Розділ: Лікування молочниці у чоловіків

Кандидоз статевого члена і крайньої плоті

Дріжджова інфекція або кандидоз є однією з найбільш поширених хвороб, що зустрічаються як у чоловіків, так і у жінок. Розвиток захворювання відбувається при активному розмноженні грибка в організмі. Найчастіше уражаються статеві органи. Чоловічий кандидоз відрізняється від жіночого тим, що його прояв не завжди яскраво виражені. Іноді симптоми хвороби можуть повністю бути відсутнім, але при певних зовнішніх умовах проявляються множинними рецидивами. Лікувати гостру форму кандидозу значно легше, ніж хронічну. Тому своєчасне звернення за діагностикою і призначенням протигрибкових препаратів, допоможе позбутися від хвороби досить швидко.

Якщо лікувати молочницю самостійно, то найчастіше це закінчується хронічною формою захворювання.

Чоловіки не завжди звертатися за допомогою, з причини того, що хвороба не проявилася і не доставляє ніяких проблем. Але в більшості випадків симптоми досить яскраво виражені схожі на ряд інших інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом. Кандидоз або молочниця у 90% випадків статевим шляхом не передається, за винятком тих випадків, коли вже є венеричне захворювання, ослаблених організм і часта зміна статевих партнерів. У цьому випадку молочниця є супутнім захворюванням і її необхідно лікувати одночасно з іншими захворюваннями.
Кандидоз статевого члена і одночасне запалення крайньої плоті найбільш поширена форма хвороби у чоловіків. Завдяки будові організму чоловіків, молочниця у них зустрічається значно рідше, ніж у жінок і розпізнати її іноді можна тільки після здачі аналізів і спільного обстеження.

Основні ознаки чоловічого кандидозу

 • запалення, зміна кольору і форми головки статевого члена, а також крайньої плоті;
 • набряк чи припухлість голівки і крайньої плоті статевого члена, які доставляють дискомфорт при дотику або контакту з білизною;

 • виділення з запахом, забарвлені в жовтий, білий або сіруватий колір;
 • болючість сечовипускання і часті позиви до сечовипускання;
 • загострення хронічних захворювань сечостатевої системи, тягнучі болі в нижній частині живота і спині;
 • неприємні відчуття, іноді досить болючі під час статевого акту.

Запальні захворювання, пов'язані з кандидозом можуть мати різні форми прояву і називаються баланіт, баланопостит, уретрит, цистит, пієлоцистах. Для визначення основного діагнозу необхідно пройти обстеження у лікаря-уролога і отримати медичний висновок для призначення лікування. Всі форми кандидозу та зокрема кандидоз статевого члена у чоловіків відрізняються ступенем ураження органу і в цілому поширенням грибка в організмі. Кожна з них відрізняється по локалізації та області ураження грибком.

Характерні форми чоловічого кандидозу

 1. Баланіт характеризується ураженням голівки статевого члена і зовнішньої поверхні. Саме ця форма може виникати внаслідок статевого контакту із зараженим партнером. Симптоми досить яскраво виражені, запалення починає захоплювати все більшу область, супроводжуючись почервонінням, появою нальоту і утворенням кірочок і можливих ерозій.

 2. Баланопостит характерний для ураження крайньої плоті, а не тільки голівки статевого члена. Ця форма зустрічається частіше, ніж інші, і при відсутності належного лікування може стати причиною важких наслідків, серед яких звуження крайньої плоті.
 3. Уретирит, цистит і пієлоцистах відносяться до форми захворювання кандидоз, при якому уражається сечівник і вся сечостатева система.

При всіх формах захворювання симптоми зазвичай яскраво виражені і чоловік змушений звертатися за допомогою і призначення препаратів, здатних усунути дискомфорт і запальний процес.
Однак, бувають випадки, коли навіть при таких симптомах багато починають займатися самолікуванням, застосовуючи різні засоби не тільки від грибка, але і від інших інфекційних захворювань статевої сфери. Всі способи самолікування тільки посилюють у підсумку процес захворювання і, навіть знімаючи, зовнішні симптоми, надалі провокує рецидив. Це говорить про те, що кандидоз прийняла хронічну форму, і щоб лікування пройшло успішно, необхідно застосовувати комплекс заходів і препарати не тільки місцевої дії.

Якщо при наявності симптомів, що вказують на розвиток інфекційного захворювання вчасно звернутися до фахівця, то застосування сучасних методів лікування кандидозу дасть швидкий і позитивний результат. Але найчастіше буває, що чоловіки затягують візит до лікаря і цим тільки погіршують свій стан. Якщо чоловік є носієм захворювання без видимих ознакою, то ймовірність зараження партнерки дуже велика. Особливо це небезпечно, якщо жінка виношує дитину. У період вагітності молочниця може стати причиною передчасних пологів і зараження дитини в утробі.

Тому рекомендується почати лікування, якщо виникає хоч найменша підозра на початок захворювання.

Лікування гострої та хронічної форми чоловічого кандидозу

 1. На самому початку захворювання необхідно почати використовувати препарати, що володіють протигрибковим ефектом, місцевої дії. До них, в першу чергу відносяться крему, наприклад, Ністатин, Клотримазол, Пімафуцин. Лікування проводиться в домашніх умовах. Уражені області змазують тонким шаром мазі і залишають на шкірі до повного висихання і вбирання.

  До цього моменту не рекомендується одягати білизну, щоб не залишати слідів і щоб препарат був повністю використаний за призначення в необхідній дозі. Цю процедуру варто робити один або два рази в день, в залежності від форми захворювання та стадії лікування. Вже на другий день зазвичай настає ендаумент, і явні дратівливі симптоми починають зникати. Але це не означає, що можна припинити застосування препарату. Крем використовується мінімум тиждень, а в хронічній формі кандидозу, до одного місяця.

 2. Одночасно з використанням місцевої терапії, необхідно проводити гігієну статевих органів із застосуванням різних розчинів. Дуже добре допомагає для зняття симптомів розчин соди, марганцівки. Одночасно з промиванням статевого члена, можна приймати душ, без використання ароматичних гелів, які в сполученні з кремами від молочниці, можуть дати алергічну реакцію на шкірі.
 3. Якщо хвороба має хронічну форму, то не обійтися без використання засобів загальної дії, які, всмоктуючись у кров, розносяться по всьому організму, знищуючи інфекцію. Прийом препаратів починається одночасно з місцевими засобами лікування.

  Тривалість визначає лікар, після загального огляду і результатів аналізів. Зазвичай в гострій формі досить прийому однієї капсули або таблетки протигрибкових засобів, щоб придушити розмноження грибка. Надалі, іноді потрібно повторити прийом таблетки або в цілях профілактики вживати їх один раз в тиждень протягом місяця. Всі рекомендації і дозування призначає фахівець. Будь-яке порушення лікування тягне за собою надалі повтор захворювання.

 4. Під час терапії гострої і хронічної форми кандидозу необхідно певний харчування. Обмежується прийом алкоголю, бажано його повне виключення. Не слід, є багато цукру, кондитерських виробів і дріжджового хліба. Також виключається жирна їжа, вуглеводи і гострі приправи. Їх вживання може посилити свербіж і сприяти появі алергічних реакцій. У раціон харчування в цей період бажано включити напої, що містять біфідобактерії, не солодкі йогурти, кефір, кисле молоко. Також добре пити трав'яні чаї, які очищають кишечник і стравохід. Ромашковий чай заспокоює нервову систему і знімає роздратування кишечника. Шавлія є бактерицидним засобом, і чай з додаванням цієї рослини сприяє профілактиці багатьох захворювань, зокрема кандидозу. Якщо уражається слизова не тільки статевих органів, але і ротової області, то трав'яні чаї і полоскання з відварами трав швидко знімають роздратування, очищають слизову. Велика кількість природних засобів можна використовувати для лікування інфекційних захворювань та підтримання імунної системи на належному рівні.

Чоловікам важливо пам'ятати про те, що тривале відсутність лікування сприяє зниження статевої функції в цілому. При постійному дискомфорті і запалення голівки статевого члена, крайньої плоті, статевий акт стає практично неможливим. В результаті хронічної форми захворювання, чоловіки дуже часто страждають безпліддям. При цьому різні види лікування не приносять результату лише тому, що основною причиною є грибкове ураження статевої сфери і відсутність необхідного лікування.
Тому, якщо в певний момент життя чоловік стикається з проблемою кандидозу, то візит до лікаря дозволить забути про хвороби в дуже короткі терміни, а самолікування лише сприятиме подальшому розвитку хвороби.

Переглядів: 329