Розділ: Лікування молочниці у жінок

Молочниця при овуляції і після неї

молочниця під час овуляціїЖіночий організм дуже часто піддається захворюванням, які порушують звичне життя. До таких хвороб відноситься молочниця. Грибок кандида, поширює це захворювання в організмі, починаючи активно розмножуватися при певних причинах. Деякі жінки помічають, що молочниця після овуляції, несподівано активізується. Причин для виникнення захворювання може бути досить багато.

В першу чергу варто звернути увагу на загальний стан організму. Іноді ослаблення імунітету після простудних і інфекційних захворювань стимулює ріст грибка, в результаті чого виникає молочниця. Але існує і ряд інших причин, чому виникає молочниця, особливо при овуляції.

Причини виникнення молочниці у період після овуляції

 1. В першу чергу, ознака хвороби — відсутність захисних функцій організму. Це може бути пов'язано з прийомом антибіотиків у період лікування вірусних інфекцій, грипу або простудних захворювань. Антибіотики знищують корисні бактерії, і на їх місці починає активізуватися грибок.
 2. Також у зв'язку з ослабленням здоров'я та наявністю хронічних захворювань різних органів, може з'явитися молочниця. Характерні ознаки вкажуть на те, що необхідно почати лікування молочниці і профілактику супутніх захворювань.
 3. Часто активність грибка можна спостерігати при прийомі протизаплідних засобів, які можуть порушувати гормональний фон організму.
 4. Після овуляції також починається зміна складу гормонів, особливо, якщо відбулося запліднення. Організм починає перебудовуватися, і грибок активізується.
 5. Під час вагітності дуже часто жінки скаржаться на симптоми молочниці. В цьому випадку може діяти сукупність причин, а зокрема, велику роль відіграють зміни, що відбуваються в організмі в період вагітності, коли навантаження збільшується з самого моменту зачаття.
 6. Молочниця може виникати і у разі наявності супутніх інфекційних захворювань сечостатевої системи.
 7. Якщо організм схильний до алергічних реакцій, то це також ознака ослабленого здоров'я і можливості стимулювання активності грибка після овуляції, як реакції на зміну гормонального фону.
 8. Хронічні захворювання ендокринної системи, діабет, підвищення цукру в крові може позначитися на загальному стані організму. Захисні функції знижені, і активність грибка різко зростає.

Овуляція є видом перебудови організму, коли завершується один цикл і починається інший.

молочниця на початоку вагітності

Тому в цей період найбільш часто можна помітити прояви молочниці або інших інфекційних хвороб. У всіх випадках активну роль грають гормони. Не можна забувати і про початок вагітності. В період зачаття також починають відбуватися зміни, які можуть стати причиною молочниці.

Особливості будови організму жінки призводять до того, що в деякі життєві періоди вона найбільш схильна до цього захворювання. На відміну від чоловіка, у якого кандидоз може протікати практично безсимптомно, у жінки ознака хвороби, це яскраво виражені симптоми.

Характерні ознаки початку захворювання

 • поява більш сильних виділень, які не припиняються тривалий час, набувають тягучу консистенцію, змінюють колір і супроводжуються неприємним запахом;
 • свербіж, що виникає відразу після менструального циклу або статевого контакту;
 • больові відчуття в нижній частині живота, що супроводжуються спазмами і хворобливим сечовипусканням, іноді з невеликим підйомом температури;
 • білий наліт на слизовій статевих органів, який може перетворюватися в скоринку, з подальшим утворенням виразок;
 • іноді може виникати нудота, рідкий стілець, подразнення навколо відхідника, що супроводжується свербінням.

молочниця після овуляції

Якщо молочниця виникає не в перший раз, то можна говорити про те, що захворювання має хронічний характер. Причини постійного загострення в тому, що багато жінок займаються самолікуванням, не проводять обстеження і не встановлюють точний діагноз. Тому молочниця заліковується тільки до певного моменту. Як тільки стан здоров'я з якихось причин погіршується, молочниця починає активізуватися. Якщо продовжувати прийом таблеток без індивідуального підбору засобів лікування кандидозу, то можна придбати дуже неприємні наслідки, серед яких навіть безпліддя.

Коли після овуляції з'являються характерні симптоми, в першу чергу потрібно пройти обстеження. Тільки після здачі аналізів можна говорити про те, чи є причинами порушення молочниця, чи потрібно проводити обстеження на приховані інфекції. Симптоми молочниці дуже схожі на ряд інших захворювань, таких як герпес, хламідіоз, трихомоніаз, гонорея. Також вони можуть виникати внаслідок порушення стану гормонів. У будь-якому випадку, діагноз може поставити тільки лікар після отримання даних досліджень. Курс лікування призначається обом партнерам, щоб надалі не чекати рецидивів хвороби.

Якщо говорити про те, чому саме овуляція є причиною молочниці, то слід згадати, що в період дозрівання яйцеклітини і подальшого запліднення або відсутності його, організм активно виробляє прогестерон і гормональний фон змінюється природним чином.

Саме прогестерон може відповідати за те, що активність грибка підвищується і в результаті виникає молочниця.

прогестерон

 1. Прогестерон впливає на лімфоцити, які в свою чергу захищають слизову піхви і статеві органи від впливу грибка. Саме в період овуляції активність грибка є найвищою, і ослаблений імунітет пригнічується ще більше. Протидіяти розмноженню грибка організм не в змозі, і тоді починають з'являтися симптоми молочниці.
 2. Під впливом того ж прогестерону, грибок починає осідати на стінках піхви і активно впливати на слизову, проникаючи в неї повністю. Цьому процесу сприяє велика кількість цукру в крові. Для розвитку грибка таке середовище є дуже сприятливим. У результаті поєднання цих факторів починається молочниця.
 3. Ще одним моментом є те, що прогестерон впливає на глікоген, який в свою чергу відповідає за мікрофлору піхви. Зростання глікогену дозволяє рости дріжджовий інфекції і в результаті грибок стає небезпечним для організму. Молочниця може з'явитися внаслідок саме такої активності глікогену.

Молочниця може з'явитися в період початку вагітності. Під час зачаття відбувається перебудова організму, але не слід забувати, що можна заразитися молочницею від партнера. Під час вагітності багато функцій організму починають слабшати, тому особливу увагу слід приділяти профілактиці молочниці у період вагітності.

Для зачаття здорової дитини батьки повинні бути самі здорові.

Якщо в період після овуляції жінка відчуває дискомфорт в області статевих органів, не потрібно покладатися на те, що симптоми зникнуть самі по собі. Фахівець допоможе визначити наявність захворювання, і вчасно призначити курс лікування.

Переглядів: 544