Розділ: Народні засоби від молочниці

Лікування молочниці перекисом водню

спринцюванняНа сьогоднішній день існує величезна кількість способів лікування молочниці. Сучасна медицина пропонує препарати для позбавлення від грибкового захворювання, як для зовнішнього, так і для внутрішнього застосування. Однак вилікувати молочницю не так просто, навіть за допомогою найсучасніших процедур і препаратів.

Захворювання повертається, і за статистикою, відсоток хворих не зменшується. Безліч досліджень доводять, що дане захворювання тісно пов'язане з психосоматичними причинами, зокрема з сильним стресом. Лікування молочниці можна здійснювати як традиційними методами, так і народними засобами і з використанням альтернативної медицини. Спринцювання перекисом водню при молочниці — один із способів боротьби з нею.

Спринцювання при молочниці

Спринцювання використовується при багатьох гінекологічних захворюваннях. Лікування молочниці за допомогою цієї процедури може проводитися як в лікарні, так і в домашніх умовах.

Обробка слизової піхви спеціальними медичними засобами або травами називається спринцюванням і досить часто використовується в лікуванні кандидозу.

спринцівка

Для цієї процедури потрібна спринцівка, яку можна купити в кожній аптеці. Перед першим застосуванням спринцівку слід прокип'ятити або продезінфікувати спеціальними серветками і в подальшому обов'язково робити це перед кожним застосуванням і після нього.

Спринцювання краще всього проводити у ванній кімнаті, заздалегідь підготувавши розчин, який збираєтеся використовувати, він повинен бути кімнатної температури і свіжоприготованим.

Для лікування молочниці використовуються різні склади і засоби, це можуть бути трав'яні збори, лікарські препарати, сода, борна кислота, марганцівка, перекис водню.

Використання перекису водню при лікуванні молочниці

Будь-якій людині відома рідина без кольору і практично без запаху, під назвою перекис водню. Її використовують при різних захворюваннях, і вона завжди є в домашній аптечці. Пероксид водню має антисептичну та протимікробну дію, а це особливо важливо при лікуванні молочниці. В домашніх умовах розчин застосовується для щоденного спринцювання.

перекис водню для лікування молочниці

Небагато людей знають про властивості пергідролю, зазвичай його використовують для зупинки кровотечі, як протимікробний засіб, при пошкодженнях шкіри, в косметології. А ось те, що дуже хороші результати дає застосування цього засобу для лікування молочниці, знають не всі. Перекис водню з успіхом застосовується в гінекології, його використовують дерматологи і венерологи для лікування і профілактики різних захворювань і зокрема молочниці.

Пергідроль впливає на розвиток грибка і пригнічує його активне зростання. На відміну від інших рекомендованих засобів, перекис водню не має побічних ефектів і тому може застосовуватися для лікування грибка candida практично будь-якою жінкою. Проте багато лікарів вважають за краще не призначати спринцювання пероксидом, тому що при неправильному співвідношенні води і перекису при розведенні, можна отримати опік слизової піхви. Це рідкісне явище, але ймовірність таких наслідків існує, тому лікарі вважають, що краще використовувати більш нешкідливі засоби для лікування, ніж перекис водню.

Якщо прийнято рішення використовувати перекис для спринцювання слід пам'ятати нескладні правила:

 • розводити перекис водню потрібно в кип'яченій воді;
 • необхідно брати 3% розчин пергідролю;
 • на літр кип'яченої води необхідно взяти 1 столову ложку розчину;
 • процедуру проводити 1 раз на день;
 • тривалість лікування становить від двох тижнів до місяця.

Яку дію надає перекис водню на молочницю

Розчин пергідролю привабливий для лікування молочниці тим, що звільняє кисень, який є окислювачем і впливає на кандіду, а також на інші мікроорганізми. Окислювальний процес зупиняє ріст грибків і молочниця поступово піддається лікуванню, хоча говорити про повне одужання тільки за допомогою застосування перекису водню, зокрема спринцювання, досить важко. Лікування вимагає комплексу заходів, які приведуть до повного відновлення організму.

Спринцювання з допомогою перекису водню потрібно проводити щодня, не більше одного разу в день. При очищенні піхви від виділень, пов'язаних з молочницею, розвиток і ріст грибка сповільнюється.

Вже в перший день, після початку спринцювання, значно зменшуються неприємні відчуття, викликані молочницею, такі як свербіж і печіння, та й самих виділень стає менше.

Перекис водню володіє потужною антисептичною дією, що також важливо при лікуванні молочниці. Спринцювання відновлює порушену мікрофлору піхви і уповільнює зростання грибка.

Основні рекомендації при спринцюванні

листя шавлії

 1. Обов'язково купіть нову спринцівку, яка продається в будь-якій аптеці. Продезінфікуйте її перед початком використання.
 2. Розчин готується завжди перед процедурою.
 3. Використовувати необхідно тільки кип'ячену воду.
 4. Розводьте розчин у трохи більших пропорціях, щоб не спалити слизову. Якщо вам необхідно приготувати 0,5 літра розчину, приготуйте 1 літр води і розведіть в ньому столову ложки перекису.
 5. У розчин можна додати трохи ромашки або шавлії, приблизно ¼ склянки відвару, завареного, охолодженого і відфільтрованого.
 6. Перед процедурою обполосніть статеві органи прохолодною водою.
 7. Розчин вводите повільно.

При будь-якій процедурі, за допомогою якої проводиться лікування, існують протипоказання. На них слід звернути особливу увагу.

До протипоказань відносяться

 • ерозія шийки матки;
 • запальні процеси статевих органів не пов'язані з молочницею;
 • післяопераційний період;
 • менструація;
 • вагітність та післяпологовий період.

Варто ще раз підкреслити, що лікування перекисом водню на сьогоднішній день практично не застосовується і не рекомендується лікарями.

Перш ніж починати використовувати будь-який засіб варто звернутися до фахівця і не займатися самостійним лікуванням. Не повністю вилікуване захворювання переходить в хронічну стадію, яку значно важче діагностувати.

Одного спринцювання недостатньо для повного одужання, хоча зовнішні прояви хвороби можуть зникнути.

Лікування необхідно проводити під наглядом лікаря, курс терапії повинні пройти обидва партнера.

Переглядів: 403