Розділ: Лікування молочниці у жінок

Лікування в хронічній стадії

Виникненню молочниці сприяють багато провокуючих факторів. Це і перенесення таких хвороб як мікоплазмоз, хламідіоз, трихомоніаз, уреаплазмоз. Також підвищують ризик появи молочниці гіпотиреоз, цукровий діабет, захворювання ендокринної системи та ожиріння. З легкістю може спровокувати появу даного захворювання і прийом деяких ліків, антибіотиків, кортикостероїдів або цитостатиків.

Є безліч методик і думок про те, як лікувати це захворювання, але краще все–таки дотримуватися і лікуватися за певною схемою. Існує декілька широко поширених і відомих схем лікування молочниці. Давайте розглянемо їх з вами.

При гострому захворюванні

При гострому неускладненому захворюванні використовують один з нижче перерахованих місцевих засобів.

  • Ливарол – застосовується по 1 свічці, вводиться в піхву дозуванням 400 міліграмів 5 днів.
  • Тержинан – застосовується приблизно тиждень по 1 таблетці.
  • Нео-Пенотран – застосовується по 1 свічці, вводиться в піхву. Лікування триває рівно тиждень або ж протягом 14 днів один раз в день.
  • Клотримазол – застосовується строго по таблетці, вводиться в піхву 6 днів.
  • Еконазол — по 1 свічці протягом 15 днів.

Пам'ятайте, що лікування місцевими лікарськими препаратами проводити найкраще ввечері, а саме перед сном, після підмивання геніталій і спринцювання антисептиком або содовим розчином. З антисептиків можна порадити Мірамістин або Хлоргексидин.

При безрезультативності застосування місцевих засобів до лікувальної терапії поступово вводять у схему системні препарати.

  1. Ірунин – по 200 мг 2 рази протягом 1 дня.
  2. Флуконазол або його аналоги – по 150 мг одноразово.
  3. Кетоконазол – не більше 400 мг на день протягом 5 днів.

Відео про самолікуванні молочниці:

При хронічній стадії захворювання

При хронічній стадії захворювання схема лікування трохи змінюється і має на увазі під собою найбільш тривале застосування місцевих засобів — від 10 днів до двох тижнів. А ось для профілактики загострень їх рекомендується використовувати тільки після завершення курсу лікування. Прийом системних препаратів теж збільшується рівно в 2 рази.

Призначення певної схеми лікування і остаточне рішення приймає, звичайно ж, тільки лікар після ретельного огляду та обстеження пацієнта. При цьому головне — якісно і повністю вбити грибок. При лікуванні кандидозу пам'ятайте про те, що позбавити ваш організм повністю від даного виду грибка практично неможливо, тому що він є представником мікрофлори людини. Це означає, що призначенням будь-яких схем лікування можна тільки обмежити процес розмноження збудника молочниці.

Будьте здорові і бережіть себе!

Переглядів: 77