Розділ: Лікування молочниці у дітей

Лікування молочниці у місячної дитини

малюк в утробіМаленькі діти, особливо в перший рік життя, значно частіше, ніж дорослі, схильні до різних захворювань. Не останнє місце в списку хвороб займає молочниця. Розповідаємо про те, чим лікувати молочницю у місячної дитини. З самого народження у дитини може з'явитися захворювання, яке розноситися в організмі дріжджовими грибками candida і носить назву кандидоз або молочниця. Основна причина виникнення захворювання, це не сформований імунітет, але існує і ряд інших причин, на які варто звернути увагу.

Причини виникнення молочниці у місячної дитини

 1. Дуже часто зараження відбувається ще у внутрішньоутробному періоді і передається від матері майбутній дитині в процесі народження, під час проходження родових шляхів.
 2. Не сформована імунна система сприяє виникненню захворювання у дитини практично відразу після народження. Цьому сприяє підвищена вологість, занадто висока температура повітря в кімнаті, де перебуває дитина. З цієї причини у роті новонародженого слина може змінювати свої якості і посилювати розмноження грибка у роті.
 3. Не дотримання гігієнічних правил годуючою мамою. Молочниця може передаватися з грудним молоком, якщо жінка в цей період інфікована і є носієм кандидозу. Погано вимитий посуд для годування, брудні соски, рідка зміна пелюшок або підгузників сприяє розмноженню грибка ротової порожнини, статевих органів і шкіри малюка.
 4. простудні захворювання у дитини

  Простудні та інфекційні захворювання, для лікування яких застосовуються антибіотики, також сприяють розвитку молочниці у роті, на шкірі або у внутрішніх органах дитини. Захворювання травної системи, пронос, порушення функцій травлення, часте зригування молока після годування, також сприяють швидкому розмноженню грибка в організмі.

 5. Іноді молочниця може розвинутися при пошкодженні слизових, від дрібних ранок, куди потрапляє грибок і під впливом зовнішніх причин починає активно розмножуватися.

Основним проявом молочниці у місячної дитини є поява дрібних прищиків на слизових у роті, почервоніння, набряклість. Надалі заражену область може покривати наліт білуватого відтінку, який на першому етапі хвороби може легко видалятися. Надалі, якщо не лікувати молочницю, запалені слизові можуть покритися скоринкою, під якою утворюються ерозії і виразки. Якщо видалити скоринку, то ранка може почати кровоточити і доставляти дуже неприємні відчуття дитині особливо під час годування.

Симптоми захворювання молочницею у місячних дітей

 • в роті дитини з'являється наліт, почервоніння, лущення, дрібні пухирці;
 • малюк відмовляється від грудей, вередує, багато плаче;
 • при годуванні дитини відбувається зригування, в результаті якого дитина не наїдається і може значно втрачати у вазі.

На відміну від дорослої людини у дитини ще недостатньо розвинені всі системи організму, щоб чинити опір інфекції, хвороботворним бактеріям, грибкам і мікроорганізмам. У зв'язку з цим молочниця і ряд інших захворювань можуть часто виникати саме в перші місяці розвитку дитини.

лабораторні дослідження

Лікувати молочницю потрібно починати з появи перших симптомів, щоб хвороба не поширилася далі і не причина значної шкоди дитині. Хронічні форми молочниці зустрічаються у дітей, якщо лікування не було достатньо ефективним або батьки займалися виключно самолікуванням.

Щоб діагностувати молочницю у дитини, слід пройти обстеження у педіатра і здати необхідні аналізи. У разі підтвердження діагнозу необхідно почати лікування відразу, не запускаючи хворобу, яка може призвести до неприємних наслідків.

Лікування молочниці в перший місяць життя малюка

Численні засоби від кандидозу, які пропонує сучасна медицина не завжди підходять для дітей.

В деяких випадках застосування лікарських засобів може бути необґрунтованим. Існують способи позбавлення від захворювання простими методами. Однак у багатьох випадках без застосування медикаментозної терапії теж не обійтися.

 1. вологість у дитячій кімнаті

  В першу чергу необхідно звернути увагу на температуру повітря і вологість у кімнаті, де знаходиться дитина і де вона спить. Якщо повітря дуже вологе і в квартирі жарко, то ці умови сприятливі для активного розмноження грибка. Внаслідок цих факторів слід відрегулювати температуру і створити умови, коли повітря стане сухим і теплим. Бувають випадки, коли молочниця проходить самостійно після створення сприятливих умов у квартирі. Достатньо лише невеликих гігієнічних процедур, пов'язаних зі зняттям нальоту зі слизових і правильних атмосферних умов і захворювання зникає.
  Використовуючи сучасні зволожувачі повітря, для регулювання температури в квартирі, можна позбутися можливого виникнення кандидозу або зупинити зростання грибка в самому початку. Однак ці заходи ефективні в разі сильної імунної системи, яка найчастіше у дітей ще не працює на повну силу.

 2. протерання порожнини рота малюка

  При тривалому перебігу хвороби необхідно призначати лікування із застосуванням лікарських препаратів. Відразу необхідно зазначити, що для дітей використовується дуже щадна терапія, щоб препарати не мали негативного впливу на інші органи і системи. На самому початку хвороби, коли з'явилися перші ознаки кандидозу, потрібно взяти марлевий тампон, змочити його в розчині соди і протерти слизову оболонку порожнини рота, якщо грибок активізувався в цій області. Береться чайна ложечка соди і розводиться у 200 мл теплої кип'яченої води. Потім стерильний марлевий тампон вмочується в розчин і акуратно обробляється ротова порожнина. Процедуру слід повторювати після годування або зригування, а також після сну. Бажано давати більше пити, для того, щоб відбувалося природне ополіскування слизових у роті.

 3. Якщо обробка содовим розчином не приносить полегшення, можна говорити про те, що хвороба перейшла в більш серйозну стадію і її потрібно лікувати лікарськими засобами. В цьому випадку необхідно використовувати ністатин у формі водної суспензії. Такий розчин можна приготувати самостійно. Для цього необхідно взяти таблетку ністатину і повністю розчинити її в теплій воді. Після цього знову за допомогою тампона, необхідно змащувати слизову приготованим складом. Процедура проводиться до шести разів на день, до повного зникнення симптомів кандидозу.
 4. Кандид

  Лікувати грибкове захворювання можна за допомогою клотримазолу. Для цього також готується 1% розчин і цим складом обробляється поверхня слизової рота малюка. Для приготування складу може використовуватися препарат Кандид. Процедура проводитися не більше трьох разів на день.

 5. При тривалому перебігу хвороби, коли симптоми не зникають повністю, необхідно пройти повне обстеження батьків. Мама з грудним молоком може передавати захворювання дитині через годування. Чоловік також може бути носієм захворювання, тому обстеження на наявність активного грибка потрібно проходити всім членам сім'ї.
 6. Лікування більш серйозних випадків захворювання проводиться лікарськими препаратами що містять антибіотик. Дану терапію може призначити тільки лікар після обстеження та діагностики організму.

лікування молочниці у дитини без антибіотиків

Слід пам'ятати про те, що самолікування та несвоєчасне звернення до фахівця може призвести до затяжного перебігу хвороби і виникнення важких наслідків для новонародженого. Лікувати молочницю простіше на початковому етапі виникнення кандидозу.

Також важливо запам'ятати, що в першу чергу необхідно дотримуватися правил особистої гігієни, уважно стежити за чистотою, температурним режимом у приміщенні. При появі перших симптомів захворювання у дитини необхідно почати обробляти уражену поверхню розчинами соди чи лікарських трав, таких як ромашка або чистотіл і відразу ж звернутися за допомогою до фахівця.

Переглядів: 172