Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Лікування партнера від молочниці

молочниця у обох партнерівМолочниця є досить поширеним захворюванням, при цьому з даною грибковою недугою стикаються як жінки, так і чоловіки. У ситуації з сильною статтю захворювання називають кандидозний баланопостит. Однак у ряді випадків хвороба може не проявляти себе, а чоловік здатний виступати лише переносником «агресивних» грибків (кандидозоносійство).

Якщо жінка відзначає у себе специфічну симптоматику, характерну для будь-якої з форм молочниці, лікування потрібно проводити і постійному статевому партнеру. Необхідність корекції стану у обох партнерів обумовлено тим, що якщо не лікувати патологію синхронно, ризик того, що недуга буде часто рецидивувати, різко зростає.

У разі присутності у чоловіка проявів кандидозу, навіть якщо вони швидко зникли, лікування також необхідне. В іншому випадку грибкове захворювання може перейти в приховану, хронічну форму і потягнути за собою ряд негативних наслідків. Яким же чином проводити коригуючу терапію партнеру, якщо діагностована молочниця?

Профілактичне і необхідне лікування молочниці у чоловіків

Причин, через які представники сильної статі здатні зіткнутися з грибковою патологією, виділяється чимало. Більшість з них відноситься до числа факторів, що провокують самостійне розростання колоній патогенних грибків. При надмірній вазі, поганій гігієні, проблемах з імунітетом і ендокринною системою, неправильному харчуванні або при наявності будь-якої форми анемії в анамнезі може розвиватися чоловіча молочниця.

Якщо виявляється несподівана неприємна симптоматика без зовнішніх і внутрішніх діагностованих причин, то це може вказувати на приховані патології в організмі. Також потрібно розуміти, що якщо у сексуальної партнерки є подібне захворювання, хронічної або гострої формі, ризик інфекційного кандидозу збільшується, особливо у випадку незахищеного сексу. Через подібну небезпеку лікарі радять обов'язково лікувати грибкове захворювання одночасно з жінкою.

Яким чином може здійснюватися лікування? Багато чого залежить від загального соматичного стану чоловіка, наявності додаткових проблем зі здоров'ям, а також від форми молочниці. Якщо недуга досить «запущена» або характеризується важкою симптоматикою, то при такому варіанті терапія може бути досить довгою і включати в себе різноманітні нюанси.

лікування чоловіків

Важливо запам'ятати: намагатися лікувати грибкову патологію самостійно, використовуючи виключно засоби з «домашнього арсеналу» або вдаючись до препаратів, які застосовує жінка, протипоказано. По-перше, подібний підхід може негативно позначитися на перебігу хвороби, викликати неприємні ускладнення. По-друге, не кожні ліки, які використовують жінки, підходять для пацієнтів чоловічої статі. У третіх, корекція стану без консультації з досвідченим фахівцем може не принести ніякого результату. Тому не потрібно тягнути з відвідуванням лікарського кабінету, щоб отримати консультацію та розробити індивідуальний план терапії.

Чим і як лікуватися від різних форм молочниці?

 1. Якщо стан досить важкий, захворювання протікає давно і з частими, яскраво вираженими рецидивами, необхідно вдатися до сильнодіючих препаратів, які приймаються всередину. Такі засоби, будучи антибіотиками за своєю природою, надають вплив на осередки інфекції, поступово позбавляючи від болісного хворобливого стану. Найбільш добре зарекомендували себе препарати, створені на основі такої активної речовини як ністатин. У ситуації, коли молочниця проявляє себе в легкій формі, зазвичай не потрібно подібного втручання.
 2. Незалежно від типу грибкової патології потрібно здійснювати лікування місцевого характеру. Пімафукорт

  Під таким розуміється застосування гелів, мазей, спеціальних протигрибкових кремів зовнішньої дії. Ці засоби ефективно позбавляють від можливого свербежу, набряків, запалень, допомагають загоєнню пошкодженої слизової. Використовувати можна: Пімафуцин (Пімафукорт), Клотримазол, Ломексин, Кандид Б.

 3. Досить часто при кандидозі у чоловіків медики рекомендують лікувати цю недугу за допомогою спеціальних ректальних супозиторіїв (таблеток, капсул, свічок). Такого типу препарат чудово бореться з вогнищами кандидозу в кишечнику, не дозволяючи захворюванню поширитися на весь організм. Використовуватися можуть свічки вже названих лінійок медикаментозних препаратів.

Флюкостат

Як видно, лікування грибкової патології потрібно здійснювати комплексно, з різних сторін впливаючи на патогенні грибки в організмі. Поєднуючи наведені варіанти лікарських засобів, можна за добу зняти неприємні прояви кандидозного баланопоститу. А після, у рекордні строки, в цілому подолати хворобу.

Поряд з подібним впливом з допомогою ліків частиною терапії повинні стати наступні моменти:

 • лікування фонових захворювань;
 • зміцнення імунної системи та загартовування організму;
 • корекція способу життя;
 • гігієна за допомогою фармакологічних засобів антисептичного типу, наприклад, з використанням хлоргексидину або перекису водню;
 • гігієна з використанням народних і домашніх препаратів (розчину соди і йоду, марганцю, ромашки та інших лікарських трав);
 • позбавлення від зайвої ваги (якщо є) і шкідливих звичок;
 • нормалізація раціону харчування;
 • відмова від статевих контактів без захисту.

І обов'язково слід розуміти, що молочниця вважається вилікуваною не в той момент, коли симптоматика всяка зникає, а лише тоді, коли необхідні аналізи дають негативний результат. Якщо перервати курс терапії «на півдороги», відмовляючись лікувати недугу після усунення основних проявів, ймовірність того, що кандидоз скоро знову про себе заявить, вкрай висока.

Чим небезпечне хронічне захворювання

хрнічна молочниця у чоловіків

Багато чоловіків, коли грибкова патологія діагностується у їх пасії, відмовляються приймати необхідні препарати, коригувати свій спосіб життя і в цілому лікувати явну або приховану хворобу. Вважати, що недуга ліквідується самостійно, нерозумно. Захворювання може «затихнути», але при створенні сприятливих умов шанс на його повернення збільшується в рази. До того ж, коли відсутнє профілактичне або основне лікування кандидозу у чоловіків, терапія для жінок стає абсолютно марною. При першому ж незахищеному статевому акті недуга може повернутися знову.

Недбало ставлячись до свого стану, ніяк не впливаючи на приховану або явну хворобу, можна спровокувати не тільки її перехід в хронічну фазу.

Якими наслідками загрожує грибкова хвороба для чоловіків, якщо не лікувати її?

 1. Відсутність задоволення під час сексу, при цьому сексуальний потяг поступово знижується разом з чутливістю.
 2. Проблеми з потенцією.
 3. Постійний психологічний та соматичний дискомфорт.
 4. Критичне послаблення імунітету, за рахунок чого можуть розвиватися різні хворобливі стани.
 5. Запальні процеси сечостатевої системи і різні форми патологій.
 6. Труднощі при зачатті і безпліддя.
 7. Розвиток якогось внутрішнього негативного стану, при якому кандидоз виступає не як самостійне захворювання, а як один із зовнішніх симптомів.
 8. Зараження патогенними грибками всього організму, проникнення спір у кров, що тягне за собою певного роду важкі ускладнення.

Навіть приховану форму грибкової патології необхідно лікувати, обов'язково відвідавши кваліфікованого лікаря. Профілактичні заходи дозволять запобігти рецидивам захворювання і убезпечать від додаткових ускладнень.

Переглядів: 73