Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Молочниця при пологах — наслідки для дитини

Кандидоз є досить поширеним захворюванням серед жінок. Сучасна медична статистика говорить про те, що практично кожна друга жінка стикалася з проблемою, викликаною активністю грибка. Кандидоз може вражати внутрішні органи, найчастіше травний тракт. Це викликано тим, що під впливом певних умов, серед яких однією з головних причин є хронічні захворювання і ослаблення імунітету. В основному проблема кандидозу виникає при ураженні грибком статевих органів, слизової піхви у жінок. У чоловіків молочниця також виникає на статевих органах, але дуже часто протікає в прихованій формі.

Жінки, в силу будови свого організму, частіше стикаються з проблемою молочниці. Особливо вона може турбувати при перебудові організму під час вагітності або менопаузи. Молочниця при пологах з'являється унаслідок хронічних форм захворювання або незакінченим лікуванням.

Вагітність є для жінок дуже відповідальним періодом. У цей момент відбувається гормональна перебудова, організм починає живити майбутньої дитини і всі сили віддаються того, щоб підтримувати життєздатність плода. У силу цих причин, можуть загостритися хронічні хвороби, і молочниця починає прогресувати. Захисні сили організму послаблюються, він вже не здатний самостійно впоратися з інфекцією, тому в період вагітності необхідно особливо ретельно стежити за станом свого здоров'я і якомога частіше відвідувати гінеколога.

Причини загострення грибкового захворювання

 1. Молочниця завжди є наслідком яких-небудь порушень в організмі. В першу чергу це слабка імунна система, яка призводить до частих простудних, інфекційних захворювань.
 2. Хронічні хвороби органів травлення, дихання, статевої сфери, органів виділення, також можуть сприяти розвитку кандидозу. Коли існують порушення роботи кишечника, печінки, шлунка, то молочниця може почати з успіхом розвиватися саме в цих органах. Корисна мікрофлора не здатна боротися з дріжджовий інфекцією самостійно, тому грибок активізує ріст і в результаті хвороба додатково руйнує організм. У цих випадках на ознаки грибкового захворювання можуть вказувати такі симптоми як діарея, погане перетравлення їжі, нудота, відрижка, печія, здуття живота з утворенням газів. Визначити точну причину цих симптомів можна тільки з допомогою обстеження в медичному закладі та здачі аналізів на наявність активності грибка. Тільки після цього можна призначати лікування, в іншому випадку, самолікування може призвести лише до погіршення стану хворого.

 3. Людям, схильним до простудних захворювань, герпесу, потрібно особливо уважно стежити за тим, як організм відновлюється після хвороби. Прийом антибіотиків, які допомагають боротися з інфекцією, може негативно позначитися на стані мікрофлори. Надалі, при відсутності корисних бактерій, починають рости мікроорганізми і грибок, що в результаті активного розмноження призводять до захворювання кандидозом.
 4. Зараження грибком може статися і при статевому контакті з партнерів, який є носієм захворювання. Особливо часто це відбувається, коли молочниця протікає без симптомів. Навіть в цьому випадку зараження відбувається дуже часто. Коли призначається курс лікування, необхідно обов'язково проходити його обом партнерам, щоб надалі не викликати рецидиву захворювання.

 5. Вживання в їжу великої кількості цукру, може призвести до діабету, і як наслідок, до кандидозу. Цукор сприяє активному росту грибка, а діабет не дає можливості організму справитися з хворобою самостійно. Також важливо відзначити, порушення роботи щитовидної залози може з'явитися причиною початку молочниці.
 6. Неправильне харчування в цілому, вживання алкоголю, куріння, також є чинниками ризику. Ослаблення організму внаслідок вживання шкідливих продуктів і речовин, дає можливість інфекції швидко поширюватися по всіх систем і органів.
 7. Вагітність є стимулюючим чинником для розвитку кандидозу. Дуже часто жінки саме в цей період стикаються з загостренням хвороби.

Якщо під час вагітності жінка не до кінця позбулася кандидозу, то велика ймовірність того, що молочниця при пологах може передатися майбутній дитині. Зараження відбувається під час проходження дитини по родових шляхах, в результаті він може отримати вроджену форму захворювання. Надалі, не вилікувана молочниця може передаватися немовляті з молоком матері. Під час вагітності необхідно ретельно дотримувати гігієнічні правила, це дасть можливість виключити додаткову можливість зараження грибком і поширення його по всьому організму.

Наслідки вродженого кандидозу у дітей

Якщо під час пологів відбулося зараження дитини, то слід знати, що молочниця принесе дуже багато проблем в перший місяць життя дитини.

 • виникнення стоматиту, пов'язаного з кандидозом;
 • постійний неспокій дитини, поганий сон, відмова від грудей або штучного вигодовування;
 • часте зригування;
 • можливе ураження стравоходу і кишечника дріжджовий інфекцією, як наслідок рідкий стілець, коліки, здуття живота;
 • ураження статевих органів новонародженого, особливо у дівчаток, що може призвести до тяжких форм кандидозу та супутніх захворювань.

Підготовка до пологів у жінки полягає в обов'язковому огляді гінеколога і взяттям аналізів на наявність молочниці. Цю процедуру потрібно проходити на різних етапах вагітності і перед самими пологами. Чим раніше буде виявлено захворювання і проведено лікування, тим імовірніше, що дитина народиться здоровою.

Профілактика молочниці заходи перед пологами

 1. У першу чергу потрібно проводити ряд гігієнічних процедур під час вагітності, щоб позбавити себе від розмноження грибка. Щоденний душ і підмивання з використанням відварів цілющих рослин або марганцівки дозволить запобігти появі молочниці. Для підмивання можна використовувати відвари ромашки, ялиці, сосни, чистотілу, шавлії. Також добре робити обмивання напоями, що містять бифидофлору, можна використовувати бифидокефир або кисле молоко. Підмиватися потрібно так, щоб розчини обмивали тільки зовнішні статеві органи і не потрапляли в піхву. Періодично можна використовувати содові розчини, які створюють лужне середовище, що запобігає розмноження грибка. Для цих же цілей може застосовуватися яблучний оцет, який є гарним дезинфікуючим засобом.
 2. Під час вагітності дуже важливо щоб кишечник не перевантажувався, тому рекомендується вживати корисну їжу та проводити легке очищення кишечника. Порадившись зі своїм лікарем, іноді слід робити очисні клізми, для розвантаження кишечника.

 3. Щоб ротова порожнина не стала місцем розмноження грибка, крім звичайного чищення зубів рекомендується робити чищення язика та внутрішньої поверхні щік. Для цього існують скребки, які дозволяють зняти наліт, що містить шкідливі бактерії і запобігає їх розмноження. Після проведення процедури потрібно прополоскати рот кип'яченою водою з додаванням розчину трав або соди. Гігієну порожнини рота бажано робити щодня.
 4. Велику увагу необхідно приділити харчуванню під час вагітності. З раціону слід виключити велику кількість цукру, борошняних дріжджових продуктів, кондитерських виробів, кава, гострі страви. Слід робити розвантажувальні дні, особливо ними не захоплюючись, щоб не ослабити організм. Для розвантаження можна робити овочеві або фруктові дні, з вживанням напоїв містять бифидофлору, журавлину, брусницю, зелений чай, натуральні соки.
 5. Якщо до початку вагітності жінка страждала хронічними хворобами, дисбактеріозом, кишковими інфекціями, необхідно завчасно подбати про лікування цих хвороб.
 6. При виявленні молочниці потрібно почати лікування під контролем фахівця. Для цих цілей призначають протигрибкову терапію, яка може тривати до моменту пологів. Перед самими пологами проводять обробку піхви речовинами, здатними придушити активність грибка і можливість передачі захворювання дитині.

Слід зазначити, що молочниці у період вагітності і пологів, зустрічається досить часто, тому при перших неприємних симптомів слід почати лікування. Сучасні препарати добре справляються з цією проблемою і дозволяють позбавитися від молочниці швидко, не завдаючи шкоди матері і майбутньої дитини. Дозування і тривалість лікування підбирає тільки фахівець. Слідувати порадам знайомих і займатися самолікуванням не варто, щоб не кандидоз не придбав хронічну форму. Жінкам рекомендується зайнятися профілактикою молочниці перед плануванням майбутньої вагітності. Пройти консультацію потрібно обом партнерам і тоді можливість зараження і небажані наслідки в майбутньому можна запобігти.

Переглядів: 156