Розділ: Лікування молочниці у чоловіків

Кандидозний баланопостит та його лікування

Молочниця або кандидоз, є захворюванням організму, яке провокується активним розмноженням грибків кандида. Найчастіше з проблемою кандидозу стикаються жінки, але не слід думати, що чоловіки менш схильні до грибкової інфекції. Захворювання може виникати практично в будь-якому віці, але в силу будови організму чоловіки воно зустрічається значно рідше, ніж у жінок. Чоловіча форма молочниця називається кандидозний баланопостит. Це найпоширеніша форма чоловічого захворювання, що вражає статеву сферу, слизову, пахові області і крайню плоть. Дуже часто можна почути думку, що кандидозний баланопостит є захворюванням, що передається статевим шляхом. Насправді, зустрічаються випадки передачі хвороби статевим шляхом, але найчастіше причина зовсім інша.

Кандидозний баланопостит і причини його появи

 1. Ослаблений імунітет є основною причиною виникнення кандидозного баланопоститу у мужичин.

  При тривалому вживанні антибіотиків і різних сильнодіючих лікарських засобів мікрофлора практично повністю пригнічується, а значить і захисні сили організму слабшають. Це дає можливість почати розмножуватися грибків і бактеріями, які під дією зміни середовища, виявляють підвищену активність. Внаслідок таких змін і відбувається загальне зараження організму дріжджовий інфекцією, яка в подальшому призводить до хвороби під назвою кандидозний баланопостит.

 2. Ряд хронічних захворювань, які можуть призвести до активності грибків кандида. Захворювання печінки, підшлункової залози, шлунка, сечостатевої системи можуть провокувати і кандидозний баланопостит у чоловіків. При наявності основного захворювання, молочниця або кандидоз також може почати активно розвиватися в організмі, а під дією певних препаратів і не дотримання правил гігієни і харчування, майже гарантовано вражає організм чоловіка.

 3. Молочниця розвивається у чоловіків, які страждають різними захворюваннями ендокринної системи, цукровим діабетом або підвищеним вмістом цукру в крові. Ці захворювання також створюють сприятливі умови для росту грибка і розвитку кандидозного баланопоститу.
 4. Чоловіки значно частіше, ніж жінки схильні до стресів і їх організм швидше втрачає свої захисні функції, як це не дивно. Тому стрес, перевтома, часті застуди, призводять до того, що імунна система вже не здатна чинити опір зростання інфекції.

Не завжди хвороба розпізнається на першому етапі її виникнення.

У чоловіків характерною особливістю є те, що прояви кандидозного баланапостита можуть бути приховані або слабко виявлені. Тому звернення до фахівця не завжди відбувається вчасно, що в свою чергу спричиняє розвиток захворювання і призводить до того, що може виникнути хронічний кандидозний баланопостит, лікувати який доведеться значно довше.

Комплексний підхід до лікування дозволити позбутися від проблеми, але якщо лікування не доведено до кінця або перервано, то хронічна форма може турбувати чоловіка впродовж багатьох років.

При перших незвичайних симптоми, які можуть вказувати на початок розвитку захворювання, бажано звернутися за консультацією до фахівця, який зможе визначити правильний діагноз і проведе необхідне обстеження. Без постановки діагнозу лікування кандидозного баланопоститу може бути значно ускладнено. Правильний діагноз може повністю позбавити від дріжджовий інфекції і запобіжить наслідки. Лікувати грибкові ураження необхідно комплексно, із застосуванням лікарських засобів, гігієнічних процедур і дотримання рекомендацій по живленню.

Симптоми, що вказують на наявність захворювання кандидозом

 1. При гострій формі хвороби у чоловіка починається підвищений свербіж і неприємні відчуття, що супроводжують захворювання статевих органів, уражених кандіда.

 2. Може з'явитися подразнення, схоже на алергічну реакцію або кропив'янку.
 3. Хвороба в початковій гострій стадії може характеризуватися почервонінням і набряком статевого члена, також запалення переходить на крайню плоть, доставляючи сильний дискомфорт чоловікові.
 4. У гострому періоді можуть з'явитися виділення, нехарактерного кольору і з присутністю неприємного запаху.
 5. При хронічній формі кандидозного баланопоститу можуть виникати болі в нижній частині живота або попереку і виділення посилюються. Запах також постійно супроводжує виділення і усунути його неможливо за допомогою звичайних гігієнічних процедур.
 6. Яскравою ознакою баланопоститу є поява нальоту на голівці члена, характерного білого кольору. На початковому етапі наліт може видалятися досить легко. Надалі наліт може стати сильніше і покриваючи всю поверхню статевих органів утворювати скоринку, при знятті якої з'являються ерозії або виразки, при цьому може з'явитися навіть невелика кровотеча і посилення запалення і почервоніння.
 7. Дискомфорт і біль під час статевого акту також може вказувати на початок розвитку захворювання.

Лікувати кандидоз можна тільки під наглядом фахівця. Якщо хвороба приймає хронічну форму, то в подальшому це може вплинути на дітородні функції організму і навіть привести до чоловічого безпліддя.

Як слід лікувати кандидоз чоловічий

 1. В першу чергу необхідно поставити правильний діагноз. У цьому чоловікам допоможе лікар андролог або уролог, які займаються проблемами кандидозу зокрема. Також можна звернутися до венеролога, він теж поставить правильний діагноз, після взяття матеріалу на дослідження. Як тільки результати будуть отримані, призначається комплексне лікування з використанням коштів місцевого або загального дії. Все залежить від форми і стадії хвороби.
 2. Необхідно відзначити, що якщо партнерка проходить лікування від молочниці, то можливість виникнення захворювання у чоловіка значно збільшується. Тому необхідно одночасно пройти обстеження та при необхідності розпочати лікування одночасно.

  Якщо одні з партнерів є носієм кандидозу, то ймовірність зараження другого збільшується у багато разів. Саме такий випадок є можливістю передачі інфекції при статевому контакті, хоча кандидоз і не є хворобою, що передається статевим шляхом. Якщо не лікувати кандидоз спільно з статевим партнером, то можливе повторення захворювання у того, хто вже пройшов лікування.

 3. Місцеві кошти, запропоновані при кандидозі, володіють протигрибковою дією і допомагають зняти зовнішні симптоми захворювання. При комплексному підході до лікування, хвороба усувається повністю. Починати лікування необхідно з кремів або мазей проти молочниці. До них належать відомі засобу Ністатин, Клотримазол, Пімафуцин і багато інших. Призначення на застосування лікарських засобів дає лікар, виходячи із загального стану і можливих побічних ефектів, які досить часто зустрічаються при використанні протигрибкових препаратів.
 4. Чоловікам рекомендується два рази в день змащувати уражені ділянки статевих органів кремом або маззю. Вже на другий день після початку лікування, зазвичай настає значне полегшення і симптоми, які доставляють неприємні відчуття зникають.

  Одночасно з використанням місцевих засобів необхідно проводити гігієнічні процедури. Статеві органи обмиваються розчинами соди, або марганцівки, щоб зняти залишки слизу або виділень, перед використанням ліків. Також бажано приймати теплий душ, але в період лікування не можна користуватися ванною або ходити в лазню. Волога і тепла середовище збільшує роздратування і посилює запальні процеси, а також провокує зростання грибка.

 5. Для лікування хронічної форми кандидозу зазвичай користуються препаратами загальної дії. Іноді досить прийому однієї таблетки або капсули, щоб позбутися від інфекції. Подальший, повторний прийом може призначити тільки лікар, який при необхідності. У профілактичних цілях препарати можуть застосовуватися протягом місяця або довше. Необхідність їх використання порадить фахівець, після обстеження.

Під час профілактики і основного лікування потрібно дотримуватися дієти, відмовитися від статевих контактів. Кандидоз можна вилікувати повністю, якщо не запускати хворобу і слідувати всім рекомендаціям. Слід також дотримуватися рекомендації з харчування, не тільки під час основного лікування, але і після його закінчення.

Переглядів: 172