Розділ: Рекомендації по лікуванню молочниці

Молочниця при цукровому діабеті та її лікування

цукровий діабетЛікування молочниці при цукровому діабеті дещо відрізняється від традиційних способів. Наскільки небезпечно це захворювання і як його необхідно лікувати ви дізнаєтеся з нашої нової статті.

Сьогодні можна говорити про те, що практично кожна жінка у своєму житті стикається з захворюванням, яке приносить їй чимале занепокоєння і вимагає обов'язкового лікування. Ця хвороба називається молочниця або кандидоз. Виникає вона у зв'язку з зростанням грибка кандида, який поширюючись в організмі, впливає на багато органів і систем.

Локалізація його часто відбувається у роті або статевих органах. Захворювання не менш часто зустрічається у чоловіків і новонароджених дітей.

Однією з причин активного росту грибка кандида є порушення в роботі ендокринної системи, особливо схильні до хвороби люди, що страждають діабетом.

Молочниця і цукровий діабет дуже часто нерозривно слідують один за одним.

Ознаки виникнення початкової стадії діабету і молочниці

 • спрага, іноді виникає несподівано;
 • часте сечовипускання;
 • почуття голоду, яке виникає в будь-який час доби;
 • швидка втрата ваги;
 • свербіж, подразнення шкіри;
 • швидка втрата зору.

білий наліт у роті

Слід зазначити, що при появі подібних симптомів найчастіше можна помітити початкові форми виникнення молочниці:

 • білий наліт у роті, можливий розвиток стоматиту;
 • білі та виділення із статевих органів, сухість, іноді печіння в піхві.

У жінок, найчастіше розвивається захворювання під назвою вагінальний кандидоз. Для чоловіків характерним буде розвиток урогенітальної патології або баланопоститу. Для всіх, без винятку можливий кандидоз порожнини рота, який іноді переходить на гортань, бронхи і легені.

Цукровий діабет і причини виникнення

 • вживання великої кількості цукру і солодких газованих напоїв;
 • захворювання травної системи;
 • не вироблення інсуліну підшлунковою залозою;
 • стресові стани.

Цукровий діабет є одним з найбільш серйозних захворювань. При цьому страждає ендокринна система, порушується вуглеводний обмін, організм перестає виробляти інсулін, рівень глюкози підвищується. Людина, яка захворіла діабетом, повинна постійно перебувати під наглядом фахівців. На ранніх стадіях захворювання ще можна обійтися без застосування інсуліну, але якщо хвороба прогресує, то людина стає інсулінозалежною. Коли діабет набуває стійку, хронічну форму, дуже часто його супроводжують супутні захворювання, зокрема молочниця.

У початковому періоді, перш ніж приступити до лікування молочниці, потрібно постаратися позбутися від основного захворювання. Для цього хворому призначаються препарати, що нормалізують цукор в крові. Коли аналізи приходять в норму, починають лікування кандидозу при діабеті.

Молочниця при діабеті і лікування

кандидоз при діабеті

Не слід думати, що молочниця при діабеті потребує специфічного лікування або має якісь обмеження. Лікарські препарати, що призначаються лікарем, нічим не відрізняються від традиційних способів лікування грибкового захворювання. Але в зв'язку з тим, що діабет практично неможливо вилікувати моментально, а іноді він супроводжує людину все життя, потрібно бути готовим до повторних рецидивів молочниці.

Це пов'язано, насамперед, з тим, що середовище, в якому розвиваються грибки, залежить від вживання цукру та вироблення глюкози організмом. Різке підвищення цукру в крові сприяє розвитку кандидозу. Якщо після лікування, через деякий час людина знову знаходить у себе симптоми молочниці, то лікування доведеться проходити знову.

Щоб правильно поставити діагноз, необхідно пройти повне обстеження у гінеколога, для цього слід здати всі аналізи, щоб визначити наявність кандидозу.

Як і в звичайних випадках для лікування молочниці при цукровому діабеті, застосовують традиційні засоби:

 • препарати з протигрибковим ефектом, що зупиняють зростання грибка;
 • препарати, що відновлюють мікрофлору піхви.

Одночасно, при лікуванні молочниці необхідно ретельно відстежувати цукор в крові.

свербіж в області піхви

При різкому підвищенні починається свербіж і печіння в області піхви, а також сухість і роздратування. Зростання грибка збільшується і якщо негайно не почати лікування і подальшу профілактику захворювання, то хвороба починає поширюватися в організмі, захоплюючи інші органи. Так при діабеті може розвинутися кандидоз у області дихальних шляхів, що призводить до частих простудних захворювань, бронхіту, а іноді астми.

Наявність низки хронічних захворювань, зокрема діабету, значно ускладнює лікування молочниці. Щоб полегшити стан хворого і виключити рецидиви захворювання необхідно дотримуватися деяких правил, серед яких:

 1. Дієта з виключенням вуглеводів.
 2. Вживання підсолоджувачів замість цукру, для зменшення калорійності їжі та напоїв.
 3. Інсулінотерапія у важкій стадії захворювання діабетом.
 4. Постійний контроль цукру в крові, бажана наявність власного глюкометра.

консультація лікаря

Молочниця при цукровому діабеті неминучий наслідок захворювання. Люди, яким вже поставлений діагноз, повинні обов'язково пройти консультацію фахівців, зокрема гінеколога та уролога. Необхідно стежити за своїм здоров'ям і при перших симптомах виникнення хвороби, почати лікування. Повторення хвороби можна уникнути, якщо контролюється основне захворювання і не виникає його ускладнення. Самолікуванням займатися не варто, діагноз може поставити тільки лікар.

Кандидоз не є хворобою, яка загрожує життю, але постійне занепокоєння і дискомфорт може заподіяти. Якщо при наявності цукрового діабету активізувалося і вторинне захворювання, слід подбати, насамперед, про дотримання елементарних правил гігієни. Також потрібно пам'ятати, що якщо в одного із статевих партнерів виявлена молочниця, то з великою часткою ймовірності доведеться лікуватися обом, а якщо лікування проходить тільки один партнер, то ризик повторення захворювання буде завжди, не залежно від наявності хронічних захворювань, зокрема цукрового діабету.

Переглядів: 338