Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Лікування молочниці при грудному вигодовуванні

годування груддюПри годуванні немовляти груддю необхідно особливо відповідально підходити до лікування будь-яких захворювань. І якщо ви захворіли кандидозом в цей період — почитайте про те, чим лікувати молочницю при грудному вигодовуванні. Молочниця є розповсюдженим захворюванням, як у чоловіків, так і у жінок. Грибок, який живе в кожному організмі людини, за певних умов починає активно розмножуватися, що призводить до розвитку молочниці.

Хворобу потрібно лікувати на початковій стадії, коли симптоми яскраво виражені. Для цього призначається терапія із застосуванням лікарських засобів, які надають руйнівну дію на грибок. Особливої уваги заслуговує лікування молочниці при грудному вигодовуванні. При народженні дитини жінка, яка є носієм хвороби, може передати її малюку ще в утробі. Ризик зараження присутній і в момент проходження дитини по родових шляхах. Це також пов'язано з наявністю захворювання у матері. Якщо хвороба стала активно поширюватися в організмі, а лікування своєчасно не розпочато, то і в матері, і у дитини буде діагностований кандидоз.

Молочниця при грудному вигодовуванні може стати причиною зараження дитини. Кандидоз часто вражає соски і природним чином потрапляє на слизову ротової порожнини малюка, при цьому молочниця передається при годуванні.
Лікування необхідно починати відразу, при перших симптомах хвороби.

Особливо ретельно слід проводити профілактику кандидозу у новонароджених. Якщо лікування молочниці при лактації не почати вчасно, то малюк піддасться ризику зараження під час годування.

Причини виникнення кандидозу у період лактації

 1. Досить часто молочниця зустрічається у годуючої матері у зв'язку з ослабленням імунної системи під час вагітності.
 2. Ще одним фактором виникнення хвороби можуть бути статеві контакти з партнером, який є носієм захворювання.
 3. Зараження може відбутися на тлі загострення хронічних захворювань, при не дотриманні правил гігієни, тривалому вживанні антибіотиків у період застудних захворювань, неправильному харчуванні.

немовля

Молочниця при лактації може розвиватися дуже швидко, тому що організм матері в післяпологовий період особливо схильний до дії інфекційних захворювань, до яких можна віднести кандидоз. При дотриманні деяких простих правил гігієни і своєчасному зверненні до фахівця, можна уникнути важких наслідків хвороби, як у матері, так і у дитини. Жінкам важливо звернути увагу на появу незвичайних симптомів, тому що молочниця зустрічається у годуючої мами дуже часто.

До таких симптомів можна в першу чергу віднести:

 • наявність рясних характерних виділень з піхви;
 • білий нальот або виразки на сосках;
 • зменшення кількості молока, коли молочниця розвивається у годуючої мами, що супроводжується больовими відчуттями в грудях після годування;
 • появу свербіння статевих органів і болючості при сечовиділенні;
 • відсутність симптомів у мами і наявність білого нальоту в роті у дитини, також може вказувати на захворювання у жінки та малюка.

білий нальот в роті у дитини

Важливо відзначити, що у мами і дитини, яскраво виражених симптомів може не спостерігатися. Якщо у малюка з'явився слабкий білий наліт у роті або висип, які часто приписуються звичайному подразненню або алергічній реакції, якщо він став відмовлятися від грудей, багато плакати, то це привід для звернення до педіатра та здачі аналізів на наявність молочниці в організмі дитини.
Якщо у мами спостерігається дискомфорт у грудях, який не залежить від годування, з'явилося загальне нездужання, виділення з піхви стали іншого кольору, то краще відразу звернутися до фахівця.

У дітей дуже часто початок кандидозу супроводжується появою червонуватих плям на шкірі під підгузником, ця ознака також може вказувати на початок розвитку хвороби.

Лікування молочниці при грудному дитячому вигодовуванні практично не відрізняється від звичайного лікування молочниці. Важливо відзначити, що немає необхідності у відмові від годування груддю.

 • у разі захворювання при вигодовуванні потрібно дотримуватися гігієни, постаратися по можливості скоротити час годування;
 • частіше обмивати соски з допомогою різних дезінфікуючих розчинів на основі лікарських трав;
 • при сильних больових відчуттях під час захворювання, рекомендується прикласти до грудей рушник, змочений у холодній воді;
 • іноді рекомендується використовувати грілку з льодом, прикладаючи її на короткий час до грудей. Цю процедуру потрібно проводити з великою обережністю, щоб не застудити грудні залози.

препарати від молочниці

При лікуванні молочниці у мами в період, коли вона годує малюка, найчастіше використовуються препарати місцевої дії, такі як свічки, креми, гелі. Не рекомендується застосовувати таблетки, тому що їх дія поширюється повсюдно і в результаті складові препаратів потрапляють до немовляти разом з молоком. Найчастіше мами використовують свічки від молочниці при лактації.

Рекомендовані вагінальні свічки при грудному вигодовуванні

 1. вагінальні свічки Пімафуцин

  Найпоширенішим засобом є свічки Пімафуцин. Вони добре переносяться в період лактації, не викликають побічних і небажаних ефектів. Препарат не вимагає тривалого прийому, вже на наступний день симптоми молочниці у жінки можуть зникнути, однак у профілактичних цілях необхідно застосовувати свічки протягом тижня. З обережністю потрібно використовувати Пімафуцин жінкам з підвищеною чутливістю до складових препарату, щоб не виникло алергічної реакції. На сьогоднішній день Пімафуцин є одним з найкращих рекомендованих засобів в лікуванні грибкових захворювань у жінок, особливо в період грудного вигодовування. Іноді Пімафуцин може бути рекомендований до застосування у вигляді мазі.

 2. свічки Тержинан

  Не менш ефективний засіб в період лактації — свічки Тержинан. Застосовують один раз на день, бажано перед сном. Курс лікування і профілактики розрахований на один тиждень. Після огляду фахівцем застосування свічок може бути продовжено ще на тиждень при необхідності. Повторний курс потрібен при повторній появі симптомів молочниці. Таке буває у разі якщо лікування не доведено до кінця, або свічки застосовувалися не регулярно. Тержинан є потужним протигрибковим засобом, що чинить вплив на активний ріст грибка і бактерій. Побічні явища зустрічаються рідко, але якщо виникли неприємні відчуття у піхві або слабка алергічна реакція, то необхідно звернутися за консультацією до лікаря.

 3. свічки Клотримазол прити молочниці

  Не рідко для лікування рекомендують свічки Клотримазол. За статистикою ці свічки застосовують значно рідше, вони мають деякі побічні ефекти, в основному пов'язані з алергічними реакціями. На сьогоднішній день в лікуванні кандидозу намагаються застосовувати сучасні засоби лікування, хоча за складом вони можуть незначно відрізнятися. Але щоб не завдати шкоди здоров'ю матері і дитини, краще використовувати препарати, рекомендовані після індивідуального підбору терапії.

В процесі лікування кандидозу можуть використовуватися народні засоби. Найчастіше використовується содовий розчин для обмивання сосків. Грибок не розмножується в лужному середовищі, яке можна створити за допомогою використання содового розчину.

Одним з важливих факторів у лікуванні хвороби є дотримання гігієнічних правил, які вчасно зупинять розмноження грибка.

До них відносяться:

 • обмивання сосків перед і після годування, бажано із застосуванням дезінфікуючих розчинів, соди, марганцівки, відварів ромашки або інших лікарських рослин;
 • небажано використовувати прокладки для грудей, які створюють сприятливе середовище для розмноження грибка;
 • слід підмиватися слабкими розчинами марганцівки або фурациліну, також можна використовувати відвари лікарських трав;
 • не слід носити тісну синтетичну білизну, використовувати концентровані миючі засоби.

Важливо пам'ятати, що зараження матері майже завжди тягне за собою виникнення захворювання у дитини, тому необхідно пройти обстеження і вчасно почати лікування, щоб уникнути наслідків і повторення молочниці.

Переглядів: 517