Розділ: Препарати для лікування молочниці

Хлоргексидин від молочниці при лікуванні кандидозу

Варіантів лікарських засобів, що використовуються як допоміжні речовини для корекції стану при молочниці, виділяється чимало. Багато з них актуальні для жінок в якості домашніх способів боротьби проти недуги. Зазвичай такі препарати загальнодоступними, що відпускаються без рецепта і коштують порівняно недорого. До числа подібних ліків відносять хлоргексидин, застосовний не тільки до домашньої терапії проти кандидозу, а також використовується в таких галузях медицини як стоматологія або хірургія. Однак, незважаючи на популярність цього препарату, відгуки про результати після використання хлоргексидину досить суперечливі. Основна причина подібного криється в тому, що кожен організм людини є унікальною системою, наділений своїми індивідуальними особливостями. Тому для одних жінок під час молочниці засіб є ефективним, для інших – не приносить ніякого результату. З-за цього важливо перед початком використання хлоргексидину в будь-якій формі (чистий розчин, біглюконат або спеціальні свічки) проконсультуватися з грамотним фахівцем.

Хлоргексидин: особливості препарату

Подібне лікарський засіб можна відносити до препаратів, які чинять додатковий вплив на молочницю. Однак дане ліки не є протигрибковим, тому воно не здатне впливати на зростання чисельності патогенних грибків роду кандіда в організмі. В першу чергу є хлоргексидин знезаражувальним речовиною, антисептиком. Тому його розумно застосовувати не тільки при різних формах кандидозу, але і як профілактичний засіб проти різних недуг, що викликаються активністю шкідливих мікроорганізмів різного типу.

Випускається цей лікарський засіб у трьох формах: свічки, спрей розчин.

  • Супозиторії досить успішно застосовуються як допоміжна терапія при молочниці у жінок, та мають позитивні відгуки, особливо у випадку, коли необхідне лікування легкої форми грибкової патології. Супозиторії аналогового типу випускаються під назвами: «Гексикон», «Хлоргексидин Жифрер», «Пливасепт» та інші. Бувають вагінальні капсули на 8 мг і 16 мг, вибір здійснюється, виходячи зі стану хворого.
  • Спиртовий спрей (0,5%) даного типу часто застосовується для лікування молочниці, а будь-яких інших захворювань, провокованих бактеріями і вірусами. Наприклад, використовується при хронічних і важких формах ангін.
  • Розчин – найбільш популярний вид цього ліки, з використанням якого зазвичай проводиться лікувальна спринцювання або підмивання.

    Консистенція лікарської речовини може бути різним. Виділяють концентрований розчин (20%), біглюконат (від 0,05% на водній основі), міцний спиртний розчин. Часто лікарі рекомендують застосовувати для екстреного лікування саме концентровану форму препарату, не потребує розведенні. При легкій формі захворювання припустимо до застосування біглюконат як більш щадний варіант.

Спираючись на думки лікарів та відгуки пацієнтів, картина того, як працює засіб проти різних форм кандидозу, дуже неоднорідна. Однак крім впливають на сприйняття препарату індивідуальних особливостей, грає роль і те, яким чином та з якою частотою застосовується для терапії дане антисептичний засіб. Справа в тому, що якщо намагатися лікувати недугу розчином або свічками без прямого припису лікаря, а також робити це занадто часто і у великих обсягах, можна викликати серйозну алергічну реакцію, спровокувати додаткові проблеми, що зачіпають сечостатеву сферу, якщо проводиться лікування вагінальної молочниці.

Застосовуючи хлоргексидин, потрібно виключити ризик потрапляння в очі даного препарату, а також безпосередньо в кров.

І важливо дотримуватися даних рекомендацій по терміну застосування, щоб не перестаратися.

Ще одним нюансом, який слід врахувати до початку терапії, є те, що це ліки у формі розчину неприпустимо в період вагітності. Як на ранніх термінах вагітності, так і в останньому триместрі, коли кандидоз може заявити про себе, спринцювання подібним речовиною може негативно позначитися на самопочутті і спричинити за собою неприємні наслідки. Тому в період вагітності допустимо використовувати тільки вагінальні (ректальні) капсули (супозиторії) на основі подібного лікарського препарату. І в цілому лікування будь-якої форми молочниці при вагітності повинно здійснюватися під суворим контролем з боку особистого гінеколога.

До числа поширених побічних дій у жінок при вагітності і немає, коли використовується для корекції хворобливого стану даний антисептик, відносять:

  • свербіж;
  • відчуття печіння і сухість слизових оболонок;
  • набрякання тканин та інші прояви алергії на препарат.

Лікування хлоргексидином

Терапія даними засобом здійснюється досить довгий період часу. Якщо відбувається спринцювання, то робити процедуру потрібно регулярно, іноді кілька разів на добу. При вагітності лікування також має бути систематичним, при цьому комплексним і з урахуванням динаміки стану. Коли зачіпає кандидоз ротову порожнину і для корекції використовується лікувальний розчин, полоскати рот також потрібно постійно певну кількість часу, важливо не ковтати хлоргикседин і стежити за реакцією організму. Вважається, що цей антисептик швидко знищує всю мікрофлору, мешкає в порожнині рота, що може призвести до несприятливих наслідків.

Як робити спринцювання з використанням даного препарату

Відгуки про такий домашньої процедури як спринцювання, яке спрямоване на боротьбу з симптоматикою кандидозу, найчастіше позитивні. Однак призначати собі цю процедуру самостійно, особливо при варіанті вагітності, не можна. Крім очищення від активних патогенних грибків, виникає ризик поширення інфекції глибше в організм. Це може спровокувати погіршення стану, викликати додаткові запальні, хворобливі процеси. У момент вагітності, якщо здійснюється спринцювання, зростає загроза інфікування плода «агресивними» грибками роду кандида.

Процес домашнього очищення повинен здійснюватися мінімум один раз на добу, у випадках гострої форми грибкової патології розумно спринцюватися двічі в день. Робиться процедура виключно після проведення гігієни інтимної зони.

Спринцювання з допомогою лікувального розчину краще робити у ванні. Для зручності невелику кількість засобу можна перелити в спеціальну грушу, проте сам флакончик препарату має зручний тонкий кінчик, який неважко ввести в піхву. За одну процедуру зазвичай іде до 10 мл речовини. Досить 2-3 рази ввести розчин в організм, а після полежати протягом 15-25 хвилин.

Важливо врахувати: коли спринцювання завершено, не можна підмиватися. А також не рекомендується відвідувати туалет протягом 2-3 годин після процедури. Тоді сприятливий вплив ліків буде більш відчутним.

Тривалість такого курсового лікування зазвичай залишає 2-2,5 тижні.

Лікувальна підмивання (зрошення)

Для цієї дії, яке допускається робити при вагітності, так як засіб безпосередньо не вводиться в піхву, можна використовувати будь-яку форму розчину, але перевагу зазвичай віддається варіанту, розведеного водою.

Підмиватися слід 3-5 хвилин, щодня, вранці і вечірні години. Після потрібно насухо витерти шкіру і за необхідності нанести на поверхню слизових оболонок основний лікувальний засіб (крем, мазь, гель).

Цю гігієнічну процедуру можна робити не тільки з метою корекції хворобливого стану, але й вдаватися до неї як до профілактичному варіанту.

Хлоргексидиновые супозиторії: інструкція

Відгуки про подібних свічках в більшості своїй або нейтральні або позитивні. Препарат є ефективним, при цьому діючи досить м'яко, швидко ліквідуючи основну симптоматику, характерну для кандидозу.

Подібне лікування здійснюється шляхом введення глибоко в організм супозиторію вранці та ввечері. При хронічній формі захворювання лікар може призначити процедуру тричі на добу.

Зазвичай курсова терапія свічками здійснюється від 7-ми до 11-ти днів. При важких формах строки можуть бути збільшені до 20-ти діб. Рекомендується при гострій формі кандидозу, коли є ризик розвитку додаткових патології сечостатевої системи, ввести супозиторій після статевого акту.

Якщо препарат застосовується як профілактичний засіб, то достатньо використовувати його один раз за день. А тривалість такого впливу зазвичай становить 5-7 діб.

Звертаючись за допомогою до хлоргексидину, потрібно розуміти, що ця речовина є антисептичним, тому воно не здатне вилікувати кандидоз без додаткової медикаментозної терапії. Застосовувати його слід тільки після консультації з фахівцем, щоб не викликати ніяких неприємних ускладнень.

Переглядів: 229