Розділ: Лікування молочниці у чоловіків

Хронічний кандидоз у чоловіків

Кандидоз або молочниця найбільш часто зустрічається інфекційне захворювання серед чоловіків і жінок у різні періоди життя. Чоловічий кандидоз може зустрічатися у підлітків в період статевого дозрівання, приблизно з 14 років і у зрілих чоловіків до 50 років. Дуже часто чоловіки своєчасно не звертаються за допомогою, через відсутність явних симптомів хвороби. В результаті цього виникає хронічна форма кандидозу, яку необхідно лікувати комплексними заходами, протигрибковою терапією місцевої і загальної дії. Хронічна молочниця у чоловіків може сприяти придушенню репродуктивної функції і перешкоджати зачаттю. Іноді в результаті відсутності необхідного лікування молочниця стає причиною чоловічого безпліддя.

Ознаки захворювання чоловічим кандидозом

 • неприємні сверблячі відчуття в області статевого члена, відчуття дискомфорту, печіння та важкості в нижній частині живота;
 • періодично з'являються нехарактерні виділення з уретри, забарвлені у жовтуватий або коричневий колір;
 • хворобливість в області сечівника і при сечовипусканні;
 • припухлість і набряклість в області голівки статевого члена і крайньої плоті;
 • неприємний запах виділяється секрету, що посилюється при вживанні гострої їжі і алкоголю;
 • нерідко виникає біль при статевому контакті і роздратування на статевому члені після нього.

Подібні симптоми можуть вказувати як на гостре, так і хронічне захворювання у чоловіків. Дуже часто при хронічної молочниці можуть уражатися внутрішні органи, особливо сечостатева, дихальна системи, травний тракт. В результаті такого поширення грибка загострюються і інші захворювання.

Перш ніж починати лікування, необхідно пройти діагностику, щоб переконатися в тому, що симптоми дійсно належать кандидозу. Іноді наявність хронічних форм інфекційних та венеричних хвороб можуть змастити загальну картину захворювання. Симптоми практично однакові, але лікування при молочниці відрізняється від терапії інших хвороб.

Щоб виявити причини захворювання, необхідно звернутися до фахівця для проведення обстеження всього організму.

Молочниця, як часто думають, практично не передається статевим шляхом, на відміну від інших інфекційних захворювань статевої сфери.

Причини хронічного чоловічого кандидозу

 1. Наявність хронічних захворювань травного тракту, які супроводжуються відрижкою, тяжкістю в шлунку і кишечнику, діарея, дисбактеріоз. Скупчення шлаків, гниття, погане перетравлення їжі, порушення обміну речовин сприяють створенню сприятливого середовища для розмноження бактерій, вірусів і грибків. В результаті, в організмі починає активно розмножуватися дріжджова інфекція, яку не завжди можна розпізнати відразу. Явних симптомів молочниці при цьому може не бути.

 2. Пригнічення імунної системи при тривалому, безсимптомному вживання антибіотиків і знищення корисної мікрофлори, здатної протистояти розмноженню вірусів, бактерій і грибків, що призводить до виникнення кандидозу.
 3. Зловживання алкоголем, куріння і відсутність нормального режиму харчування.
 4. Часті статеві контакти з різними партнерами.
 5. Стрес, робота на шкідливих виробництвах, пов'язаних з підвищеною вологістю і температурою. Вплив хімікатів і концентрованих речовин, здатних вражати дихальну систему.
 6. Хронічна форма молочниці дуже часто зустрічається у хворих на діабет, із захворюваннями ендокринної системи, гормональними порушеннями, спадковими імунними захворюваннями.

 7. Найбільш часто зустрічається причина хронічного кандидозу, це самолікування. Якщо самостійно використовувати ті чи інші препарати протигрибкової дії, то хвороба зовні перестане проявляти себе практично повністю, однак періодичні її рецидиви будуть говорити про те, що грибкова інфекція продовжує розвиватися і придушення її за допомогою різних препаратів не призвело до одужання.

Одна або кілька сукупних причин та поява симптомів молочниці говорить про те, що організм ослаблений на стільки, що вже не здатна самостійно впоратися з інфекцією. Саме тому, крім лікування безпосередньо кандидозу, необхідно звернути особливу увагу на імунну систему. Комплекс заходів, які використовуються для терапії хронічної молочниці, допоможе впоратися з самим захворюванням і підвищити захисні сили організму. Тривалість лікування може становити від кількох тижнів до кількох місяців. Це залежить від стадії захворювання і при хронічній формі, навіть після зникнення всіх симптомів не можна говорити про те, що хвороба повністю зникала.

Лікувати хронічну молочницю доведеться з використанням препаратів місцевої та загальної дії, а також додаткових коштів для підтримки і відновлення імунної системи.

Лікування і профілактика кандидозу у чоловіків в хронічній формі

Перш ніж призначити необхідні препарати і лікування, лікар повинен переконатися в тому, що у чоловіка дійсно молочниця, а не інше захворювання зі схожими симптомами. Для цього береться мазок на наявність грибкового ураження статевих органів. Після отримання результатів дослідження можна призначати необхідні препарати.

 1. Місцеве лікування кандидозу полягає у використанні крему, мазі або гелю, які здатні усунути зовнішні симптоми хвороби і локалізувати її. Серед відомих препаратів у першу чергу варто згадати Ністатин, Клотримазол, Пімафуцин. Вони давно використовуються в лікуванні дріжджових інфекцій і добре переносяться пацієнтами. Але не слід застосовувати їх самостійно, не дотримуючись дозування. Прибрати симптоми можна, але вилікувати хронічну молочницю тільки за допомогою препаратів місцевої дії практично неможливо. В основному крем використовується для змащування головки статевого члена, не менше двох разів на день. Лікування повинно бути тривалим і продовжуватися навіть після зникнення основних видимих симптомів.
 2. Препарати загальної дії впливають на весь організм і запобігають подальший розвиток захворювання. Зазвичай для цього виписуються традиційні протигрибкові засоби від кандидозу. Тривалість прийому цих препаратів може визначити тільки фахівець, який спостерігає хворого. Лікування препаратами загальної дії при хронічному захворюванні завжди поєднуються з місцевими засобами та додатковими процедурами, що запобігають зараженню. До них відносяться ванночки, підмивання з допомогою содових розчином або відварів ромашки, чистотілу, зеленого чаю, шавлії.

 3. Лікування хронічної форми хвороби може поєднуватися з народними засобами, серед яких добре себе зарекомендували ефірні масла, якими можна змащувати уражені ділянки. Зокрема, для цих цілей використовуються масла чайного дерева, ялиці, сосни.
 4. Профілактика хронічної молочниці може тривати від кількох місяців до року. У цей період використовуються препарати загальної дії і застосовують їх як мінімум раз в тиждень. Додатково слід утримуватися від вживання алкоголю і шкідливої їжі, здатної впливати на обмінні процеси в організмі.
 5. Щоб відновити імунітет, необхідно вести здоровий спосіб життя, дотримуватися дієти, постійно пити вітаміни, вітамінно-мінеральні комплекси, здатні підсилити захисні сили всіх органів і систем. Одночасно призначаються препарати, які відновлюють мікрофлору, здатну чинити опір розмноженню грибка.
 6. Дотримання елементарних гігієнічних правил дозволить убезпечити себе від активності грибків і бактерій. Слід приймати душ, не менше двох разів на день, при цьому не користуватися гелем для душу з великим вмістом барвників, а краще взагалі від нього відмовитися, використовуючи звичайне мило. Бажано не носити синтетичну білизну, яке додатково дратує шкіру і зовнішні статеві органи чоловіків.

В цілому можна говорити про те, що хронічна молочниця може бути вилікувана тільки при тривалому і комплексному підході до лікування, дотриманням харчового раціону, використання лікарських засобів, призначених спеціалістом.

Будь-які види самолікування призводять до тяжких наслідків і постійним рецидивів хвороби.

Переглядів: 263