Розділ: Лікування молочниці у жінок

Лікування молочниці після прийому антибіотиків

Кандидоз, або молочниця, може виникнути з різних причин, а саме: період вагітності або лактації, алергічні реакції, тяжка хвороба. Бувають випадки, коли ця грибкова недуга активізується при прийомі різних антибіотиків. Гриби Candida – дріжджоподібні, і є звичною мікрофлорою порожнини рота, кишечника та піхви. Однак в той момент, коли їх занадто багато, виникає молочниця, яку необхідно своєчасно лікувати. Лікування призначається лікарем – гінекологом, який повинен вас ретельно обстежити, взяти аналізи, провести діагностику.

Після курсу лікування антибіотиками, частіше всього виникають проблеми з функціонуванням кишечнику і шлунку. Однак бувають випадки, коли після прийому антибіотиків жінок наздоганяє неприємна проблема, пов'язана з порушенням балансу патогенної і корисної мікрофлори.

Кандидоз від антибіотиків

Молочниця від антибіотиків досить часта і поширена проблема всіх сучасних жінок. Грибки кандіда не можна зруйнувати і знищити простими медикаментами, а вживання антибіотиків сприяє їх зростанню і розмноженню. Якщо не лікувати кандидоз, він буде поширюватися на всі здорові або ослаблені органи людини.

Виникнення молочниці від антибіотиків: як необхідно лікувати і що робити?

Початкова і основна задача – потрібно терміново звернутися в лікарню за допомогою, для отримання правильного та ефективного лікування. Додаткові заходи для профілактики і лікування молочниці:

 1. Перегляньте раціон харчування і дотримуйтесь лікувальної дієти. Категорично забороняється вживати: алкоголь, солодощі, здобу та свіжу випічку, солоне, гостре, пряне, дріжджове тісто. Дозволяється: овочі, фрукти, нежирне м'ясо і риба, ягоди, кисломолочна продукція і тверді сири, соки.
 2. На час відмовтеся від процедури спринцювання, віддайте перевагу вагінальним гелям і мазям, щоб відновити природну мікрофлору, а саме наявність лактобактерій. Для цього можете сміливо скористатися якісним препаратом Гінокомфортом. Дуже корисні протигрибкові засоби, виготовлені з використанням Міконазолу, Ністатину, Нітациміну.
 3. Якщо у вас виник дисбактеріоз кишечника, слід звернути увагу на медикаменти, які сприяють відновленню його мікрофлори, наприклад: Лінекс, Хілак Форте та інші.

Для лікування кандидозу вам знадобляться:

 • кисломолочна продукція;
 • вагінальні свічки, мазі;
 • різні біологічні препарати;

Як проходить лікування

Як проходить лікування та профілактика. Послідовність дій. При виявленні перших ознак недуги – звертайтеся до гінеколога. Це можуть бути різні захворювання: вульвіт, вагініт та інше. Вам призначать своєчасне і правильне лікування.

Фармацевтичний світ багатий переліком і наявністю медикаментів для того, щоб швидко і якісно лікувати кандидоз, наприклад: мазі, свічки, таблетки, креми і гелі. Найбільш ефективні і доступні препарати:

 • Лактагель;
 • Ліварол;
 • Клотримазол;
 • Гінезол;
 • Пімафуцин;
 • Ороназол;
 • Еконазол;

При яскраво виражених симптомах гінеколог призначить препарати для орального вжитку, так як вони всмоктуються в кров і швидко розносяться в необхідні ділянки хворого організму. Найбільш ефективні медикаменти, зроблені з флуконазолом, наприклад:

 • Форкан;
 • Мікосист;
 • Дифлюкан;
 • Медофлюкон;

Також можливе застосування альтернативних ліків, виготовлених на основі Ітраконазолу. До таких відноситься – Орунгал.

Профілактика

Лікуючий лікар повинен призначити правильний режим:

 1. Лікувальна дієта.
 2. Дотримання гігієни.
 3. Підвищення імунітету за допомогою вітамінів.
 4. Кисломолочні продукти.
 5. Здоровий спосіб життя, помірні фізичні навантаження.

Пам'ятайте, що краще проводити своєчасну профілактику, щоб уникнути такої неприємної і настирливої недуги, як молочниця. Молочниця після антибіотиків досить поширене явище, тому будьте гранично акуратні.

Переглядів: 534