Розділ: Препарати для лікування молочниці

Лікування молочниці свічками

Однією з поширених форм медикаментозних препаратів, спрямованих на боротьбу з кандидозом, є варіант супозиторіїв. У більшості випадків лікарі рекомендують застосовувати свічки (супозиторії) вагінального типу в моменти лікування молочниці у дівчат і жінок. Подібна терапія дає швидкі й помітні результати, виключно позитивно позначається на динаміці стану. У ряді випадків буває достатньо використовувати тільки таку місцеву терапію, щоб ліквідувати симптоматику недуги. Але перед тим, як лікувати грибкове захворювання, важливо отримати грамотну консультацію у лікаря, а також здійснити підбір ліків, грунтуючись на специфічних особливостях хвороби і організму в цілому. Лише у випадку вірного дії на патогенні дріжджоподібні грибки за допомогою супозиторіїв з відповідним активною речовиною в ньому може бути дана гарантія, що знищити молочницю вийде раз і назавжди. Які ж існують основні плюси і мінуси корекції стану з використанням засобів вагінального типу? І як здійснюється дана терапія?

Свічки проти грибкової патології: плюси і мінуси лікування

Фармакологічний ринок пропонує великий вибір ліків, успішно рятують від проявів кандидозу сечостатевої сфери і запобігають рецидиви неприємного захворювання. Як і інші засоби, свічки вагінального типу відрізняються назвами, ціною, кількістю капсул в упаковці, основною діючою речовиною, обсяг якого також різний. Залежно від стану пацієнтки лікар може запропонувати курсову терапію, коли потрібно використовувати свічки кілька днів, або обмежитися варіантом, при якому досить скористатися супозиторіями два-три рази за весь час лікування.

В залежності від типу кандидозу, того підвиду грибка, який проявляє активність в організмі, підбирається потрібний препарат з активною основою. Свічки для жінок можуть містити наступні варіанти речовин:

 • клотримазол;
 • леворин;
 • флуконазол;
 • натаміцин;
 • нитрофунгин;
 • бути з основою на похідних йоду і так далі.

Підбираючи ефективні супозиторії, потрібно звернути увагу на всі дані на упаковці коштів, а перед першим використанням детально вивчити прикладену до ліків анотацію. Для повільного, але тривалого курсу лікування варто вибирати препарати по 7-10 штук в коробці. Всередині капсул кількість активної речовини порівняно невелике, такі супозиторії може вимагатися вводити в організм до 2-х разів на добу, виходячи зі стану жінки. Препарати, що мають в упаковці всього одну капсулу, передбачають разове, сильний вплив на патогенний грибок і поширювані їм спори. Чинне основна речовина після проникнення в організм зберігається потрібної консистенції до 3-х днів, тому і не потребує повторного застосування засобу.

Які ж основні позитивні і негативні сторони лікування свічками можна виділити?

Плюси:

 1. Місцеве, пряме вплив на епіцентри активності дріжджоподібних грибків.
 2. Препарат розчиняється в організмі швидко (не більше 20 хвилин), при цьому моментально починаючи блокувати активність кандид.
 3. Практично не всмоктується діюча речовина в кров, не вражає печінку і не впливає на шлунково-кишковий тракт через відсутність необхідності приймати ліки перорально.
 4. Негативна симптоматика (свербіж, почервоніння, болючі відчуття, виділення з піхви і так далі) стихає вже протягом перших діб застосування засобу.
 5. Багатий вибір ліків даного типу дозволяє підібрати максимально відповідний за ціною і якістю препарат.

 6. Свічки практично не мають протипоказань, а також негативних побічних ефектів.
 7. Ідеально підходить засіб для корекції стану при гострих формах кандидозу.
 8. Окремо взяті лікарські препарати можуть володіти не тільки протигрибковим ефектом, але і пригнічувати активність деяких хвороботворних бактерій та мікробів. Тому вагінальні супозиторії здатні допомогти скорегувати стан при ряді додаткових захворювань гінекологічного характеру.

Мінуси:

 1. Більшість супозиторіїв не рекомендується застосовувати в момент менструацій, а також при вагітності на різних термінах.
 2. Під час того, як відбуваються спроби вилікувати грибкове захворювання, необхідно відмовитися від сексуальних контактів.
 3. Свічки можуть не допомагати при хронічній патології.
 4. Якщо намагатися лікувати недугу без урахування рекомендацій в рамках курсової терапії, є ймовірність, що у патогенних організмів виробиться певного роду імунітет до діючої речовини в препараті. Тоді подібна корекція не принесе результатів.

 5. В індивідуальних випадках може відзначатися дискомфорт при застосуванні ліків. А також розвиватися алергія на тлі наявної непереносимості активної речовини, що містять свічки. Ця побічна реакція найчастіше характеризується сильним свербінням, пересиханням слизових оболонок, набряком.

Незважаючи на наявні негативні сторони, лікувати навіть затяжну молочницю необхідно, вдаючись до такої місцевої терапії. Надаючи комплексний вплив, комбинируясь з таблетками, свічки допомагають швидше ліквідувати патологічний стан.

До числа найбільш затребуваних препаратів даної форми прийнято відносити:

 • «Залаин»;
 • «Ністатин»;
 • «Пімафуцин»;
 • «Ирунин»;
 • «Поліжінакс»;
 • «Ливарол»;
 • «Тержинан».

Як лікувати молочницю із застосуванням супозиторіїв?

В залежності від початкового стану, загальної симптоматики, наявності додаткових хворобливих процесів в організмі і з урахуванням індивідуальних особливостей жінки, на які не можна закривати очі, призначається терапія.

Тривалість курсового впливу на недуга може варіюватися від 2-х до 15-ти діб. У рідкісних випадках доводиться лікувати кандидоз свічками більш тривалий час. Зазвичай подібна ситуація стосується жінок з хронічною, часто рецидивуючої молочницею.

Протягом доби може знадобитися введення супозиторія один або два рази.

Найбільш зручним варіантом вважається використання свічки перед сном. Якщо прибрати патологічний стан не виходить, лікар може порекомендувати застосовувати вибраний засіб до 3-х разів на добу.

Поряд зі свічками варто використовувати креми та мазі місцевого призначення, навіть якщо молочниця протікає порівняно легко. Додатково слід переглянути свій режим життя, складу раціону, позбутися шкідливих звичок, які підривають імунну систему. Після завершення терапії незайвим буде пропити курсом біодобавки, мінеральні і вітамінні комплекси, для активації захисних сил організму.

Застосування супозиторіїв повинно здійснюватися за наступною схемою:

 1. вчинення всіх необхідних гігієнічних процедур, включаючи ретельне миття рук;
 2. введення глибоко у піхву супозиторія, бажано надіти на палець одноразовий аплікатор;

 3. після необхідно підняти стегна (можна витягнути ноги вгору по стіні) і спокійно полежати 10-20 хвилин;
 4. одягаючи нижню білизну, потрібно прикріпити до нього щоденну гігієнічну прокладку, яка вбере в себе надлишки лікарського засобу;
 5. ходити в туалет протягом 2-3 годин після домашньої процедури небажано; підмиватися протягом деякого часу після застосування вагінального препарату також не рекомендується.

Відчути реакцію організму на ліки можна після першого ж разу введення супозиторія. Якщо відзначаються деякі неприємні відчуття, сильний або хворобливий дискомфорт, печіння і інші негативні ознаки, варто відмовитися від терапії і переговорити з особистим гінекологом. Будь-яка алергічна реакція зазвичай минає протягом 2-3 діб, після чого варто почати лікувати кандидоз іншим засобом, підібраним разом з лікарем.

Прагнучи позбутися від неприємної молочниці, не варто вдаватися до будь-яких варіантів самолікування і самостійного вибору медикаментозних препаратів. Такі дії здатні погіршити стан, привести до ускладнень і після утруднити процес терапії, призначеної професійним лікарем. При перших же негативних симптомах важливо звернутися за консультацією в медичний центр, пройти обстеження і здати аналізи. І після спільно з доктором підібрати максимально вдалий варіант лікування, заснований на лікарський препарати місцевого або загального впливу.

Переглядів: 174