Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Марганцівка і молочниця — правда і вигадка

розчин марганцівкиНа просторах інтернету досить часто можна зустріти рекомендації щодо того, як лікувати молочницю марганцівкою. І в народі цей метод користується широкою популярністю. Що ж думають з цього приводу лікарі? Чи може допомогти марганцівка при молочниці?

У медицині марганцівку (калію перманганат) застосовують як антисептичний засіб, розводячи водою до потрібної концентрації. Такими розчинами промивають рани, порожну рота і горла, використовують в урології, а також застосовують у ряді випадків при спринцюванні в гінекології.

Як діє перманганат калію: при взаємодії з органічними речовинами він окислюється, виділяючи атомарний кисень, чим і зумовлена його антимікробна дія. В залежності від того, якої концентрації розчин, він володіє або в'яжучими, або припікаючими властивостями.

Лікарі не рекомендують робити спринцювання марганцівкою в домашніх умовах з ряду причин:

  • Розчин марганцю кислого (марганцівки) сильно висушує слизову, що призводить до ще більшого порушення мікрофлори піхви, яка і так суттєво порушена під час молочниці.
  • Так як марганцівка випускається у вигляді кристалів, які потрібно розчиняти у воді до потрібної концентрації (рекомендований відсоток концентрації 0,1%), а сама речовина є дуже активною (крупинки нерозчиненої марганцівки викликають сильний опік слизової), приготувати такий розчин в домашніх умовах проблематично.
  • Безконтрольні спринцювання можуть призвести не до поліпшення, а до погіршення перебігу захворювання або запалення піхви (вагініту), який потім доведеться лікувати.
  • Важливо також пам'ятати, що будбспринцювання не допоможуть повністю вилікувати молочницю, їх можна використовувати тільки в комплексі з лікуванням, призначеним лікарем.

марганцівка у вигляді кристалів

Оскільки розчин марганцю кислого є антисептиком, він знешкоджує токсини і ферменти грибка, і його використання дійсно на якийсь час зможе позбавити жінку від неприємних проявів молочниці (свербіж, печіння та біль). Лікарі рекомендують скористатися цим методом тільки в тому випадку, якщо медикаментозне лікування і консультація фахівця, вам з якихось причин зараз недоступні.

Як же готують розчин марганцівки для спринцювання?

Для отримання 0,1% розчину калію перманганату береться 200мл теплої води і розчиняється в ній 0, 2мг марганцю кислого. Повинен вийти розчин слабо-рожевого забарвлення (щоб уникнути наявності нерозчинених кристалів, спочатку роблять концентрований розчин, а потім його вже додають воду до потрібної концентрації). Цим розчином роблять спринцювання 2-3 рази на день, протягом 7-10 днів. Важливо готувати кожен раз розчин заново, так як вже через півгодини він втрачає свої антисептичні властивості.

Чи можна використовувати спринцювання розчином перманганату калію при вагітності?

На будь-яких термінах вагітності, будь-які спринцювання заборонені, оскільки вони можуть сприяти виникненню вагініту, ендометриту та аднекситу. Лікування молочниці, в цей період, може бути призначене тільки лікарем.

До лікування розчином марганцівки молочниці статевого члена у чоловіків, лікарі висловлюються більш прихильно. При правильному застосуванні цей метод дійсно ефективний і не має ніяких суттєвих протипоказань.

Розчин в цьому випадку готується також 0,1% концентрації, також перед кожним застосуванням свіжий. Омивання слід робити 2 рази на день, протягом 5-7 днів.

опік від марганцівки

Також чоловікам підходить наступний метод: взяти дитячий крем з високим відсотком жирності, розчинити в ньому марганцівку до отримання блідо-рожевого кольору (строго стежити, щоб не залишилося нерозчинених кристалів, інакше буде сильний опік). Отриману мазь накладати на уражені ділянки на 15-20 хвилин, протягом 4-5 днів.

Важливо! Пріоритетним лікуванням молочниці як для жінки, так і для чоловіка є те, яке вам призначить ваш лікар після індивідуальної огляду і проведених аналізів.

Прочитавши цю статтю деякі, напевно, зададуться питанням – так чому ж раніше наші бабусі так активно використовували спринцювання марганцівкою в боротьбі з молочницею і отримували позитивний ефект? Відповідь проста – раніше не було ефективних протигрибкових препаратів і використовували те, що є, не замислюючись про можливі ризики.

На сьогоднішній день, застосування марганцівки в якості лікування молочниці є застарілим методом.

Вибір лікування завжди залишається за вами, але безконтрольне самолікування може призвести до небажаних наслідків.

Переглядів: 290