Розділ: Лікування молочниці у чоловіків

Лікування молочниці у чоловіка препаратами

Хоч у багатьох чоловіків симптоми кандидозу не отримують особливо яскравого прояву і проходять досить швидко, якщо вчасно не діагностувати хворобу і не припинити її на корені за допомогою медикаментозного курсу лікування, це загрожує серйозними ускладненнями. На сьогоднішній день медики мають чітку і перевірену досвідом схему лікування молочниці у чоловіків, яка гарантує необхідний результат за короткий час (особливо при застосуванні таких потужних засобів, як клотримазол, пімафуцин, флуконазол тощо).

Механізм лікування

З одного боку, т. к. кандидоз є грибковим захворюванням, спричиненим інтенсивним розмноженням одного з штамів Candida, в основі лікування лежать протигрибкові препарати. З іншого боку, грибкове ураження найчастіше свідчить про імунному збої в організмі, тому спочатку потрібно виявити не тільки симптоми, але й причини, що її викликали: молочниця може бути лише супутньою інфекцією, що розвинулася на тлі якого-небудь венеричного захворювання, цукрового діабету (1 і 2 типу), ендокринних порушень, а також при прийомі стероїдних препаратів, імунодепресантів і т. д.

Тому паралельно багатьом пацієнтам призначається імуномодулююча терапія: лікарські трави, гомеопатичні засоби або синтетичні імуномодулятори, зміцнюють природну захисну здатність організму. Крім того, періодичне вживання імуностимулюючих засобів і вітамінних комплексів корисні не тільки лікування, але і як профілактика рецидивів захворювання.

Часто джерелом зараження (у тому числі повторного) може стати сексуальна партнерка. Ось чому лікування завжди повинно здійснюватися в двосторонньому порядку. При цьому для чоловіків і жінок призначаються різні препарати, як зовнішні засоби, так і оральні, які потрібно приймати, виходячи з рекомендацій лікуючого лікаря.

Противокандидозные мазі

Дані лікарські препарати володіють рядом переваг: зручним способом нанесення на статеві органи пацієнта, зниженням зовнішніх проявів інфекції (набряку, свербежу, почервоніння головки пеніса і крайньої плоті), максимально швидким ефектом. Крім того, вартість мазей від кандидозу цілком доступна. Зазвичай лікарями призначаються такі мазі проти молочниці:

Клотримазол

Вважається одним з найбільш дієвих лікарських препаратів. Воно володіє потужним протигрибковим ефектом: потрапляючи в організм швидко виявляє грибкові клітини Candida, блокує їх поширення і незабаром повністю руйнує, усуваючи симптоми і причини хвороби. Застосовувати мазь потрібно не рідше двох разів у день, обережно втираючи в уражені ділянки слизової оболонки. Повне всмоктування мазі відбувається протягом 15-20 хвилин.

Мазь клотримазол має також протибактеріальний (спрямованим на стрептококи, стафілококи і коринебактерії), антитрихомонадным і антиамебным дією, швидко і ефективно усуваючи не тільки симптоми хвороби, але і її причини.

Ністатин

Антибіотик, який зазвичай призначається у випадках гострого і хронічного кандидозу. Лікування триває 10 днів, протягом яких препарат втирається в уражену ділянку двічі в день. Препарат не сумісний з алкоголем. Якщо разом з цією маззю також призначається клотримазол, концентрація у крові та ефективність останнього дещо знижується.

Тетраборат

Ефективний антисептик з високою бактеріостатичну активність. Перешкоджає прикріпленню міцелію гриба до поверхні слизової оболонки, уповільнює його розмноження, проте сам по собі не є протигрибковим засобом.

Ефективна боротьба з інфекцією кремами

Ще однією лікарською формою, що знайшла своє застосування для зовнішнього місцевого лікування молочниці виступають крему. Як і мазі, вони використовуються для обробки головки пеніса і крайньої плоті (процедуру необхідно проводити 2-3 рази щодня впродовж всього курсу лікування).

Пімафуцин

Крем пімафуцин зарекомендував себе як ефективний протигрибковий антибіотик з фунгіцидною дією. Порушуючи цілісність клітинної мембрани, препарат поступово повністю руйнує клітини грибка. Крім лікування молочниці, пімафуцин володіє широким спектром лікувальної дії.

Тридерм

Комбіноване засіб, до складу якого входять гентаміцин, клотримазол і бетаметазонадипропионат. Має антибактеріальну, протизапальну, протисвербіжну, протиалергічну та протиексудативну впливом.

Засоби для перорального застосування

Для лікування молочниці у чоловіків із затяжним перебігом або при наявності ускладнень призначаються також протигрибкові препарати для внутрішнього застосування.

Флуконазол

Дане ліки має дієвим протигрибковий ефект, пригнічуючи синтез стеринів у клітинах Candida і поступово повністю нейтралізує їх. Відмінною особливістю є також те, що флуконазол швидко всмоктується, зберігаючись у плазмі крові тривалий час, у зв'язку з цим приймати його можна лише 1 раз в день по 50-100 мг, від 7 до 30 днів залежно від досягнутого ефекту.

Флюкостат

Ще один антикомикотический препарат, основною діючою речовиною якого є флуконазол. Швидко розчиняючись в травному тракті, він дозволяє домогтися високих терапевтичних концентрацій ліки в тканинах і біологічних рідинах.

Ітраконазол

Має широкий спектр дії і високу ефективність. Руйнує клітинну оболонку гриба. Діюча речовина швидко поширюється по внутрішнім органам, накопичуючись і зберігаючись в їх тканинах тривалий час, необхідне для одержання терапевтичного ефекту. Застосовується по одному разу в день (звичайний курс – 3 дні).

Додаткові профілактичні заходи

Підвищити ефективність лікувальних препаратів можна за допомогою народних рецептів. Відвари і настої з календули, ромашки, гвоздики і барбарису, які використовуються у вигляді ванночок для чоловіків, володіють відмінними протизапальними і протигрибковими властивостями. Навіть якщо ви скептично ставитеся до «бабусиних рецептів», подібна профілактика у всякому випадку не буде зайвою.

Щоб медикаментозне лікування проходило більш ефективно, потрібно правильно організувати режим і раціон на час лікування. Ці заходи покликані підвищити імунітет та опірність організму грибка. Рекомендується хоча б на час виключити гострі (крім часнику) і пряні, копчені продукти, солодощі та алкоголь. Не завадить додатково пропити комплекс вітамінів.

Дуже важливо дотримувати правила гігієни: не торкатися статевих органів брудними руками, дотримувати гігієнічні процедури після візиту до вбиральні, регулярно міняти нижню білизну (краще віддати перевагу натуральним матеріалам).

Але все ж найкраща профілактика кандидозу – відгородити себе від випадкових незахищених статевих контактів.

Переглядів: 101