Розділ: Препарати для лікування молочниці

Метрогіл при молочниці у жінок

Молочниця є запальним захворюванням, яке на сьогоднішній день зустрічається практично у кожної другої жінки, що звертається за консультацією в медичні установи. Грибкові захворювання, викликані розмноженням дріжджовий інфекції, що вражають чоловіків і жінок у будь-якому віці. Дуже часто захворювання носить прихований характер або проявляє себе незначними симптомами. Саме тому, що хворі не завжди відразу звертаються за кваліфікованою допомогою і або не помічають симптомів хвороби, або починають лікуватися самостійно. Самолікування призводить лише до періодичного загострення молочниці і переходом її в хронічну форму. Лікування кандидозу у цій стадії ускладнюється і вимагає комплексного підходу, особливо якщо одночасно з грибковим захворюванням присутні інші інфекції або хронічні хвороби.

Причини, за якими виникає молочниця

 • відсутність імунітету, внаслідок тривалих простудних і вірусних захворювань;
 • стрес на тлі хронічних хвороб внутрішніх органів;
 • частий прийом антибіотиків і препаратів, що пригнічують корисну мікрофлору;
 • діабет, порушення роботи щитовидної залози та ендокринної системи, гормональна перебудова організму;
 • надмірне вживання цукру, кондитерських і дріжджових виробів;
 • алкогольна залежність, куріння, неправильне харчування, порушений обмін речовин;
 • часта зміна статевих партнерів;
 • тривалий прийом гормональних контрацептивів.

Кожна причина може викликати розмноження грибка і виникнення молочниці, лікувати яку необхідно з перших виявлених симптомів. У жінок терапія кандидозу ускладнюється в період вагітності, а також при годуванні дитини грудьми. Застосування протигрибкових препаратів в цей період може бути обмежено, у зв'язку з тим, що вони здатні вплинути на формування плода або викликати різні форми алергічних реакцій у дитини в період годування. Бажано вилікувати молочницю ще до зачаття, щоб наслідки не призвели до серйозних ускладнень під час вагітності та пологів.
Хронічна форма кандидозу може супроводжуватися значними змінами в організмі, які можуть призвести до серйозних наслідків, серед яких

 • передчасні пологи та викидні, що супроводжуються тривалою кровотечею;
 • ускладнення після проведених операцій;
 • зміни безпосередньо в статевих органах, що супроводжується патологією;
 • запальні процеси придатків, яєчників, ерозія шийки матки.

Знаючи про можливі наслідки, жінкам рекомендується проходити профілактичні огляди у фахівця, мінімум два рази на рік, для попередження розвитку грибкових захворювань та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Профілактика молочниць сприяє відновленню організму після перенесених гострих вірусних захворювань і попереджає її появу.

Лікувати хворобу значно важче, ніж дотримуватися необхідних заходів профілактики.

Серед рекомендованих фахівцями засобів в лікуванні інфекції, не останнє місце займає такий препарат, як Метрогіл.
Слід пам'ятати про те, що немає необхідності використовувати той чи інший препарат самостійно і займатися самолікуванням. Рекомендації і курс терапії призначає фахівець, який бачить загальну картину захворювання.

Властивості Метрогила і лікування за допомогою гелю

 1. Гель метрогіл є засобом, який використовується в загальній терапії лікування бактеріальних і грибкових інфекцій.

 2. Метронізадол, який входить до складу гелю Метрогіл, здатний впливати на розмноження грибка, придушувати його дію, знімати запальні процеси і попереджати рецидиви молочниці. Метронідазол є складовим коштів, що призначаються для лікування інфекційних захворювань статевої сфери, до яких належать і грибкові ураження. Проте лікувати молочницю тільки з використанням метранидазола недостатньо.
 3. Метрогіл гелем добре лікуються інфекційні захворювання, які можуть супроводжувати дріжджовий інфекції, але не завжди лікують молочницю. Якщо немає явних ознак статевої інфекції, крім молочниці, то користуватися гелем в період лікування захворювання можна, лише в профілактичних цілях.
 4. Переваги лікування гелем полягають у тому, що концентрація активної речовини в організмі знижується, на відміну від прийому препаратів загальної дії. Метрогіл чинить місцеву дію, менше всмоктується в кров і значно знижує ризик алергічних реакцій.

 5. Застосовується Метрогіл при лікуванні бактеріальних вагинозов і трихомоніазу. Саме в цих випадках гель має найбільшу ефективність. Лікування молочниці тільки гелем може не привести до бажаних результатів, а лише зняти поверхневе запалення. Однак якщо інфекція супроводжується й іншими хворобами статевої сфери жінки, то Метрогіл сприяє усуненню симптомів і прискорює одужання.
 6. При використанні Метрогила немає явних протипоказань, окрім періоду вагітності, коли використовувати гель не рекомендується. Не призначають його і дітям до 5 років. Однак побічні ефекти можуть виникати у особливо чутливих людей до складових препарату, що мають хронічні захворювання печінки, сечостатевої системи. Тривале користування гелем може викликати небажані реакції, такі як головний біль, нудота, алергія, зміна смаку, сухість у роті. Тому використовувати засоби, що містять Метронідазол слід з великою обережністю.
 7. Метрогіл використовується для введення в піхву за допомогою спеціального аплікатора, а також для зняття поверхневих симптомів запалення, що супроводжують молочницю.
 8. Лікування може бути призначено обом партнерам, якщо в одного з них вже підтвердився діагноз. Чоловікам Метрогіл призначається для місцевого застосування, для зняття симптомів або з метою профілактики захворювання.
 9. Препарат використовується для місцевого застосування, у вечірній час, один раз на добу, у разі хронічних форм захворювання – два рази в день. Аплікатор, що додається до засобу, який допомагає зручно вводити гель безпосередньо в піхву в необхідній кількості. Процедуру можна проводити лежачи або будь-яким іншим зручним для жінок способом.
 10. Після введення гелю не можна підмиватися і приймати душ, протягом шести годин. Аплікатор необхідно ретельно промити і продезінфікувати після кожного використання. Тривалість лікування призначає фахівець, але зазвичай вона не перевищує десяти днів.

Комплексне лікування молочниці з використанням гелю Метрогіл прискорює процес одужання. Необхідно пам'ятати, що під час лікування слід відмовитися від статевих контактів і дотримуватися гігієнічні правила. Якщо після курсу терапії, симптоми не зникли повністю, слід провести додаткове обстеження для призначення додаткових лікарських препаратів при молочниці.

Переглядів: 147