Розділ: Препарати для лікування молочниці

Комплексне лікування молочниці

За статистикою, практично кожна жінка знає про молочниці або зверталася за консультацією та допомогою в лікуванні цього захворювання. Причинами виникнення хвороби у жінок є безліч факторів. Розвивається вона з причини активного розмноження грибка кандида, при відсутності опірності організму до вірусів, мікробів, грибків і мікроорганізмів. Імунна система захищає людину від різних хвороб, але якщо імунітет пригнічений, то і захист слабшає.

У жінок хвороба зустрічається значно частіше, ніж у чоловіків.

Це обумовлено, насамперед, будовою жіночого організму. Сучасна медицина надає безліч способів лікування кандидозу і різні засоби місцевої і загальної дії. Комплексне лікування молочниці дає можливість запобігти наслідки захворювання і вилікувати хворобу в будь-якій формі.

Про причини виникнення хвороби можна говорити багато, але більшість жінок цікавить те, як швидко можна позбутися від недуги, які засоби і препарати найбільш ефективні в лікуванні, і які процедури необхідно проводити, в період захворювання і для профілактики кандидозу. Необхідно знати, що лікування в гострий період кандидозу і при хронічній формі захворювання може значно відрізнятися. Найбільш часто зустрічаються захворювання кандидоз статевих органів, але не варто забувати про те, що грибок поширюється і в травному тракті, а також виникає на шкірі, вражаючи нігті.

У всіх випадках, перш ніж приступати до самостійного лікування молочниці, потрібно пам'ятати про те, що симптоми кандидозу іноді дуже схожі на інші інфекційні або вірусні захворювання. Тому самолікування може призвести у підсумку тільки до погіршення стану і переходу молочниці у хронічну форму. Щоб уникнути таких наслідків, слід провести діагностику організму і здати необхідні аналізи, щоб виключити інші хвороби. Тільки після цього можна використовувати препарати та засоби для лікування кандидозу.

Схема лікування кандидозу статевих органів

 1. В першу чергу необхідно зняти симптоми подразнення, які найбільш часто зустрічаються у пацієнтів і виражаються в свербінні, виділеннях, почервонінні або набряклості статевих органів. Для цього слід провести ряд гігієнічних процедур перед використанням лікарських засобів від кандидозу. Для жінок призначаються спринцювання, підмивання з допомогою розчинів соди, лікарських трав, додаванням ефірних масел, а також лікарських засобів, здатних впливати на розмноження грибка на слизовій піхви. Для цих цілей береться, наприклад, розчин соди, з розрахунку одна чайна ложка на літр кип'яченої води. Вода повинна бути кімнатної температури. За допомогою цього складу робиться спринцювання піхви і потім вже вводяться лікарські препарати у вигляді свічок. Розчин для спринцювань може готуватися з фурациліну або відвару трав. Будь-який з цих засобів допомагає зняти роздратування, змити слиз, залишки виділень і нальоту зі слизовою піхви. Це необхідно для того, щоб вводиться ліки повністю вбралася.
 2. Безпосереднє введення свічок або використання крему є місцевим лікуванням кандидозу. Не завжди один препарат здатний впоратися з симптомами молочниці у жінок, тому використовуються різноманітні засоби, які підбираються індивідуально після встановлення точного діагнозу і проведеного обстеження. Якщо захворювання молочницею супроводжується супутніми хворобами статевих органів або хронічними захворюваннями внутрішніх органів, схема лікування різними препаратами може значно відрізнятися від традиційної.

  В лікуванні кандидозу використовують Ністатин, Клотримазол, Пімафуцин, Флуконазол, Мікомакс, Ливарол, Тержинал.

  Свічки зазвичай застосовують один або два рази на день, залежно від характеру захворювання. При хронічному кандидозі дозування може бути збільшена. Всі призначення повинен робити тільки лікар, щоб запобігти побічні ефекти від застосування препарату. Свічки можуть використовуватися жінками в будь-якому віці, виключення становлять періоди вагітності і грудного вигодовування. В цей час застосування свічок не рекомендується або робиться в дуже обмеженій кількості в певні періоди вагітності. Свічки можна замінити кремом від кандидозу, який також добре знімає симптоми захворювання і може використовуватися для місцевого лікування. Кандидоз у чоловіків найчастіше починається з лікування кремом, для жінок-таки переважніше застосовувати свічки. Варто зазначити, що місцеве лікування найчастіше не позбавляє повністю від кандидозу, тому подальша терапія супроводжується препаратами широкого спектру дії.

 3. Таблетки в лікуванні молочниці використовуються в поєднанні з гігієнічними процедурами, свічками або кремом. Найчастіше місцеве використання коштів не повністю усуває захворювання, тому таблетки або капсули призначаються в комплексі з іншими препаратами від кандидозу. Після зникнення зовнішніх симптомів активність грибка скорочується, але лікування необхідно продовжувати до повного одужання. Зазвичай курс займає близько місяця і профілактика хвороби тривати ще кілька місяців. Тільки в цьому випадку можна говорити про те, що кандидоз усунутий. Складові таблеток або капсул потрапляють у кров і починають знищувати грибок зсередини. Це важливо при хронічній формі захворювання, але і в гострому періоді необхідність прийому таких препаратів обов'язкове. Призначити дозування може тільки лікар, він також визначить тривалість прийому ліків. Ефективно використовувати протигрибкові препарати широкого спектру дії, які можуть пригнічувати активність не тільки грибків, але і інших вірусів і бактерій.

 4. В схему лікування кандидозу входить і дотримання дієти, відмова від шкідливих продуктів, алкоголю, великої кількості цукру. Також для жінок важливо носити бавовняну білизну, не стискує рухів. Синтетика додатково подразнює шкіру і викликає додаткові неприємні відчуття в статевих органах. Також не слід використовувати концентровані гелі для душу, не приймати гарячу ванну, не відвідувати лазню під час лікування.

Таким чином, комплексне лікування кандидозу статевих органів у жінок включає в себе:

 • гігієнічні процедури, спринцювання, підмивання з допомогою лікарських засобів або цілющих рослин і розчинів, що містять соду, йод, фурацилін, марганцівку;
 • використання препаратів надають місцеву дію, таких як свічки, гель, крем, мазь, ефірні масла;
 • ліків загальної дії, таблеток, капсул;
 • дотримання режиму харчування, використання вітамінних комплексів, напоїв з біфідобактеріями;
 • відновлення мікрофлори, з використанням лікарських засобів, підтримання імунітету, подальшу профілактику кандидозу, яка може тривати від місяця до півроку.

Грибок може почати активно розмножуватися в ротовій порожнині, що також призводить до виникнення захворювання. Особливо часто молочниця у цій формі зустрічається у новонароджених дітей, але і дорослих воно не обходить стороною. Найчастіше причинами хвороби є не дотримання гігієнічних правил, також пригнічений імунітет, тривале використання антибіотиків, знищують корисну мікрофлору. Ще однією причиною є захворювання зубів і ясен, а також носіння зубних протезів.

Лікування грибкових захворювань ротової порожнини

 1. У першу чергу проводяться гігієнічні процедури, такі як зняття утвореного нальоту зі слизової, полоскання з застосуванням розчинів соди, лікарських засобів чи лікувальних трав.
 2. Обробка уражених ділянок протигрибковими розчинами. Новонародженим обробляють ротову порожнину розчином Натаміцину, цей препарат може використовуватися до трьох років. Дорослим і дітям старше трьох років, рекомендується Клотримазол. Тривалість курсу лікування зазвичай становить тиждень, але в деяких випадках, при сильному ураженні слизової, до трьох тижнів.
 3. Лікування місцевими препаратами не завжди допомагає повністю позбавитися від захворювання, тому додатково призначаються таблетки, здатні зупинити поширення грибка по всьому організму. У цих випадках найчастіше використовують Флуконазол. Препарат не чинить негативного впливу на травний тракт і практично не викликає алергічних реакцій.

Комплексний підхід до лікування кандидозу прискорює процес одужання. У всіх випадках для підбору необхідних препаратів слід звернутися до фахівця.

Переглядів: 260