Розділ: Лікування молочниці у чоловіків

Лікування кандидозу у чоловіків

Абревіатура ЗПСШ заслужено викликає тугу і тривогу практично у кожної людини. І хоча кандидоз у чоловіків не відноситься до венеричних захворювань, нікого не радує перспектива стати пацієнтом дерматолога-венеролога або уролога.

Щоб уникнути делікатних проблем доцільна профілактика захворювань і в цілому здоровий спосіб життя. При прояві найменшої підозри на інфекцію любовного фронту, слід негайно звернутися в медичний заклад.

Намагатися самостійно впоратися з патологією, відкладати і, тим більше, залишати без лікування інфекцію – небезпечно.

Турбота про здоров'я — необхідність!

Багато пацієнтів необачно недооцінюють небезпеку деяких захворювань і не поспішають лікувати їх. Це серйозна помилка, яка може призвести до плачевних наслідків. Навіть якщо це «всього лише» молочниця – вона потребує лікування. Особливо це застереження відноситься до представників чоловічої статі. За статистикою, чоловіки більш схильні звертатися до лікарів із запізненням, або не звертатися зовсім. Так, особливості чоловічої психології створюють ризик для сильної статі. За спостереженнями досвідчених онкологів, саме чоловіки доводять рак до термінальної стадії і невиліковними надходять в диспансер – тоді, коли медицина вже безсила. Те ж саме, на жаль, і з іншими хворобами, включаючи кандидоз у чоловіків. Носій ЗПСШ завдає шкоду собі і являє небезпеку для оточуючих. Він може заразити як статевих партнерів, так і людей з близького оточення – побутовим шляхом.

Що таке кандидоз

Молочниця викликана мікроорганізмами роду Candida. Це мікобактерії, простіше кажучи – гриби, які присутні в мікрофлорі всіх здорових людей. Вони схожі з дріжджами, але небезпечні для людини. Коли збудники виходять із сплячого стану, вони починають активний розвиток своєї популяції та поширення по організму. Починається патологічний процес. Іменується це інфекційне захворювання кандидозом.

В даному випадку розглядається генітальний кандидоз, зокрема – у чоловіків. Незважаючи на те, що ризик захворювання завдяки меншій чутливості у чоловіків нижче, ніж у жінок, лікування кандидозу у чоловіків настільки ж важливе питання в медичній практиці.

Як він передається

Передається кандидоз статевим шляхом при контакті слизових. Рідше зустрічається побутове зараження. Зниження імунітету і порушення мікрофлори організму так само можуть активізувати Candida. Запущений кандидоз у чоловіків може сприяти як виникнення простатиту, так і безпліддя. Відсутність лікування загрожує такими наслідками як звуження крайньої плоті, запалення яєчок. Хвороба може перейти в хронічну форму, коли прояви кандидозу повертаються в періоди загострення. Грибки поширюються далі з місця їх первісної локації. Неприємні прояви кандидозу ведуть до проблем шкіри: в області статевого члена вона стає тонкою і вразливою, легко піддається пошкоджень, чутлива до натирання навіть нижньою білизною, не кажучи вже про статевому акті.

З'являється хворобливість зовнішніх статевих органів. Запущена молочниця у чоловіків стає причиною з кандидозного баланита і баланопоститу: ураження грибками головки статевого члена і поразки крайньої плоті відповідно. Якщо з лікуванням затягнути, то це загрожує уретритом і цистит. Все це говорить про те, як важливо при перших симптомах звернутися до лікаря, підтвердити діагноз і лікувати хворобу.

Симптоми

Вказує на кандидоз у чоловіків ряд зовнішніх змін шкіри зовнішніх статевих органів, яскраво виражені неприємні відчуття, характерний запах, набряклість, біль. В першу чергу захворювання проявляється на голівці статевого члена. Почервоніння і набряк – як прояв запалення. Висипання у вигляді пухирців з рідиною, на місці яких потім з'являються невеликі виразки, а також свербіж – реакція на збудника, точніше – на речовини, які виділяють мікроорганізми. Пізніше ті ж симптоми поширюються на крайню плоть, шкіру статевого члена і далі, в пахову область, складки шкіри.

Очевидний симптом кандидозу у чоловіків – наліт білого кольору.

Це самі грибки. Схожість нальоту з плівкою на молоці і дала кандидозу назва молочниця.

Якщо з'являється болючість при сечовипусканні – це ознака уретриту. Значить, інфекція досягла сечовипускального каналу і викликала в ньому запалення. Сеча темніє, в ній може виявлятися кров. Відзначаються болі внизу живота. При подальшому поширенні збудника характерний кандидозний цистит – запалення сечового міхура. Крім шкіри, грибки переходять на нігті і в ротову порожнину, набагато рідше.

З уретри при сечовипусканні може виділятися біла в'язка слиз – вранці і прозора, менш густа – вдень. Збільшені лімфатичні вузли. Статевий акт стає утрудненим і небажаним через болі – в довершення клінічної картини кандидозу.

Ці та інші симптоми означають, що потрібно звернутися до фахівця і негайно лікувати недугу. Наявність кандидозу у чоловіків лікар побачить неозброєним оком. Тим не менш, для діагностики використовують лабораторні дослідження. Мета аналізу – підтвердити активність і розмноження грибка Candida.

Лікування кандидозу у чоловіків

Чим раніше пацієнт звертається за допомогою, тим швидше і легше його лікувати. На перших стадіях кандидозу достатньо місцевої терапії.

Уражені ділянки шкіри– голівку і крайню плоть статевого органу – обробляють антимикотиком у формі мазей, кремів, розчинів. Зазвичай це мазь. Діючою речовиною виступають ністатин, леворин, клотримазол, пімафуцин або натаміцин. Мазь з ністатином містить антибіотик. Курс лікування триває близько тижня. Наносять мазь два-три рази в день.

При більш поширеному патологічному процесі застосовують флуконазол всередину у вигляді таблеток. Це препарат одноразового застосування. Кількість – 150 мг. Фахівець вирішує, приймати пацієнту препарати одноразово або курсом. Перорально в таблетках може бути прописаний ністатин. Його курс триває до 10 днів, дозування так само вказується лікарем.

Крім основного лікування пацієнту призначають спеціальну дієту з переважанням білків і курс вітамінів, таких як В2, В6, РР і C.

Лікування кандидозу у чоловіків входить виявлення причин захворювання. Молочниця може бути вторинним захворюванням при порушенні роботи ендокринної системи. Лікувати пацієнта продовжує ендокринолог. Усунення потребує не тільки сам кандидоз у чоловіків, але і його причини. Необхідність звернення до лікаря підтверджується ризиком отримання разом з кандидозом та інших венеричних захворювань.

Як не захворіти

Так само розумно контролювати стан свого здоров'я після випадкових статевих контактів або при відсутності постійного партнера. Ця та інші заходи профілактики допоможуть уникнути кандидозу та інших інфекцій шкіри, адже не допустити їх простіше, ніж лікувати. Порядок у відносинах вирішує не тільки проблеми особистого характеру, але й береже здоров'я людини. Простий і необхідним заходом профілактики є контрацепція. Особиста гігієна в побуті також допомагає берегти здоров'я. Потребує турботи і імунітет. Слід уникати переохолодження, стресів, правильно харчуватися. Чоловічий раціон слід обмежити в борошняному і солодкому, так можна не тільки уникнути зайвої ваги, але і зменшити ризик кандидозу у чоловіків. Здоровий достатній сон, прийом вітамінів і помірні фізичні навантаження зміцнюють імунні сили організму. Відповідальне ставлення до здоров'я себе та своїх близьких, регулярні медогляди зводять ризик захворювання практично до нуля.

Переглядів: 206