Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Препарат Клотримазол при молочниці у вагітних

Практична кожна жінка стикається з захворюванням, яке починається при активному розмноженні дріжджового грибка в організмі. Про те, як застосовувати Клотримазол при молочниці у вагітних наша стаття.

Медичне назва хвороби — кандидоз, а в розмовній мові частіше можна чути інша назва – молочниця. Жінки частіше звертаються за допомогою до фахівця при виникли симптоми молочниці. Особливо часто захворювання починається в період вагітності і грудного вигодовування. Якщо вчасно не почати лікування жінки, то хвороба може передатися майбутній дитині ще під час пологів або в перші дні життя новонародженого, при годуванні. Лікування необхідно починати одразу після появи перших симптомів молочниці, щоб не допустити можливість поширення грибкового захворювання. Хронічна молочниця лікуватися набагато складніше і тривалість лікування буде залежати від ступеня зараження організму.

Симптоми зараження молочницею

 • поява сильних виділень з піхви з жовтим, білим або коричневим відтінком;
 • подразнення статевих органів і слизової піхви, які зовні нагадують алергічну реакцію;
 • свербіж, що посилюється в період менструального циклу;
 • хворобливість в області низу живота і при сечовипусканні, а також в області попереку;
 • іноді молочниця з'являється на слизовій оболонці ротової порожнини, покриваючи язик, губи і щоки нальотом або білими бульбашками, ускладнюючи прийом їжі і ковтання;
 • під час грудного годування молочниця може проявитися навколо сосків, утворюючи кірочки, які в подальшому можуть розтріскуватися і доставляти хворобливі відчуття при прикладанні дитини до грудей;

 • у період вагітності імунна система починає слабшати, порушуються обмінні процеси, і грибок може почати активно вражати сечостатеву систему, ротову порожнину, кишечник і шкіру.

Лікування захворювання потрібно починати в період, коли симптоми яскраво виражені, але бувають випадки, коли молочниця може протікати безсимптомно.

Тому при посиленні виділень або появі неприємних відчуттів в області статевих органів, потрібно звернутися до фахівця для постановки діагнозу. Пропустивши початок хвороби, існує ризик переходу кандидозу у хронічну форму. У цьому випадку лікування може стати тривалим і наслідки можуть призвести до порушення функцій багатьох органів, а іноді до проблеми безпліддя.

Заходи обережності при вживанні лікарських засобів від молочниці полягають у наступному:

 1. Під час вагітності лікувати молочницю можна тільки під наглядом лікаря.
 2. Багато засоби, що використовуються в традиційній терапії молочниці, не підходять для вагітних або використовуються тільки в певний період її.
 3. В перший триместр слід відмовитися від використання вагінальних таблеток.

 4. При виявленні молочниці на пізніх термінах вагітності не варто вживати лікарські засоби загальної дії. Причина полягає в тому, що таблетки містять речовини, здатні чинити негативний вплив на розвиток плода внаслідок всмоктування їх складових в кров і поширення по всьому організму.
 5. У період виношування дитини, бажано використовувати кошти місцевого впливу на грибок, такі як свічки і крем.

У рекомендованої терапії лікування молочниці під час вагітності, частіше інших застосовується препарат Клотримазол.

Клотримазол є протигрибковим препаратом широкого спектра дії. Він знищує грибок на поверхні шкіри і слизових. Може впливати на хвороботворні мікроби та інфекції, що проявляється в період захворювання кандидозом або трихомоніазом.

Клотримазол поступово накопичується в організмі, що позитивно впливає на запобігання росту та розмноження бактерій і грибів.

Тривалість лікування залежить від форми захворювання, супутніх хвороб, стадії кандидозу.

Клотримазол може надаватись у формі:

 • свічок;
 • крему або мазі;
 • розчину;
 • вагінальних таблеток.

Жінкам найчастіше рекомендується використовувати свічки, вагінальні таблетки або розчин. Чоловіки в період лікування кандидозу використовують клотримазол крем.

У період вагітності лікарі дуже часто призначають терапію молочниці з допомогою клотримазолу, як найбільш ефективного препарату, що впливає на розмноження грибка.

Існують деякі особливості використання клотримазолу, про які важливо знати.

 1. В перший триместр вагітності використовувати свічки і вагінальні таблетки клотримазол не рекомендується.

 2. Надалі використовувати препарат можна тільки під контролем фахівця, щоб виключити можливість ускладнень, як у жінки, так і у майбутньої дитини.
 3. За даними досліджень можна сказати, що клотримазол є найбільш безпечним засобом для вагітної жінки, практично не має протипоказань і побічних ефектів.

Свічки вагінальні таблетки клотримазол

 1. Використання цих засобів дозволяє ефективно боротися з кандидозом в будь-якій формі та стадії.
 2. Будучи препаратами місцевої дії, свічки і таблетки практично не потрапляють в кров, що сприятливо позначається на формуванні плоду і здоров'я майбутньої мами.
 3. Індивідуальну дозу призначає лікар залежно від ступеня зараження і форми перебігу хвороби. Таблетки використовуються за певними схемами і випускаються в різних дозуваннях, по 100, 200 або 500 мг. Свічки використовуються для щоденного введення в піхву і можуть використовуватися замість таблеток або по черзі.
 4. У початковій стадії захворювання курс може тривати від трьох до п'яти днів. Якщо хвороба перейшла в хронічну стадію, лікування може бути продовжено до двох тижнів. Зазвичай цього часу достатньо для того, щоб позбутися від кандидозу, якщо дотримуватися рекомендовану схему лікування.

 5. Майбутнім мамам слід запам'ятати, що використовуючи таблетки та свічки, процедура введення їх в піхву, повинна проводитися вручну, аплікатор використовувати не слід, щоб не пошкодити слизову. Таблетки перед застосуванням краще всього трохи розмочити у воді, щоб введення препарату не створювало дискомфорт.

Використання крему або мазі в основному чоловікам рекомендується в період лікування кандидозу. Крем також застосовують при поширенні грибка на поверхні тіла, при утворенні вогнищ ураження грибком на руках, ногах, у паху або животі.

У всіх випадках перед початком лікування слід пройти повне обстеження і отримати рекомендації фахівця.

При застосуванні клотримазолу або інших препаратів лікувати грибкові захворювання не слід забувати про особисту гігієну та процедури супроводжують лікування.

 • при кандидозі не слід приймати гарячу ванну, завжди краще приймати теплий душ;

 • не слід забувати про підмиванні розчинами соди, фурациліну, йоду або відварами лікарських трав;
 • спринцювання вагітної робити не рекомендується, щоб не пошкодити слизову піхви;
 • не слід забувати про правильне харчування, режим дня, прогулянках на свіжому повітрі;
 • необхідно своєчасно звертати увагу на загострення хронічних захворювань травного тракту або статевої сфери;
 • обов'язково проводити санацію порожнини рота, це також дозволить убезпечити себе від розмноження грибка при наявності захворювань зубів і ясен.

Майбутнім мама необхідно запам'ятати, що своєчасне лікування убезпечить їх від зайвих проблем пов'язаних зі своїм здоров'ям і розвитком майбутньої дитини. Не слід займатися самолікуванням. Тільки після постановки правильного діагнозу лікування може бути ефективним.

Переглядів: 144