Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Все про кандидозний вульвіт

діагностування хвороби

Вульвіт – досить поширене захворювання у дівчат, дівчаток і жінок у віці. Вульвіти характеризуються роздратуванням і свербінням в районі зовнішніх статевих органів. При даному захворюванні нерідкі хворобливі відчуття при сечовипусканні, ходьбі, при статевих контактах. Запалення може виникати з різних причин. Найчастіше його викликає грибок Candida — основний збудник молочниці. У цьому випадку вульвіт називають кандидозним.

Чим небезпечний?

Симптоматика вульвитів різної природи схожа. Проте кандидозні форми вимагають особливого лікування, тому вкрай важливо вчасно діагностувати характер хвороби.

Запалення, що є наслідком життєдіяльності Кандиди, особливо небезпечно для дітей і підлітків, оскільки в цей період вульвіт може перекинутися в область піхви , викликаючи вульвовагініти, зрощення малих статевих губ і навіть безпліддя. У статевозрілих жінок запущені форми запалення часто призводять до деформації статевих органів, що ускладнює статеві контакти, а іноді і зовсім робить їх неможливими.

Як відрізнити?

різновиди хвороби

Вульвіт кандидозного походження відрізняється:

  • Сверблячкою, печінням і хворобливими відчуттями в області статевих губ, передклиторальній області, а іноді і на лобку, внутрішній поверхні стегон, періанальній області. Типовий симптом кандидозної форми хвороби – загострення свербіння в дні перед менструацією і ослаблення відразу після циклу – аж до повного зникнення.
  • Зміною кольору шкіри статевих органів – від багряного до синюшного.
  • Везикули і дрібна висипка, які при розриві утворюють ерозії – дрібні плями, які відлущуються по краях.
  • Білуваті виділення, схожі на кефір або сир.

Кандидозний вульвіт в більшості випадків – супутник молочниці. Роздратування виникає через виділення і продукти життєдіяльності грибкових збудників хвороби, тому, якщо у вас діагностували молочницю, вульвіт, швидше за все, є одним із симптомів цього захворювання.

Форми хвороби

форми кандидозного вульвіту

Існує кілька клінічних форм кандидозного запалення. Вульвіт буває підгострим або гострим катарально-мембранозним; хронічним катаральним, лейкоплакієподібним, краурозоподібним, а також – асимптомним і змішаним кандидоз-бактеріальним.

Дане захворювання небезпечно, перш за все, тим, що воно з легкістю приймає хронічну форму. Запущений вульвіт характерний інфільтрацією і гіперемією слизових зовнішньої поверхні статевих органів, сухістю і ліхеніфікацією статевих губ, білуватим нальотом, набряком, свербінням, гіперфункцією сальних залоз. При симптоматичному лікуванні рецидиви можуть проявлятися все частіше і частіше.

У разі гострих форм запалення найчастіше призначається постільний режим, зі строгим виконанням всіх лікувальних процедур і повним виключенням будь-яких статевих контактів.

Лікування

лікування вульвіту кандидозного

Часто, особливо в народній медицині, вульвіти лікуються симптоматично. Потрібно розуміти, що такий підхід неправильний. Адже причиною хвороби є грибкова інфекція, і якщо її не вирішити – рецидиви переслідуватимуть вас усе життя, які можуть рано чи пізно привести до незворотних наслідків для організму.

Найкращі результати при лікуванні кандидозного вульвіту дає комплексне лікування, з антибактеріальною, імуностимулюючою і місцевою терапією. Так, майже при всіх формах хвороби, призначається промивання вульви і статевих губ антибактеріальними розчинами, спринцювання з допомогою марганцівки або борної кислоти, анестезуючі мазі. При кандидозних формах обов'язкові антигрибкові вагінальні свічки. Іноді також призначаються антигістамінні препарати. Тривалість лікування коливається від 10 до 14 днів.

Народні методи лікування

Кандидозні запалення, як і інші вульвіти, вимагають професійної діагностики та комплексної терапії. Але, на додаток до препаратів, можна використовувати і народні рецепти, які допоможуть зняти симптоми хвороби і прискорити одужання.

Так, рекомендується застосування теплих сидячих ванночок, приготованих на основі відвару з цілющих трав – ромашки, звіробою, календули, череди або їх комбінацій. Часто застосовується підмивання слабким (світло-рожевим) розчином марганцівки або розведеними відварами лікарських рослин. Крім того, будь-які водні процедури частково знімають симптоми і полегшують перебіг хвороби.

Пам'ятайте, що самолікування несе велику небезпеку для вашого здоров'я! Не використовуйте ніякі домашні засоби для лікування кандидозного вульвіту, не порадившись з лікарем!

Переглядів: 157