Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Молочниця при лактації у період грудного вигодовування

Дуже часто в період вагітності і лактації виникає таке захворювання, як молочниця. У ці періоди лікування для вагітної жінки або годуючої мами повинно бути обережним, так як більшість медичних препаратів потрапляє в організм малюка. Жінку повинен лікувати хороший і досвідчений фахівець.

Молочниця – це грибкове захворювання, яке проявляється наступними симптомами:

 1. Печіння, почервоніння, припухлість і жахливий свербіж статевих органів.
 2. Неприємний, різкий і кислий запах.
 3. Жовті або білі творожистие виділення з піхви.
 4. Хворобливе сечовипускання.
 5. Болі в процесі статевого акту.

Небезпека молочниці для годуючої мами

Саме поширене і небезпечне гінекологічне захворювання серед жінок – це вагінальний кандидоз. Причина – дріжджові грибки Candida, початківці активний процес розмноження. Подібне явище виникає на грунті гормональних змін і порушень, а також зниження імунітету жіночого організму. Молочниця вимагає особливої і пильної уваги, а також своєчасного звернення до фахівця в області гінекології.

Молочниця при грудному вигодовуванні небезпечна тим, що досить часто вражає соски і молочні протоки мами. Все це може призвести до неприємних відчуттів, а саме тріщин, паління, свербіння, бульбашок на сосках, які дуже чутливі у годуючої жінки. Є ризик появи біленького нальоту між тріщинами. Якщо не отримати консультацію, огляд і якісне лікування, то можливе зараження малюка в процесі годування груддю.

Причини молочниці у період лактації

Грудне вигодовування – це важливе і важке випробування для організму жінки. У цей період відбуваються різкі зміни на гормональному фоні, а також підривається імунна система годуючої мами. Ці фактори сприяють розвитку молочниці.
Годуючі жінки значно збільшують ризик розвитку хвороби, якщо застосовують антибіотики або вагінальні свічки. Так як антибіотики надають негативний вплив на лактобактерії, знижуються при грудному вигодовуванні.

Симптоми кандидозу під час лактації

 1. Дискомфорт в статевих органах.
 2. Кислуваті творожистие виділення, а також неприємний запах.
 3. Свербіж і почервоніння статевих органів.
 4. Слизова оболонка піддається роздратуванню.

Як потрібно лікувати захворювання

Лікування молочниці при лактації полягає в наступному:

Процес лікування повинен починатися з професійного огляду, якісного медичного обстеження, а також діагностики. Забороняється самостійно підбирати собі медичні препарати в зазначений період, інакше можна завдати непоправної шкоди дитині. Також можуть виникнути серйозні ускладнення. Тому не поспішайте купувати різні ліки і лікувати себе самостійно, так як ви зробите гірше своєму дитинчаті.

Лікування медикаментами можна умовно розділити на дві групи, а саме оральне і місцеве. Більшість гінекологів стверджують про шкоду орального способу в момент лактації, саме тому необхідно розглянути застосування місцевих медикаментів.
Проти вагінального кандидозу використовують різні антибіотики, що дозволяють здолати недугу в найкоротші терміни. Але всім відомо, що під час годування малюка, подібні препарати категорично небажані, тому краще використовувати всі можливі мазі і крему, виготовлені на їх основі.

Відповідні для цього нешкідливі препарати: Пімафуцин, Лактагель, Тержинан.

 1. Пімафуцин – є дуже ефективним і має високі показники в лікуванні. Він виготовлений за допомогою активного антибіотика такого, як Натаміцин. Його випускають в таблетках і мазях. Фахівці рекомендують віддати перевагу мазей, щоб уникнути небажаних результатів для дитини.
 2. Наступний вид – Тержинан, що володіє унікальними властивостями, вдало бореться з грибками і бактеріями. Форма випуску препарату – таблетки вагінальні. Для успішного лікування досить однієї таблетки раз на добу. Містить у собі, безпечний для малюка, гормональне речовина – Преднізолон.
 3. Ще один вид – це Лактагель, є самим популярним, поширеним та ефективним в боротьбі із захворюванням. Лактагель сприяє відновленню природного середовища у піхві, а також якісного усунення всіх негативних симптомів: свербіж, дискомфорт, нехороший запах та інші.

Спосіб застосування Лактагеля – інтравагінально. Рекомендують використовувати протягом семи діб, а саме з тюбика на день.

Властивості Лактагеля

 • відновлення мікрофлори;
 • профілактика бактеріального вагінозу;
 • підтримання і відновлення показників рН піхви;
 • усунення запаху;

Багато гінекологів рекомендують свої пацієнткам саме цей препарат, так як Лактагель є одним з найкращих і ефективних засобів в лікуванні молочниці.

Переглядів: 174