Розділ: Лікування молочниці у чоловіків

Молочниця у чоловіків після прийому антибіотиків

Всім відомо, що лікування антибіотиками може спровокувати кандидоз. І хоча у чоловіків це захворювання зустрічається не так часто, але все ж давайте розберемося — чи буває молочниця у чоловіків після антибіотиків.

Молочниця або кандидоз на сьогоднішній день є одним з найбільш поширених захворювань, як у чоловіків, так і у жінок. За статистикою, ще до недавнього часу вважалося, що молочниця частіше вражає жінок і не рідко зустрічається у новонароджених дітей. Однак зараз можна з упевненістю сказати, що кандидоз все частіше спостерігається у чоловіків.

Захворювання виникає внаслідок активного розмноження грибка в організмі. Не завжди це призводить до захворювання, але грибок кандида, починаючи вражати різні органи і системи, призводить до розвитку хвороби, яку називають молочниця.

Як виникає молочниця

 1. При поширенні кандиди уражаються слизові оболонки статевих органів, травного тракту, дихальної системи.
 2. Зовнішні фактори, такі як шкідливі умови праці, підвищена вологість, часта прибирання приміщень із застосуванням концентрованих хімічних засобів, що сприяють виникненню кандидозу шкіри.
 3. У дітей першого року життя кандидоз виникає в роті, на зовнішній поверхні сідниць або статевих органах. Зустрічається, так званий, пелюшковий дерматит або кандидоз. Він розвивається внаслідок підвищеної вологості і появи роздратування на шкірі при тривалому використанні підгузників і пелюшок, а також не дотримання гігієнічних правил годуючої мамою.
 4. Кандидоз у травному тракті є наслідком хронічних захворювань печінки, підшлункової залози, шлунка, стравоходу, при відсутності корисної мікрофлори здатної боротися з грибком.
 5. Дуже часто молочниця починається в період тривалого вживання антибіотиків та прийому різних препаратів, що пригнічують імунну систему. Захисні сили організму слабшають, що призводить до швидкого зростання грибка у внутрішніх органах.

Антибіотики сприяють зціленню організму від різних форм простудних, інфекційних захворювань, але одночасно погіршують загальний стан організму.

Особливо позначається прийом антибіотика на загальному здоров'ї, при супутніх захворюваннях, які починають загострюватися. Одночасно хвороботворні бактерії, мікроби і грибки починають впроваджуватися в ослаблені системи і поступово розростаючись, призводять до виникнення молочниці.

Симптоми чоловічого кандидозу

 • виникнення печіння і різь при сечовипусканні;
 • поразка головки статевого члена, поява набряку, припухлості та білого або сіруватого нальоту, рясних виділень з уретри;
 • неприємні відчуття при статевому контакті;
 • кандидоз шкіри навколо анального отвору або ураженні стравоходу, що призводить до тривалого свербіння в результаті спорожнення кишечника;
 • кандидоз шкіри рук або ніг, виражений у виникненні тріщин, виразок, огрубіння шкіри, свербіння, що виникає внаслідок попадання грибка на шкіру шляхом зовнішнього впливу або при наявності хронічних захворювань внутрішніх органів, зокрема печінки;

 • прийом ліків, що знищує корисні мікроорганізми, призводить до виникнення молочниці у травному тракті, що супроводжується діареєю, алергічними реакціями на шкірі, болі в області шлунка, утворення газів у кишечнику, подразнення слизової оболонки стравоходу з появою виразкової хвороби.

У чоловіків досить часто зустрічається захворювання без явних симптомів. Однак він в цей період є носієм захворювання і можуть передавати його при статевому контакті. При відсутності лікування, молочниця може перейти в хронічну стадію, коли діагностувати і лікувати її буде значно важче.

Якщо один або кілька симптомів вже з'явилися і доставляють певний дискомфорт, необхідно звернутися до фахівця для проведення діагностики, здачі аналізів на виявлення кандидозу. Важливо визначити, чи є грибки причиною виникнення молочниці і не є симптоми, ознаками інших хвороб. Тільки при повному обстеженні може бути призначено правильне лікування, яке дозволить уникнути серйозних наслідків і переходу хвороби в хронічну форму.

Вплив антибіотиків на поширення молочниці у чоловіків

 1. Прийом антибіотиків допомагає організму боротися з різними інфекційні і простудні захворювання. Вживають їх і при відкритих травмах, порізах, іноді при онкологічних захворюваннях, запаленні нервових закінчень, що супроводжуються температурою і процесами, які необхідно придушити за допомогою прийому різних медикаментів. Однак при цьому страждає корисна мікрофлора, яка може впливати на ріст і розмноження хвороботворних бактерій і грибів.
 2. При прийомі ліків проти інфекційних хвороб, по закінченні курсу, ослабляється імунна система. Організм вже не може самостійно боротися з поширенням грибка, в результаті чого може виникнути хвороба.

 3. Антибіотики починають активізуватися в кишечнику і, як наслідок, впливають на мікрофлору, яка гине під їх впливом. На вільному місці починають розмножуватися шкідливі бактерії і грибки, поступово вражаючи значну область і викликаючи зміни в органах. Внаслідок ослаблення організму і неможливістю боротися з патогенною флорою самостійно, виникає молочниця.
 4. Прийом антибіотиків сприяє всмоктуванню складових ліки в кров. Разом з кров'ю воно розноситися по всьому організму, послаблюючи його захисні функції. Як наслідок, грибок починає розмножуватися в найбільш уразливих місцях організму.
 5. Симптоми кандидозу, внаслідок прийому антибіотика практично такі ж, як і при звичайному прояв молочниці. Чоловіки, як і жінки схильні до зараження практично в однаковій мірі. Молочниця може з'явитися на слизових ротової області, статевих органах, внутрішніх органах.

Лікування після прийому антибіотика мало чим відрізняється від традиційної терапії, використовуваної при молочниці. Оскільки симптоми хвороби виражаються зовнішніми змінами слизової або ураженні внутрішніх органів, призначаються протигрибкові засоби місцевої і загальної дії.

Як лікуватися молочниця після прийому антибіотиків

 1. В першу чергу слід зазначити, що при прийомі антибіотика необхідно призначати засоби, які пригнічують розвиток грибка. Особливо це важливо, якщо у чоловіків вже присутні хронічні захворювання травного тракту, такі як гастрит, виразка дванадцятипалої кишки або шлунка, захворювання печінки, жовчного міхура. Справа в тому, що у чоловіків такі захворювання зустрічаються значно частіше, ніж у жінок, в силу будови організму, сприйняття стресових ситуацій, психосоматичних причин, вживанні алкоголю, куріння. З одного боку захисні сили організму чоловіки можуть бути сильніше жіночих, але на практиці виявляється, що прийом антибіотика частіше викликає молочницю саме у чоловіків.
 2. Лікування призначається комплексне. Якщо хвороба вже з'явилася, то необхідно приймати лікарські засоби, що володіють протигрибковим ефектом. До них належать усім відомі засоби Дифлюкан, Флюконазол, Микофлюкан. Курс розрахований в середньому на тиждень. Симптоми можуть зникнути вже на наступний день, але це не означає, що хвороба переможена. Необхідно повністю придушити зростання грибка, а для цього лікування слід продовжувати до повного зникнення симптомів. Для профілактики протигрибкові препарати можуть прийматися протягом місяця, по одній таблетці на тиждень.

 3. Щоб зняти зовнішні симптоми хвороби, пов'язані з прийомом антибіотика, призначаються місцеві засоби, такі як мазі, креми і гелі. Для чоловіків використання кремів одночасно з прийомом таблеток є обов'язковою формою лікування молочниці. Креми і мазі застосовуються протягом тижня, один або два рази в день. Уражені ділянки намазуються тонким шаром крему і залишають на шкірі до повного вбирання. Ці засоби допомагають усунути свербіж, почервоніння, набряк статевих органів. Якщо хвороба проявилася в ротовій порожнині, також застосовується комплексне лікування. До препаратів місцевої дії належать Клотримазол, Ністатин, Леворин, Дифлюкан та інші протигрибкові мазі для чоловіків.

Важливо запам'ятати, що в період лікування багатьох захворювань, пов'язаних з прийомом антибіотика, особливо у чоловіків, необхідно одночасно використовувати препарати, що відновлюють і підтримують мікрофлору в організмі. Це дозволить уникнути виникнення кандидозу після лікування основного захворювання.

Переглядів: 285