Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Все про кандидоз на губах

молочниця на губах

Молочниця або кандидоз – це поширення інфекційного захворювання, яке викликане порушенням балансу мікрофлори, що знаходиться в ротовій порожнині. Збудником молочниці/кандидозу є дріжджоподібні кандидозні гриби, що розпочинають активну діяльність і процес розмноження за відповідних сприятливих умов. Грибок виділяє досить небезпечні токсичні утворення, які чинять негативний і згубний вплив на імунітет хворого.

Для утворення та розвитку молочниці/кандидозу на різних ділянках шкіри, у тому числі на губах, необхідні такі чинники:

 • знижений імунітет;
 • надмірне зловживання медикаментозними засобами, в тому числі і антибіотиками;
 • переохолодження;
 • досить спекотна погода і клімат;
 • збій гормонального фону;
 • депресивні настрої і стресові ситуації, апатія, страх;
 • захворювання ендокринної системи;
 • синтетична, тісна і незручна білизна;
 • порушення інтимної та особистої гігієни;

Характер перебігу молочниці/кандидозу:

 1. Гострий.
 2. Хронічний.
 3. Рецидивуючий.
 4. Персистуючий.

прояви молочниці на губах

Локалізація молочниці в порожнині рота:

 1. Хейліт.
 2. Глосит.
 3. Стоматит.
 4. Фарингіт.
 5. Гінгівіт.
 6. Тонзиліт.

Чотири стадії клініко-морфологічної картини кандидозу:

 1. Псевдомембранозний.
 2. Атрофічний.
 3. Кандидна лейкоплакія.
 4. Ерозивно-виразкова форма.

Причини, пов'язані з виникненням такої недуги, яка зачіпає губи:

 1. СНІД.
 2. Ослаблений імунітет.
 3. Часті захворювання.
 4. Цукровий діабет.
 5. Перший триместр вагітності та лактація.
 6. Зневага гігієною.
 7. Антибіотики.

Симптоми кандидозу

Досить часто, подібне захворювання не піддається діагностиці. Це пов'язано з тим, що симптоми слабко виражені. Самим основним вважається білий наліт, що виявляється на губі, тріщинках у кутках ротової порожнини. Можливе утворення нальоту на всій порожнині рота. Також виникають ранки, кров'яні патьоки. Підвищується набряклість і розвивається свербіж.

Така молочниця супроводжується погіршенням загального стану хворого, а саме: слабкість і апатія, хворобливі відчуття, дратівливість, свербіж, млявість і погіршення апетиту. Якщо не призначити своєчасне лікування, то бактерії проникають далі і заражають все на своєму шляху. Можливим ускладненням є кандидоз гортані.

Недуга починається тоді, коли відбуваються зміни в слизовій оболонці рота. Виникає набряк язика і щік, піднебіння і мигдаликів, а також гіперемія. Тривалий перебіг хвороби сприяє поширенню вірусних вогнищ на голосові зв'язки, що викликає афонію і захриплість. Вражає стравохід, глотку, слизову оболонку в носових пазухах, а також шлунок і кишечник. Язик хворої людини починає покриватися величезною кількістю ранок. Також виникає білий наліт з сирнистими утвореннями.

Кандидоз/молочниця у цій частині тіла характеризується такими неприємними і дратівливими проявами, як сухість, печіння в ротовій порожнині, гіпертрофія язика. Подібні прояви починають посилюватися в процесі вживання гарячої їжі і рідини.

Кандидозний Хейліт

Прогресування молочниці викликає заїди або тріщини, які утворюють кандидозний хейліт. Інфекційне вогнище представляє собою досить чіткі рамки і межі, які поширюються на куточки ротової порожнини. Куточки рота стають червоними, інфільтрованими, а також кровоточать і дуже сильно лущаться. В період загострення, по контуру утворених заїд, починає відшаровуватися роговий шар у формі бахроми. Виникає набряк і синюшность.

Лікування і профілактика

молочниця губ

Основною формою лікування є протигрибкові препарати. Курс успішного лікування становить близько чотирнадцяти днів. Основні заходи, необхідні для лікування молочниці або кандидозу:

 • гігієна ротової порожнини;
 • відмова від куріння;
 • вживання загальнозміцнюючих медикаментозних препаратів і комплексу вітамінів;
 • регулярне відвідування стоматолога;
 • відмова від різних ополіскувачів, призначених для ротової порожнини;
 • зменшення вживання продуктів, що містять дріжджі;

Своєчасно звертайтеся за медичною допомогою і не займайтеся самолікуванням, так ви зможете уникнути проблем зі здоров'ям і всіляких ускладнень.

Переглядів: 136