Розділ: Препарати для лікування молочниці

Метронідазол від молочниці: інструкція по застосуванню

З таким захворюванням, як молочниця, сьогодні стикається практично кожна друга жінка і майже половина чоловіків. Хвороба провокується розмноженням грибка кандида, який в здоровому організмі себе ніяк не проявляє. Якщо ж виникають причини, при яких хвороботворні грибки і бактерії починають розмножуватися, то в результаті може з'явитися хвороба, під назвою кандидоз або молочниця. Основною причиною захворювання вважається пригнічений імунітет, коли організм не здатний протистояти вірусам, бактеріям та грибкам самостійно і будь-яка інфекція починає активно розвиватися.

На ослаблення захисту організму та імунної системи впливають зовнішні фактори, такі як тривалий прийом антибіотиків, часта застуда, хронічні інфекційні захворювання або хвороби внутрішніх органів, що вимагають прийому сильнодіючих препаратів. Серед причин може бути і тривалий стрес, безсоння, депресивні стани, психосоматичні причини.

Кожна з них змушує організм працювати з підвищеним навантаженням і в результаті може привести до різних видів захворювання, зокрема молочниці.

Сьогодні існують численні способи лікування хвороби. Сучасні засоби здатні швидко лікувати чоловіків і жінок від молочниці, при дотриманні призначень і своєчасному зверненні до фахівця.

Одним з відомих препаратів є Метронідазол при молочниці. Його призначають і жінкам, і чоловікам у період гострого перебігу хвороби, тільки при комплексному лікуванні захворювання проти інфекції.

Метронідазол не рятує від молочниці, якщо інші засоби не застосовуються.

Для жінок рекомендується використовувати свічки з одночасним прийомом протигрибкових препаратів проти молочниці. Свічки, як і таблетки Метронідазол не застосовують при вагітності та годуванні груддю. Лікувати можна гострі і хронічні форми кандидозу, але найкраще Метронідазол виявляє себе при терапії супутніх захворювань, викликаних інфекцією статевих шляхів у жінок.

В яких випадках застосовується Метронідазол

 • вагініт, викликаний трихомоніазом або уретрит;
 • гастрит у стадії загострення;
 • алкоголізм;
 • дизентерія,
 • лямблії;
 • менінгіт;
 • у комплексній терапії при лікуванні виразки шлунка або дванадцятипалої;
 • у комплексному лікуванні молочниці;
 • вугровий висип, викликана захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Слід розуміти, що при прийомі лише Метронідазолу проти грибкової інфекції у жінок і чоловіків, позитивного результату не буде. Можна лікувати захворювання в гострій формі з одночасним прийомом інших препаратів.

Як використовувати Метронідазол

 1. Інструкція по застосуванню препарату дає повні рекомендації по використанню, дозування, побічні ефекти і протипоказання.
 2. При вагініті приймати таблетки Метронідазол необхідно протягом тижня. Доза становить 500 мг, мінімально два рази в день.

 3. Приймати таблетки при трихомоніазі слід за наступною схемою. Гостра форма 2 г препарату на один прийом. Іноді призначається по 250 мг два рази в день. Мінімальний курс лікування проти інфекційного захворювання становить 10 днів.
 4. При наявності лямблій призначають від 500 до 1200 мг препарату на денний прийом. Курс розрахований в середньому до п'яти днів. Дітям можна використовувати препарат три рази на день при наявності показань, і під наглядом лікаря. Дозування становить від 250 до 500 мг на день, залежно від віку дитини.
 5. При хронічному алкоголізмі Метронідазол використовується в комплексному лікуванні в дозуванні 500 мг на один прийом. Тривалість лікування становить близько півроку. Приймати засіб можна тільки під наглядом фахівця.

В інструкції по застосуванню препарату описані основні захворювання, при яких використовується Метронідазол.

При кандидозі у жінок, Метронідазол використовується найчастіше у вигляді гелю або свічок, використання таблеток може бути необхідним у разі супутніх захворювань інфекційного характеру.

Проти молочниці рекомендується використовувати протигрибкові засоби, спрямовані на лікування безпосередньо захворювання кандиозом. Свічки Метронідазол можуть лікувати молочницю тільки у поєднанні з іншими засобами, рекомендованими для жінок. Лікувати молочницю у жінок, використовуючи свічки, при гіперчутливості до Метронідазолу не рекомендується.

Свічки від грибкових захворювань використовуються проти гострої форми молочниці і при яскраво виражених симптомах. Необхідно відзначити, що свічки проти інфекційних захворювань не завжди надають дію на грибкові ураження кандіда.

Протипоказань при застосуванні препарату, особливо у жінок, достатньо. Особливо важливо враховувати, що використовувати Метронідазол проти молочниці у вагітних протипоказано. Свічки зазвичай замінюються кремом для місцевого застосування. Також не рекомендується лікувати за допомогою цього засобу захворювання у дітей, тільки при особливих показаннях.

Метронідазол лікує різні форми інфекцій статевих шляхів, але практично не ефективний відносно грибка кандида, хоча його і можна використовувати для лікування, в комплексній терапії.

Переглядів: 220