Розділ: Лікування молочниці у вагітних

Молочниця при вагітності: як розпізнати і лікувати?

Молочниця – одне з небагатьох захворювань, з яким у своєму житті хоча б один раз стикається кожна жінка. Особливо часто вона виникає в самий ніжний і делікатний період – під час вагітності. Головний винуватець захворювання – грибки Candida. Практично у кожної людини вони присутні в організмі в обмеженій кількості. Але посилений ріст їх зазвичай спостерігається під впливом деяких факторів.

Причини виникнення

Період вагітності – це час глобальної перебудови в організмі жінки. Всі її органи і системи починають працювати по-іншому. Значно змінюється і гормональний фон. Всі ці зміни і можуть стати причиною виникнення молочниці, приносить дискомфорт і навіть біль. Крім цього, захворювання з'являється під впливом таких зовнішніх і внутрішніх факторів:

  • підвищена тривожність і велика кількість стресових ситуацій, які переживає вагітна жінка з моменту зачаття до пологів,
  • занадто часте миття інтимних місць особливо із застосуванням косметичних засобів і, як наслідок, порушення мікрофлори піхви,
  • відсутність дотримання гігієнічних правил,
  • прийом деяких лікарських засобів, наприклад, антибіотиків,
  • носіння незручного нижньої білизни з синтетичних тканин,
  • цукровий діабет,
  • поява запорів і проблем з шлунково-кишковим трактом, особливо проявляються в третьому триместрі вагітності,
  • зміна раціону харчування, в тому числі і надмірне вживання солодких, пряних і солоних продуктів,
  • пригнічення захисних механізмів організму із-за особливостей періоду вагітності.

Зазвичай усунення цих факторів значно знижує ризик виникнення молочниці. Найбільш точну інформацію ви зможете отримати на консультації спеціаліста, який підкаже, як усунути причину і як можна більш швидким і безпечним способом позбутися від цього захворювання.

Як проявляється молочниця при вагітності?

Симптоми молочниці при вагітності практично нічим не відрізняються від ознак цього захворювання в звичайне для жінки час. Першими змінюються виділення, які набувають особливий запах і колір, стають значно рясніше і по консистенції схожими на сирну масу. Зазвичай жінка не відразу звертає увагу на цей тривожний сигнал з-за носіння щоденної прокладки.

Тим часом захворювання захоплює все нові і нові ділянки слизової оболонки, викликаючи її запалення, яке супроводжується неприємними відчуттями, наприклад, сверблячкою, печінням, болем. Причому дискомфорт значно посилюється в період нічного відпочинку, під час інтимної близькості, після гігієнічних процедур або сечовипускання.

Якщо ви вирішили позбавитися від молочниці при вагітності самостійно, то пам'ятайте, що спринцювання і гігієнічні підмивання з різними травами і розчинами принесуть лише тимчасове полегшення. Саме захворювання при цьому може з гострої форми перейти у хронічну, яка набагато складніше піддається лікуванню.

Чим небезпечна молочниця у цей період?

Як така молочниця при вагітності — не небезпечне захворювання. При своєчасному і правильному лікуванні вона проходить без наслідків як для мами, так і для дитини. Але при довгостроково поточному захворюванні існує величезний ризик інфікування ще не народженого малюка, яке може закінчитися мимовільним перериванням вагітності.

Також дитина може заразитися кандидозом під час проходження по материнським родових шляхах. При цьому можуть постраждати слизові ротової порожнини і навіть очей. Молочниця здатна вразити і верхні дихальні шляхи новонародженого, і верхні відділи ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Молочниця під час пологів може доставити неприємності і самій жінці. Тканини її піхви через захворювання не такі еластичні, що може призвести до розривів, тріщин і інших проблем.

Як лікувати захворювання в період вагітності?

Є безліч способів лікування молочниці при вагітності, але не всі вони підходять для позбавлення від неї під час вагітності. Це пов'язано з тим, що деякі препарати здатні надавати тератогенна властивість на плід. Але і народні способи не можуть впоратися з грибком, а лише полегшують стан слизової і дають тимчасовий полегшує ефект. Тому рекомендується поєднувати аптечні і народні способи, але робити це тільки після консультації з фахівцем.

Зазвичай для лікування молочниці при вагітності застосовуються місцеві лікарські засоби у формі свічок, кремів, мазей, спеціальних вагінальних таблеток. У перший та наступні триместри можна застосовувати Натаміцин у формі вагінальних таблеток і свічок, Тержинан і Пімафуцин. Іноді лікарем виписуються свічки Клотримазол, але робиться це зазвичай тільки у другому і третьому триместрі в особливо гострих і серйозних випадках.

Крім лікування свічками зазвичай вагітній жінці рекомендується для нормалізації мікрофлори слизових організму застосовувати лікарські засоби з лактобактеріями, наприклад, Біфідумбактерин, Вагінорм, Вагилак та інші.

Як знизити ризик виникнення молочниці?

Щоб кандидоз під час вагітності не виник, бажано з перших днів починати профілактичні заходи. Перш за все, чекає малюка жінці потрібно звернути увагу на свій емоційний стан. У житті повинно бути більше щасливих моментів, менше стресу, тривожності, переживань.

Також необхідно переглянути свій режим дня. Дуже важливо включити в нього піші прогулянки і більше відпочинку. З особливою відповідальністю треба підійти до харчування. Воно повинно бути збалансованим і правильним. Необхідно зменшити кількість уживаного мучного, солодкого, жирного, солоного або пряного. Вже одне це здатне допомогти вам забути, що таке молочниця під час вагітності. Важливо приймати комплексні вітаміни, призначені спеціально для вагітних.

Гігієнічні процедури теж дуже важливі. Використовуйте під час підмивання тільки кошти з кислотним pH. Нижня білизна має бути зшита з натуральних тканин і підібрано за розміром. Носіння стрінгів може призвести до потрапляння інфекції з анального проходу в піхву.

Молочниця у вагітних – захворювання, яке приносить дискомфорт, заважає нормального життя. Небезпечна вона для дитини, яка може під час пологів заразитися цією хворобою. При своєчасному виявленні і лікуванні, недопущення перетоку молочниці при вагітності особливо в останньому триместрі у хронічну стадію вона не стане для вас серйозною проблемою і не викличе якісь наслідки.

Переглядів: 130