Розділ: Лікування молочниці у чоловіків

Як лікувати молочницю у чоловіків в домашніх умовах

Процес корекції стану при грибковому захворюванні у чоловіків припускає лікувальну дію в домашніх умовах, лише у рідкісних випадках може знадобитися госпіталізація і лікування в стаціонарі. У середньому молочниця у представників сильної статі виліковується повністю протягом 7-14 днів, якщо чиниться вплив на патологію було правильним і регулярним. У разі, коли кандидоз має хронічну форму, тривалість корекції стану здатна досягати і пари місяців, залежно від загальної динаміки. Способи і домашні процедури для чоловіків практично не відрізняються від тих, які зазвичай застосовуються жінками. Вони включають в себе як медикаментозне лікування, так і «підручні» засоби. Також необхідно провести деяку корекцію життя, дотримуючись певну дієту та враховуючи ряд додаткових нескладних правил. Такого роду комбінований підхід при молочниці дозволить швидше знизити активність патогенних грибків, позбавитися від симптомів захворювання і запобігти можливі ускладнення стану.

Домашні способи корекції стану при кандидозі у чоловіків

Під «народними» засобами, застосованими в домашніх умовах як допоміжна терапія при чоловічої молочниці, розуміється здійснення певної лікувальної гігієни (підмивання, зрошення), використання спеціальних компресів для уражених ділянок на тілі. А також вживання всередину спеціальних відварів і настоїв.

Серед трав, які успішно допомагають лікувати чоловікові грибкову патологію, найбільш ефективними визнані:

 • календула;
 • шавлія;
 • ромашка.

Трав'яні відвари і настої неважко приготувати самостійно в домашніх умовах. При цьому для успішного лікування кандидозу допустимо застосовувати і трав'яні суміші, збори, в яких домінує ромашка або календула. З допомогою подібних розчинів здійснюється підмивання або зрошення після завершення всіх звичних гігієнічних процедур. Важливо: діяти лише чистими руками, а самі відвари повинні бути теплими (близькими до температури тіла).

Додатковий вплив на молочницю можна зробити, беручи трав'яні чаї всередину, замінивши на них звичні чорний чай або каву.

Коли проводиться подібне лікування, спрямоване на усунення кандидозу, необхідно стежити за загальним самопочуттям і реакцією організму на трави. Якщо відзначається розлад шлунка, виникають алергічні симптоми, то не варто продовжувати лікувати грибкову патологію в домашніх умовах за допомогою таких лікарських відварів. За необхідності можна вдатися до інших «підручним» засобів, які успішно борються з проявами молочниці.

Найбільш ефективні домашні «препарати» проти молочниці у чоловіків

 1. Сода і йод. З допомогою такого розчину виходить успішно лікувати грибкове захворювання і у жінок, і у чоловіків. На літр гарячої води необхідно додати ложку звичайної соди і 2-4 краплі йоду. Добре розмішати наявну суміш. І з допомогою неї робити після підмивання або компреси.
 2. Бура і гліцерин. Дане змішане засіб немає необхідності створювати в домашніх умовах, так як воно доступне в аптеках. Розчин необхідно розвести невеликою кількістю води, спираючись на наявну інструкцію до препарату.
 3. Медовий настій. Таке лікування може здійснюватися лише в тому випадку, якщо не присутній алергія на солодкий продукт. На 2-3 склянки теплої води потрібно додати ложку натурального квіткового меду. Розмішати суміш, її застосовують у вигляді примочок і зрошення.
 4. Часниковий відвар. Подібний засіб може викликати легку біль і печіння, тому вибирається

  воно нечасто, хоча ефективність часнику в боротьбі з грибковою патологією в домашніх умовах досить висока. Щоб побороти молочницю, необхідно 1-2 часникового зубчики подрібнити, залити водою і настояти деякий час. Потім отримана рідина приймається всередину, а решта кашка використовується для примочок і компресів.

 5. Дігтярне мило. Чоловікові при терапії проти грибкового захворювання не рекомендується застосовувати звичайне господарське мило, краще віддати перевагу милу дегтярному. За допомогою нього можна здійснювати звичні гігієнічні процедури двічі на добу або лікувати хворобу, використовуючи компреси з подрібненим милом.

Щоб лікування патологічного стану було результативним, рекомендується застосовувати домашні способи корекції стану 2-3 рази на добу.

Медикаментозне лікування та додаткові поради

Звертатися до фармакологічних протигрибкових препаратів слід лише після консультації з фахівцем. Тільки лікар здатний підібрати дійсно «працює» засіб, спрямоване на усунення чоловічої молочниці. Намагатися лікувати захворювання самостійно, застосовуючи сильнодіючі ліки, не рекомендується. Таким підходом можна спровокувати виникнення ускладнень, не полегшуючи загального стану.

Підбір медикаментозних препаратів, якими можна лікувати в домашніх умовах грибкову патологію, здійснюється з основою на:

 • загальному стані пацієнта (маються додаткові хвороби, запальні процеси і так далі);
 • результати зданих аналізів, які допомагають виявити, який з підвидів патогенних грибків в організмі занадто активний;
 • вираженості симптоматики та тривалості перебігу грибкової патології.

Лікувати чоловічий кандидоз можна:

 1. з допомогою місцевого впливу (креми, мазі, спреї, гелі, лікарські розчини для компресів, свічки ректального типу);
 2. перорально (таблетки, порошки для прийому всередину);
 3. комплексно (поєднуючи перший і другий варіанти терапії).

Якщо форма захворювання не є хронічною, патологія не заявляє про себе занадто сильно, її лікування безпосередньо в домашніх умовах може протікати лише з застосуванням препаратів для місцевого (зовнішнього) впливу. При затяжний грибкової хвороби необхідний виключно комплексний підхід. При наявності постійного сексуального партнера важливо, щоб терапія була проведена і для нього.

До найбільш затребуваним медикаментозним препаратів різного типу дії слід віднести: Кандид, Пімафуцин, Флюкостат, Клотримазол.

Поряд з протигрибковими ліками чоловікові може бути призначений курс зміцнювальної терапії (прийом вітамінів, мінеральних комплексів) або спеціальні засоби, позитивно позначаються на імунітеті.

Щоб протікало лікування цього грибкового захворювання успішно і швидко, рекомендується дотримуватися наступних додаткових порад:

 1. частіше мити руки, не ігнорувати всі необхідні гігієнічні процедури, після насухо витираючись;
 2. відмовитися від застосування дезодорантів для інтимної зони;
 3. вибирати нижню білизну не з щільних, синтетичних тканин; краще віддавати перевагу матеріалам, які добре пропускають повітря; білизна потрібно міняти щодня;
 4. обмежити сексуальні контакти на час терапії;
 5. утриматися від прийому антибіотиків, алкоголю, не курити;
 6. виключити з щоденного раціону солодощі, борошняні вироби, надто жирну і солону їжу;
 7. додати в звичне меню більше кисломолочних продуктів, пісного м'яса, риби, натуральних овочів і кислих ягід, фруктів;
 8. займатися загальним зміцненням організму (загартовування, спортивні навантаження);
 9. вчасно лікувати простудні та інші захворювання.

Хоч кандидоз, підриває чоловіче здоров'я, і є вкрай неприємною і майже делікатною проблемою, вилікуватися від нього цілком можливо. Звертаючись своєчасно за лікарською допомогою, слідуючи всім радам і рекомендаціям медичного фахівця, не перериваючи розпочатий курс терапії, можна в рекордні терміни забути про прояви грибкової недуги.

Переглядів: 88