Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Молочниця на 38-39 тижні вагітності

Молочниця – патологічний стан, який дуже часто проявляє себе в період вагітності. Воно зустрічається у жінок, чекаючих дитину в перший раз, та у представниць прекрасної статі, у яких плануються вже не другі або треті пологи. При цьому виникнення і розвиток грибкового захворювання найчастіше не залежить від загального терміну вагітності. Кандидоз однаковою мірою зачіпає жіночий організм як в першому триместрі, так і на 38 або 39 тижні. Проте лікувати цю інфекцію на будь-якому місяці буває проблематично, оскільки багато препаратів противопоказанны для дівчат в «цікавому положенні». Вони можуть полегшити стан майбутньої матері, але при цьому завдати шкоди розвивається в утробі малюкові. Але, залишаючись без уваги, коли не проводиться хоча б мінімальна корекція загального стану, молочниця може потягнути за собою негативні наслідки, які відіб'ються і на матір, і на дитині. Що потрібно знати про кандидозі, що почався на 38 тижні або пізніше у жінки, яка очікує народження малюка? І які заходи рекомендується зробити?

Причини, симптоми, ризики

Будучи досить поширеним гінекологічним захворюванням, молочниця володіє яскраво вираженими симптомами, які в рідкісних випадках можна сплутати з проявами інших патологій. Помітити початок захворювання під час вагітності, особливо на пізніх термінах (38, 39 тижні), неважко. Зазвичай в такий момент симптоматика дуже виражена і стрімко наростає.

Прояви кандидозу при вагітності не мають істотних відмінностей від симптомів, що супроводжують жінок в інший період життя.

Чим характеризується ця грибкова патологія?

 1. Помітний, не проходить сверблячка в області статевих органів, піхви.
 2. Відчуття печіння, сухості слизових оболонок.
 3. Поступово наростаючі в обсягах білі творожистие виділення з організму, сопровожденные кислуватим запахом. Колір виділень може змінюватися під впливом додаткових інфекцій. А також з 39 тижні до них можуть додатися характерні для цього терміну виділення з піхви, обумовлені близьким народженням дитини.

 4. Хворобливі відчуття, зокрема при сечовипусканні.
 5. Різке почервоніння слизових оболонок, на яких і під час вагітності може відзначатися білястий тонкий наліт, який є продуктом життєдіяльності хвороботворних дріжджоподібних грибків.
 6. Можливі набряки, запалення в області промежини.
 7. Також досить характерним симптомом, що появляються і на 38 тижні, і раніше вважається утворення тріщин, мікроскопічних виразок на поверхні слизових оболонок.

Подібна симптоматика, фігуруючи найчастіше в комплексному варіанті, викликає тривогу і нервове напруження у майбутньої матусі. Щоб убезпечити себе і малюка від можливих негативних впливів патогенної флори в організмі, важливо не вдаватися до самостійної терапії, а звернутися за консультацією до особистого гінеколога. Саме лікар здатний підібрати найбільш підходящий, щадне лікування, спрямоване, в першу чергу, на усунення виснажливих проявів патології.

Жінки в «цікавому положенні» нерідко задаються питаннями, чому виникає молочниця при вагітності, якщо раніше такий недуг ніколи не турбував. Нехай медиками і виділяється велика кількість факторів, які провокують початок захворювання, для виникнення патології при вагітності, зокрема на 38 або 39 тижнями, достатньо навіть мінімального негативного впливу на жіночий організм. Із-за чого ж заявляє про себе молочниця?

Деякі можливі причини для розвитку кандидозу у момент вагітності на пізніх термінах

 • Значно знижений імунітет жінки.
 • Загальна гормональна перебудова.
 • Починаючи з 38 тижня, в жіночому організмі «стартує» посилена підготовка до пологової діяльності, що може ще більше погіршити загальний стан, дозволяючи грибкам активно розмножуватися.
 • Неправильне харчування і в цілому зміна смакових пристрастей.
 • Регулярна гігієна з застосуванням «агресивних» коштів.
 • Фонові легкі захворювання хронічного характеру або потрапляння в організм різного роду інфекцій.
 • Сон в нижній білизні, зокрема в стрінгах.
 • Наявність кандидозу у інших членів сім'ї, від яких майбутня матуся здатна заразитися.
 • Регулярне носіння вузького синтетичного білизни.
 • Механічний вплив, травми слизових оболонок статевих органів.
 • Надмірний стрес, негативна, нервова обстановка навколо, сильні емоційні переживання.
 • Вимушений прийом антибіотиків без можливості відновлення мікрофлори після.

Цілеспрямовано лікувати гінекологічну патологію даного типу на пізніх термінах вагітності не представляється актуальним. Багато кошти, в момент пригнічують активність патогенного грибка, можуть негативно позначитися на самопочутті майбутньої матусі і не кращим чином відбитися на дитині. Тому лікарями заходи спрямовуються на можливе усунення першопричини, через яку молочниця різко і яскраво про себе заявила. Додатково може проводитися місцеве лікування кандидозу з використанням медикаментозних препаратів.

На пізніх термінах виношування дитини грибкова інфекція не здатна спровокувати викидень, але запущена форма може призвести до передчасної пологової діяльності. Якщо не виявляється хоча б мінімальний вплив на активні патогенні грибки, то виникає ризик інфікування немовляти безпосередньо при пологах. З-за окріпнув, недосконалого імунітету дитина здатна досить важко переносити кандидоз, зачіпає різні відділи тіла, внутрішні органи.

Саме зараження при народженні, а також ймовірність важких ускладнень пологів і після них є головними причинами, за якими лікувати молочницю в рамках усунення основної симптоматики все-таки необхідно. Які корекційні заходи найчастіше застосовуються для купірування симптомів, зниження ризику різних ускладнень?

Рекомендації для корекції стану

Незважаючи на той факт, що до можливих пологів залишається дуже мало часу, зробити деякі швидкі і цілком ефективні заходи проти кандидозу все-таки можна.

Медикаментозне втручання часто протікає за планом профілактичного лікування патології. Якщо воно здійснюється не в стінах родового будинку, то може знадобитися приблизно тиждень для прямого впливу на «агресивні» грибки.

Серед варіантів медикаментозних лікувати грибкову інфекцію на пізніх термінах виношування дитини допустимо з допомогою місцевих препаратів:

 • мазей, гелів і кремів для зовнішнього застосування, які наносяться на поверхню статевих органів;
 • спеціальних мазей для вагінального впливу;
 • капсул та супозиторіїв ректального або вагінального типу.

Використання таблеток допустимо, однак не завжди дає необхідний результат.

Здійснювати будь-якого роду фармакологічну терапію можна лише після консультації з особистим гінекологом, щоб не спровокувати ускладнень і погіршення стану.

Додатково майбутнім матусям, у яких відзначається молочниця, рекомендується вдатися до наступних корекційним заходам:

 1. при проведенні регулярних гігієнічних процедур, під час яких краще відмовитися від використання заводських засобів для інтимної гігієни, можна здійснювати підмивання теплою содовим розчином;

 2. допустимо робити домашні лікувальні ванночки, у складі яких можуть перебувати сода і йод, а от від трав і сухих квіткових зборів рекомендується утриматися;
 3. потрібно відмовитися від носіння синтетичного, занадто щільного білизни;
 4. з раціону слід по можливості прибрати продукти з швидкими вуглеводами і з великою кількістю цукру, крохмалю, дріжджів; солодкі фрукти і ягоди вживати в їжу також не рекомендується, вони створюють ще більш комфортну обстановку для розвитку кандид;
 5. терміново потрібно збільшити споживання кисломолочної продукції, а також кислуватих на смак ягід;
 6. пити більше чистої води;
 7. мінімізувати будь-який стресовий вплив, більше розслаблятися, отримувати позитивних емоцій і бувати на свіжому повітрі.

Своєчасне відвідування лікарського кабінету, здача необхідних аналізів і дотримання всіх рекомендацій від фахівця дозволять полегшити стан при кандидозі, який заявив про себе на пізніх термінах виношування дитини. Вчасно проведена мінімальна терапія знизить ризик ускладнень та можливих наслідків від грибкової патології. А якщо не проходить патологічний стан, здійснювати цілеспрямовану боротьбу слід вже після пологів, склавши ефективний план лікування разом з лікарем.

Переглядів: 799