Розділ: Лікування молочниці у жінок

Кандидозний уретрит у жінок

кандидозний уретрит у жінокГрибок кандида та захворювання кандидоз або молочниця сприяє розвитку не менш небезпечного захворювання у жінок, під назвою кандидозний уретрит. Він виникає як наслідок хронічної форми хвороби. Дуже часто захворювання відразу розпізнати не вдається, тому що симптомів може не бути або вони дуже слабо виражені. Кандидозний уретрит передається статевим шляхом і зустрічається як у жінок, так і у чоловіків.

В даний час у більшості хворих, які звернулися за допомогою, виявляються супутні захворювання, такі як хламідіоз і трихомоноз.

Якщо хвороба переходить в запущену стадію, то страждає весь організм і в підсумку результат може бути дуже сумним, людина стає інвалідом.

Основні прояви захворювання

 • відчуття печіння, дискомфорту і свербіння в статевих органах або анусі;
 • ураження сечівника;
 • слабо виражений біль при сечовипусканні;
 • виділення білого кольору зі статевих органів.

Щоб правильно діагностувати захворювання, необхідно здати аналізи, зокрема зробити зішкіб з уретри і з допомогою спеціальних препаратів визначити наявність збудника кандидозу.

діагностування кандидозного уретриту

Також проводять дослідження уражених ділянок тканини уретри. Крім цього, здається аналіз на посів із піхви, який показує наявність або відсутність інфекції.

Як тільки лікар визначить наявність захворювання, необхідно негайно приступити до лікування, не затягуючи і не відкладаючи його, щоб не погіршувати перебіг захворювання.

Основною причиною виникнення уретриту, вважається втрата імунітету, постійний стрес і наявність запущеної форми ряду хвороб.

Можна говорити про сукупність причин, які дають можливість розвиватися інфекції в організмі:

 • стрес;
 • шкідливі звички (куріння, алкоголь);
 • хронічні захворювання, такі як діабет, алергія;
 • наявність кандидозу у статевого партнера;
 • дисбактеріоз;
 • СНІД, ураження імунної системи;
 • зараження дитини під час пологів, якщо хвороба присутня в організмі матері.

Дуже часто при відсутності лікування, грибок починає розвиватися в сечівнику і підніматися по ньому вище, захоплюючи інші органи. Молочниця набуває форму хронічного захворювання і з цього моменту може протікати безсимптомно.

Гострий перебіг захворювання у жінок може тривати від одного до двох місяців. У цей період особливо часто зустрічається ураження сечівника.

Причина в тому, що грибок дуже добре себе почуває у вологому середовищі, але жінки часто не звертають уваги на захворювання, приписуючи дискомфорт переохолодженню або застуді.

органи тазу жінки

При лікуванні кандидозного уретриту і наслідків молочниці, слід звернути увагу на обмеження, пов'язані з прийомом антибіотиків, їх слід виключити зовсім, також прийом гормональних препаратів, по можливості скоротити до мінімуму і бажано відмовитися від контрацептивів.

Наступним кроком буде ретельне обстеження і лікування хронічних захворювань, травного тракту, імунної та дихальної системи.

Особливу увагу варто приділяти сечостатевій системі, виникненню супутнього захворювання сечовивідного каналу, зокрема циститу. Уретрит вражає найбільше саме сечостатеву систему, а як наслідок, може призвести навіть до безпліддя.

Лікування молочниці традиційно починається з протигрибкових препаратів, таблеток та вагінальних свічок. Тривалість лікування у жінок залежить від стадії захворювання. Іноді воно становить тиждень, іноді доходить до місяця. Для жінки важливо пам'ятати те, що лікування необхідно проводити обох партнерів, інакше повторення хвороби та ускладнення не уникнути.

Кандидозний уретрит виникає у великого відсотка заражених грибком. На перший погляд ця хвороба здається не дуже серйозною, але якщо розглядати наслідки, то виявиться, що молочниця може призвести навіть до летального результату, тому жінці не слід нехтувати лікуванням і своєчасним зверненням за допомогою.

лікування кандидозного уретриту у жінок

При кандидозному уретриті ураження сечівника зустрічається найбільш часто. Причиною є вологе середовище, що сприяє поширенню грибка по всьому організму. Супроводжується уретрит постійним ниючим болем внизу живота, частими позивами до сечовипускання і присутності виділень білого кольору. Лікар при огляді пацієнта відразу визначає набряклість в області уретри і може поставити попередній діагноз за зовнішніми проявами, тільки після цього буде призначено лікування.

У медичному середовищі, до останнього часу вважалося, що кандидозний уретрит вражає жінок не так часто, проте дослідження доводять, що це не вірно. Циститом страждає величезна кількість жінок, і при обстеженні з'ясовується, що дуже частою причиною захворювання є грибок кандида або молочниця.

Обстеження при симптомах уретриту

 1. В першу чергу жінці необхідно пройти обстеження у гінеколога.
 2. Підтвердження діагнозу відбувається при отриманні результатів усіх аналізів і досліджень.
 3. Лікування призначають після виключення хронічних захворювань.
 4. Необхідно пройти обстеження у венеролога, щоб провести діагностику наявності інфекційних захворювань сечостатевої сфери.

Після проведених досліджень лікар призначить необхідне лікування залежно від ступеня тяжкості захворювання. Це може бути комплекс заходів як загального, так і місцевого характеру. Необхідно знати, що при тривалому лікуванні кандидозного уретриту доведеться відновлювати мікрофлору піхви, використовувати засоби для підвищення імунітету і зміцнення здоров'я всього організму.

Переглядів: 270