Розділ: Лікування молочниці у жінок

Молочниця у жінок — причини і лікування

лікування молочниці у жінокБудучи дуже поширеним хворобливим станом, молочниця у жінок вважається вкрай делікатною проблемою. Частина дівчат, відзначаючи у себе її симптоми, намагаються знайти швидкодіючий засіб, яке миттєво прибере всі неприємні відчуття. При цьому зовсім не приділяється увага тому, що лікувати цю хворобу необхідно комплексно, попередньо виявивши можливі причини, які її спровокували.

Інші представниці прекрасної статі вважають, що таке захворювання може пройти самостійно, що лікування абсолютно непотрібно. Однак подібна патологія, якщо закривати очі на всі прояви грибкової недуги, здатна не тільки перейти в хронічну стадію, але і стати причиною для виникнення додаткових хворобливих станів.

Будь-які симптоми молочниці у жінок треба сприймати як «тривожні дзвіночки» від організму, якому потрібна певна допомога. Тому так важливо в момент появи першої ж симптоматики звернутися до кваліфікованого лікаря, здати всі потрібні аналізи і пройти обов'язкове лікування, щоб хвороба не трансформувалася в затяжну патологію і не поширилася на весь організм.

Основні симптоми патології у дівчат і чинники її розвитку

Пропустити момент, коли таке захворювання як кандидоз почне розвиватися, зовсім неважко. Нерідко перші ознаки молочниці у жінок списуються на випадковий збіг обставин, нерегулярну і неякісну гігієну, особливо нижньої білизни і так далі.

Залишаючись умовно непоміченими, неприємні відчуття поступово починають прогресувати. І коли кандидоз переходить у гостру стадію, ігнорувати симптоматику вже не виходить. На такому етапі хвороба ще передбачає швидке і ефективне лікування, і ліквідувати молочницю у дівчат без ризику її рецидиву шанс залишається. Як не пропустити момент появи патології? Які бувають симптоми молочниці на початкових етапах та в цілому?

Молочниця у жінок: ключова симптоматика:

симптоматика молочниці у жінок

 1. Коли активність дріжджоподібних грибків спостерігається в районі статевих органів, зачіпає піхву, то одним з перших симптомів стає поступово наростаючий свербіж. Посилюватися він здатний після прийняття теплої ванни, безпосередньо перед сном, при носінні вузької, щільної білизни з синтетичних тканин. При цьому зазначається, що не проходить подібний симптом після підмивання або використання спеціальних гігієнічних серветок для дівчат.
 2. Наступною підставою, через що можна запідозрити захворювання, виступає відчуття печіння в інтимній зоні. Воно здатне проявляти себе як в поєднанні зі сверблячкою, так і самостійно. Таке відчуття, характерне для кандидозу, може посилюватися в піхві в моменти статевого акту або відразу після нього. А також заявляти про себе при сечовипусканні.
 3. Розглядаючи перші ознаки молочниці, не можна не згадати можливу хворобливість в області статевих органів. Виникає стан через появу мікротріщинок на поверхні слизових оболонок, які викликаються сверблячкою. Також нерідко відзначається у дівчат сухість і супутній дискомфорт в інтимній зоні.
 4. По мірі того, як протікає патологія, її основними симптомами можуть бути набряклість і сильне почервоніння слизових в області ураженого грибком місця на тілі.
 5. Найвідомішим симптомом, яким характеризується дане захворювання, виступають сирнистого типу виділення. сирнисті виділення при молочниці у жінок

  Спочатку у дівчат можуть фігурувати білясті грудочки в невеликій кількості, проте поступово їх загальний обсяг збільшується. І навіть при частому підмиванні, проведенні процедури спринцювання, яка очищає піхву, специфічні виділення не зникають. Коли захворювання прогресує, поширюючись на інші органи і тканини, фігурувати білі сирнисті пластівці можуть у випорожненнях, що характерно для кандидозу кишечника.

 6. Кислуватий запах білих виділень, виступає додатковим доказом про початок і розвиток патології.
 7. В моменти виникнення хворобливого стану також може відзначатися біла тонка плівочка (наліт) на поверхні слизових, у піхві. Її вкрай проблематично зчистити, а після усунення нерідко відзначаються кровоточиві виразки на шкірі.

Як видно, симптоми молочниці у жінок досить різноманітні. І найчастіше вони проявляються комплексно, поступово наростаючи і доставляючи все більше незручностей. Додатково до них в ряді випадків відносять хворобливі відчуття в паховій зоні або внизу живота, перепади настрою, порушення сну і загальне нездужання, яке не проходить після відпочинку, легкі стрибки температури тіла без видимих на те причин. На тлі кандидозу також нерідко загострюються хронічні патології, відбувається приєднання будь-яких хвороб, запальних процесів.

прояви кандидозу у жінокПеред тим як намагатися лікувати цей стан, важливо виявити основну причину або ключові причини, через які захворювання отримало свій розвиток. Виходячи з цього, в рамках терапії можуть знадобитися додаткові ліки, які пригнічують або повністю усувають першопричину патології та запобігають її можливі рецидиви після корекції. Які ж найпоширеніші причини для виникнення грибкової хвороби?

Кандидоз: фактори розвитку патологічного стану у дівчат

 • Найпопулярнішою підставою для того, щоб молочниця отримала свій розвиток, виступають проблеми з імунітетом. Порушення в роботі захисної сили організму фігурують при нерозвиненості імунної системи, відсутність загартовування, нестачі вітамінів і мінеральних елементів в організмі, при частих простудних захворюваннях або зважаючи на наявність серйозної патології (наприклад, онкологія, ВІЛ).
 • Присутність в анамнезі хвороб, що зачіпають гормональний фон, ендокринну систему. Хронічні запалення сечостатевої системи також дають «зелене світло» для кандидозу. При яскраво вираженому цукровому діабеті, через що порушується баланс всередині організму, створюється сприятлива атмосфера для збільшення чисельності патогенних грибків, що призводить до «розквіту» патології.
 • Безконтрольний і регулярний прийом антибіотиків провокує розвиток кандидозу, який може проявлятися і на фоні дисбактеріозу кишечника.

  регулярний прийом антибіотиків

 • Виникати молочниця у жінок здатна і як форма інфекційної хвороби, коли відбувається процес зараження «агресивними» грибками в момент статевого акту з кандидозоносієм або людиною, у якої патологія знаходиться в «активній фазі», а її лікування відсутнє.
 • Стрес, емоційне перевантаження, нервові зриви, втома і постійне недосипання, фізичне перевантаження організму вважаються додатковими причинами для молочниці. Нерідко грибкова недуга фігурує і як психосоматичний стан.
 • Неправильний раціон харчування, в якому переважають солодощі і дріжджі, при цьому зведене до мінімуму вживання чистої питної води і кисломолочних продуктів, провокує виникнення кандидозу.
 • Ще деякі причини грибкової недуги:
 1. травми статевих органів, при яких страждає слизова оболонка піхви;
 2. нерегулярна і погана гігієна інтимної зони, що здійснюється за допомогою невідповідних для цього засобів, які порушують кислотність;
 3. вживання різних сильнодіючих препаратів без консультації з лікарем;
 4. сон в нижній білизні, особливо в стрінгах;
 5. відвідування громадських саун, парилок, бань, а також купання та відпочинок в області забруднених водойм, річок;
 6. погана обробка, недостатнє очищення споживаних продуктів;
 7. носіння нижньої білизни кілька діб поспіль без зміни, при цьому дані речі зроблені з синтетичних і щільних тканин;

 8. вибір щоденних прокладок з сильними запахами, їх носіння протягом довгого часу;
 9. використання спреїв (дезодорантів) для інтимної зони, які занадто сушать слизову;
 10. не проліковані вчасно легкі хворобливі стани, що перейшли в приховану хронічну форму.

Після того, як вдається виявити грибкову патологію і можливі підстави для її розвитку, важливо відмовитися від екстреного самолікування, особливо на основі порад родичів або друзів. Кожен людський організм має свої індивідуальні особливості, враховуючи які професійний лікар може скласти найбільш сприятливий план корекції стану, при якому лікування буде ефективним. Тому важливо відправитися на очний прийом до фахівця, разом з ним вирішуючи, що робити з неприємною недугою і як не допустити перехід хвороби в хронічну форму.

Можливі ускладнення та варіанти лікування кандидозу

Перш ніж починати лікувати молочницю, важливо визначити, який саме з підвидів дріжджоподібних грибів (candida) викликав її розвиток. Що необхідно робити для вирішення цього питання? Здати мазок, посів на мікрофлору, в деяких випадках можуть знадобитися додаткові аналізи. Виходячи з усіх наявних результатів, у тому числі опитування пацієнта і загального огляду, здійснюється підбір ліків, що виявиться найбільш дієвим.

посів на мікрофлору при молочниці

Загальне лікування при грибковому захворюванні зазвичай поєднує в собі кілька моментів:

 • при наявності додаткових захворювань, які, зокрема, можуть провокувати активність патогенних грибків, важливо лікувати в першу чергу саме їх;
 • здійснення курсової терапії за допомогою фармакологічних препаратів; вони можуть бути:
 1. місцевої дії, у вигляді кремів і мазей, або капсул, супозиторіїв, що вводяться в піхву або ректальним чином;
 2. ліки для перорального застосування, ефективно усувають активних кандид всередині організму, що пригнічують всі внутрішні осередки хворобливого стану;
 • рекомендується поєднувати медикаментозну терапію та лікування за допомогою трав; останній варіант може застосовуватися в якості:
 1. процедури домашнього спринцювання, яке забороняється робити без прямої рекомендації лікаря; даний спосіб може викликати ускладнення через більш глибоке проникнення патогенних організмів всередину тіла;
 2. ванн, примочок або ж компресів, тампонів і лікувального підмивання;
 3. вживання всередину чаїв та відварів з лікарських рослин;
 • на тлі прямого впливу на патологію повинна здійснюватися корекція життя, режиму дня, звичного раціону;
 • додатково незайвим буде, здійснюючи комплексне лікування недуги, пропити курсами вітаміни, Бади, мінеральні комплекси, які підтримують організм у тонусі, поліпшують самопочуття і зміцнюють імунну систему.

алкоголь при молочниці

На час терапії рекомендується утриматися від вживання алкоголю, вчинення статевих актів, прийому антибіотиків та інших сильнодіючих препаратів. Використовуючи ліки, більшість з яких вже після першого застосування усувають неприємні симптоми патології, важливо пропити курс цілком, щоб не тільки купірувати симптоматику, але і усунути хворобливий стан повністю і назавжди. Для профілактики і запобіганню можливого рецидиву, лікування рекомендується провести і потенційному сексуальному партнерові.

Якщо не лікувати молочницю, то це здатне привести до наступних негативних наслідків:

 • переходу хвороби в хронічну, повільну форму з постійними «спалахами» і загостреннями;
 • проблем при зачатті і виношування дитини; невилікувана молочниця може викликати ускладнення в ході вагітності, спровокувати викидень, передчасні пологи і патологію розвитку у дитини;
 • безпліддя;
 • приєднання запальних процесів в органах малого тазу, зараження крові грибками candida і поширенню інфекції на весь організм;
 • виникнення спайок, ерозій в органах сечостатевої системи;
 • зниження лібідо, відсутності задоволення і чутливості під час сексу;
 • до проблем нервового та психічного характеру;
 • схильності до постійних хворобливих станів через низький імунітет;
 • в цілому до зниження якості життя.

Не варто слухати тих, хто вважає, що лікування грибкової недуги абсолютно марно і неефективно. Грамотний підбір засобів корекції, консультація з медичним фахівцем і уважне ставлення до всіх симптомів, які показує організм, гарантує швидке одужання від неприємної патології.

Переглядів: 232