встановіть йому повноцінний і строгий режим харчування.

У висновку хотілося б сказати, дорогі батьки, намагайтеся повністю вилікувати у свого малюка кандидоз у роті, щоб уникнути надалі рецидивів. При перших симптомах захворювання, негайно зверніться до лікаря, і він вам розповість, як лікувати кандидоз порожнини рота, а ви в свою чергу повинні суворо виконувати всі його рекомендації.

Переглядів: 197